Myslite negatívne!

Písmo: A- | A+

Váš život bude odrazu plný príjemných prekvapení!

Odchádza počítač. Najprv len trochu blbne, potom viac, a zrazu odíde myš.

 Vírus! To mi ešte chýbalo! Antiviráky dávno po záruke, a chodím na Ruské stránky. Čo na tom, že hudba, varovali ma, že je to samý vírus! Kde teraz nájdem šikovného chlapa, keď Ďurino sa odsťahoval. Koľko to bude trvať, čo to bude stáť, A ktovie, čo všetko mi zmizne! A ešte sa s tou ťažkou predpotopnou mašinou budem trepať cez celé mesto!

 Nápad - zavolaj mu! Stalo sa.

Čo ti to ukazuje?

Aha! Stisni to a to naraz!

A teraz toto.

Funguje!!!

Len si do toho nešikovne drgol.

 

Ideme autom na chatu, stavím sa na kávu. Stuhol som od strachu. Z motora sa valí kúdol bieleho dymu! Otvorím motor, pozerám, ale chápem akurát to, že som v cudzom meste, budú ma odťahovať strašne ďaleko, bude to stáť plno peňazí a ktovie čo bude treba ešte meniť. Pristaví sa policajt. To nič nieje, stratili ste tuto vrchnák, a olej vyfrkuje na horúci motor. Skočte hentam na pumpu, olej dolejte, v reštaurácii si vypýtajte vrchnák z kompótu a fest pridrótujte. Dojdete. 

 Došli sme nielen k servisu, až na chatu, aj naspäť domov! 

Vrchnák som bol kúpiť až o týždeň, stál 1,5 eura.

 

Potreboval som potvrdenie o príjme. Výplaty, a zdravotná poisťovňa. Pani za okienkom čumí do obrazovky a čosi sa jej nezdá. Za vás platili odvody do zdravotnej poisťovne? Pravdaže, dám vám číslo na ekonómku, potvrdí vám to.

 Lebo ja vás tu nemám.

To zas bude behania, vysvetľovania, a manželka to potvrdenie nutne potrebuje!

 Až sa tá pani na mňa podozrievavo pozrie, a opýta sa:

Boli ste vy vlani chorý?

 Nebol.

Ani predvlani?

 Nebol som chorý možno 5 rokov.

Je to jasné. Keďže som vaše meno 4 roky nevyvolala, počítač usúdil, že už nežijete, a zrušil vás.

 Ešte že šéfka mala v zálohe starý program, a všetko sa vyjasnilo.

Byť mŕtvy, aj keď len v počítači, je riadna komplikácia.

Máte na chrbte znamienku, a manželke sa zdá, že je nejaká väčšia. Odmeriate ju, a naozaj. O mesiac je väčšia, a dokonca vystupuje. Utekáte k lekárovi, hneď vám to dá vybrať, a zahlási: Poslali sme vzorky na onkológiu - pre istotu. Výsledky o 14 dní.

 Melanóm! Jedna z najhnusnejších foriem rakoviny, rýchlo metastázuje a spoľahlivo zabíja. 

 Tak čo s tým zvyškom života? Pomeríte sa s bratrancom, roky sa nerozprávate kvôli nejakej prkotine s dedičstvom. Vrátite knihy, čo máte popožičiavané. Urobíte poriadok v účtoch. Roky ste to odkladali, už ani neviete, kde je čo uložené. Napísať závet? Netreba. Aj tak všetko zdedí manželka a deti.

 Vrátite všetky peniaze. Nieje to veľa, ale nepatrí sa odísť s dlhmi. Máte maličký podiel pôdy kdesi v tramtárii. Prevediete to na príbuzných, ktorí tam žijú, nech nemajú problémy.Prezradíte synovi, pod ktorou jabloňou je zakopaný demižón slivovice na jeho svadbu. Predáte hriešne drahé golfové palice, čo ste si v pominutí zmyslov boli kúpili. Aj tie fantastické udice, sú skoro nové. Bude na pohreb, a im ušetríte starosti. Vymeníte batériu v aute. Každú chvíľu doslúži, a manželka ani nevie, kde je. Urobíte poriadok v počítači. Zmažete veci, ktoré nemá nikto nikdy vidieť, a rozpracované projekty z práce na ktorých ste robili doma napálite a označíte. Vytlačíte zoznam aj s návodom komu čo odovzdať. Škoda by bola toľkej práce.

Čo ešte? Kým o tom rozmýšľate, prejdu dva týždne.

 Žijete s vedomím, že všetko, čo ste mohli dať do poriadku, je v poriadku. A je vám ľahko, dokonca príjemne.

 Bola to obyčajná znamienka.

 A pocítite naozajstnú radosť zo života.

Skryť Zatvoriť reklamu