V réžii všemohúceho.

Písmo: A- | A+

Veru tak, drahí veriaci. Boh hrá s vami bábkové divadlo.  Nezješ ovocie stromu tohoto. Povedal Adamovi.  Už vtedy vedel, že ho zje.  Veď je vševedúci.

 

 Už mám pre teba vymyslený aj trest. V pote tváre chlieb svoj dorábať budeš, a ešte ťa budem strašiť nekonečným dedičným hriechom. To s tou slobodnou vôľou je len taký o....b, aby si mal dojem že niečo môžeš zmeniť

 Nemôžeš zmeniť nič! 

 Si len bábka a ja ťahám za nitky. Hrám si sám pre seba bábkové divadlo, inak by som sa v tej večnosti zbláznil od nudy.

 Musel si zjesť to jablko. Už to bola nuda, dívať sa stále na nudistický camp a iba s dvoma ľuďmi. Tak som si vás namnožil.

 Šlo vám to rýchlo, za chvíľu (teda pre mňa za chvíľu) vás bola plná zem.

Začalo to byť neprehľadné. Sledovať, kontrolovať a plánovať také obrovské množstvo osudov bolo aj na mňa veľa.

 Povedal som si, že to zredukujem. Nebudem sa vyžívať v davových scénach. Zahrám si niečo komorné, viac psychologické s minimom postáv.

 Jedna rozvetvená rodina. Bude to istý Noe.

 Ostatných utopím. Mohol som použiť masovú kremáciu ako v Sodome a Gomore, ale to tu už bolo, a bol z toho hnusný smrad.

 Utopenie je nepekná, dosť pomalá smrť. To sa vyhrám. 

Postavenie lode, to bola iná zábava. Presvedčiť pastiera na polopúšti aby začal stavať obrovské plavidlo nebolo až také ťažké. Stačilo pár zázrakov. Musel som stvoriť spústu stromov, a naučiť ho tesárčine.To bol problém pre kočovníka žijúceho v stane. A tie rozmery. Aj keď som všemohúci, nie a nie tam tú ZOO napchať. Pomohol som si trikom s mrazenými spermiami.

 Keď som už utopil všetko, čo mi na javisku prekážalo, vypustil som celý ten zverinec na slobodu. Dva levy okamžite zožrali zebru, antilopu, a pár oviec. Súc vševedúci, s týmto som akosi nepočítal, a musel som ich stvoriť znova.

 Ale to sú len drobné nepríjemnosti všemohúceho.

Proti nude som si stvoril protihráča. Nazval som ho Lucifer. Je to babrák. V celých dejinách dokázal zlikvidovať iba pár ľudí, potomkov istého Jóba. Aj to som sa s ním musel staviť.

 Občas mu požičiam nejaké bábky, nech si aj on zahrá, nech nieje všetko len v mojej réžii. Potom si sadneme a dívame sa, o čom to bude. Ale ako som už spomínal, na nič poriadne sa nezmôže Ešte tak podvod, klamstvo, nejakú tú vraždu. Slušnú katastrofu nevymyslí ! Zemetrasenia, supervulány, tsunami, morové epidémie,100 000 -ce mŕtvych. Keď chcem vidieť niečo ozaj veľkolepé, musím si to režírovať sám. Ale potom sa na to nejdem vynadívať.

 Len raz som si zahral aj ja - romantický príbeh. Zaplietol som sa s peknou Židovkou menom Mária. Nemal som to robiť.

 Doteraz mi to nevedia zabudnúť.

Dokonca o tom napísali dosť popletený 4 dielny román. Na konci strašia sami seba blízkym koncom.

 Môžu čakať!

Ja si ešte chcem zahrať pár pekných kúskov. Globálne rádioaktívne zamorenie, náraz asteroidu, dobu superľadovú, zrážky kontinentov....... 

Skryť Zatvoriť reklamu