Verím, že Boh mi odpustí.

Písmo: A- | A+

Veď je to jeho job! Pre neznalých -  preklad: zamestnanie, povolanie, práca

 

Neustále počujem okolo seba reči o tom, ako je kresťanstvo základom Európskej morálky, ako sa svet skazil keď opustil vieru,a jej sväté prikázania, aký potrebný je návrat ku koreňom kresťanstva ako vzoru cnosti.

 NAOZAJ?

 Istý človek si dal tú prácu a prelistoval záznamy Sing - singu (väzenie len pre ťažké zločiny), lebo kedysi sa do karty väzňa značilo aj vierovyznanie.A čo zistil. Zo 100% trestancov bolo 90% katolíkov, 7% luteránov a reformovaných, 3% iného vierovyznania a jeden jediný kus! ateista.

 Namietate, že tam žilo 90% katolíkov. Neverím tomu, lebo v USA žila vtedy zmes ako asi nikde nikdy. Boli tam luteráni zo severských krajín, Židia s ich neprestrelnou vierou, Indovia, Číňania dovezení na stavbu železnice, celé náboženské spoločenstvá emigrovali, lebo sa cítili v Európe ohrozené.Puritáni, anabaptisti. Odhadol by som to tak na 50%. A keby tam aj žilo 90% katolíkov, znamenalo by to len toľko, že sa nechovali o nič móresnejšie ako iní.

 Dnes tak silne katolícke krajiny ako Poľsko, Španielsko, Škótsko vykazujú rovnakú zločinnosť, ako naj ateistickejšie Česko, alebo pravoslávne Rusko.

 Takže naši drahí veriaci kradnú, podvádzajú, zahýbajú manželkám,znásilňujú aj vraždia rovnako často, ako príslušníci inej viery, alebo ateisti.

 Nižiu zločinnosť vykazuje paradoxne Luteránsky sever, alebo Kalvínske Švajčiarsko.

Je tam menej potratov, to je pravda. Ale keď sa Vám za to niekto vy hráža večným zatratením, tak si to rozmyslíte.

 Takže s nejakou katolíckou morálkou na mňa nechoďte.

 Vami nepohne desatoro, Vás neodstraší, že Vám hrozí večné zatratenie, oheň pekelný. Zlodej je ten, koho chytia, a susedova žena je vždy krajšia ako moja.

 Vy nepotrebujete svedomie!

 Všetko porozprávam pánu farárovi, a odmodlím si to. (Voľakedy ste ani to nemuseli. Stačilo zaplatiť odpustok)

 Niesom veriaci. Ale žijem podľa desatora. Aj podľa budhistického dvanáctora.Aj podľa morálnych zásad bušido, aj podľa hinduisticej cesty čistoty.Každý mi niečo iné zakazuje, a niečo iné povoľuje.

 Ja len chcem žiť tak, že keď sa ráno pozriem do zrkadla, nebudem mať chuť napľuť niekomu do ksichtu.

 A nikoho sa pri tom nemusím báť.

Skryť Zatvoriť reklamu