O Veľkom Mágovi

Písmo: A- | A+

To tu už bolo, aj to tu už bolo, čo tu ešte nebolo? Takto tuho rozmýšľali dramaturgovia istej nemenovanej televízie. Ako zvýšiť sledovanosť, pretože bez sledovanosti nebudú reklamy a bez reklám nebudú peniažky. A peniažky mali títo páni veľmi, veľmi radi - ako ostatne každý.


 Ring voľný nebol zlý nápad. V naozajstnom ringu sa dobrovoľne otĺkali chlapi aj ženy úplným free štýlom. Keby nebolo toho nešťastného krvácania do mozgu, mohli sme ryžovať ešte teraz.
 Voyerov denník mal úspech. Ten chlap onanujúci v parku pred sochou dievčatka prekonal všetky rekordy v sledovanosti. Kto mal vedieť, že je to poslanec! Nikto nikdy ho v parlamente nevidel.Skoro sme prišli o licenciu a náklady na právnikov boli obrovské. Čo tu ešte nebolo, keď tu už všetko bolo. Keď takto rozhutovali niekoľko dní, a nič múdre ich nenapadlo,napadlo kohosi zavolať Veľkého Mága. Prišiel, vypočul ich a povedal: Bude to trvať týždeň, a bude to stáť balík. Naozaj veľký balík peňazí. Ale vyplatí sa vám to. Ešte nikdy som sa nepomýlil.
 O týždeň ich Veľký Mág posadil do obrovskej limuzíny a šofér ich zaviezol do neďalekého mestečka. Prešli cez námestie, potom dlhou ulicou, a za posledným domom, na zelenej lúke stál kostol. Krásny, moderný, ešte na ňom farba neuschla. Tak čo na to poviete páni?
 Čo by to ako malo byť? Obyčajný kostol.
 Ešte pred týždňom tu nebol! Cirkev ho nemá v evidencii,a poslali sme im potvrdenie, že ide o najnákladnejšiu kulisu v dejinách našej kinematografie, takže nám dajú pokoj.Trochu problém bolo zatvoriť ten starý na námestí, ale posudok statika to vyriešil.Zato ľudia si ho hneď obľúbili a návštevnosť utešene stúpa. Farára totiž hrá Osvald Mihuľa, áno, ten čo daboval Jeana Gabina. Málokto vie,ako v skutočnosti vyzerá, ale hlas poznajú všetci. Kázne mu píše Mucha, odborník na reklamné slogany, tak už tušíte, prečo nemáme problém s návštevnosťou. Natáčať začneme okamžite, skôr ako sa to celé prevalí.Bude sa to volať Spovednica v priamom prenose. Čo na to poviete páni ? 

Skryť Zatvoriť reklamu