Výkriky do tmy

Písmo: A- | A+

Slovákov nezabíja pasivita  Nás zabíjajú zákony!

 

Občas natrafím na blogg, ktorému hovorím " Výkrik do tmy" Ktosi burcuje anonymnú masu heslami ako : Dokedy ešte budeme čakať? alebo: Príležitosti si vytvorme sami! alebo: Myslite pozitívne! Najčastejšie sú autorkami veľmi mladé ženy neotlčené životom, ktorých optimizmus hraničí s naivitou, a naivita s blbosťou.

 Ale nedávno som natrafil na článok poslanca s názvom "Slovákov ničí pasivita" Kde nás presviedčal, že nestačí voliť, ale že máme sledovať politické dianie, činnosť strany ktorú sme zvolili, kroky jednotlivých poslancov a podobné nezmysly.

 Je to o ničom!

Keď si aj vyberiem stranu, ktorá aspoň sľubuje to, na čom aj mne záleží, nikde nemám záruku, že sa :

 -dostane do parlamentu

 -za pol roka nerozpadne

 -nespolčí sa s niečím takým ohavným ako KDH

 -že poslanci len čo zavoňajú koryto sa nezmenia na bezcharakterné svine

A JA SOM ZA TO ZODPOVEDNÝ, LEBO SOM ICH VOLIL!!!

Preto toľko ľudí volí SMER. Tam aspoň vedia, čo od nich môžu čakať, aj keď to nieje bohvie čo.

 K druhému riadku perexu.

Ste mladý, plný síl, optimizmu a chuti do podnikania. A mali ste šťastie. V rámci reštitúcií ste zdedili dom. Je to v centre mesta, perfektný flek. Lenže: pár rokov! trvalo, kým ste odtiaľ dostali bandu osmahlých spoluobčanov, a zistili ste, že dom je v havarijnom stave. Tak si vezmete obrovskú pôžičku, a pustíte sa do rekonštrukcie.

1. Nabehnú pamiatkári, a predpíšu vám, aký materiál môžte použiť na okná, aký na opravu fasády, akú strešnú krytinu,akú farbu. Že vás výroba dubových atypických okenných rámov bude stáť majetok, nikoho netrápi.

 Mali ste to nechať spadnúť!!!

 Keď chce mať mesto výstavnú pešiu zónu, nech si ju udržuje. ALE ZA SVOJE! A nech to neváľa na majiteľov. Kľudne by som to zvalil, a postavil tam celosklenný obchod s elektronikou.

2. Ak chcete nebodaj niečo kopať, dostavia sa z archeologického ústavu a začnú robiť vykopávky. Že sa rekonštrukcia zdrží, a vy prichádzate o peniaze, vám nikto nevykompenzuje! 

3. Nejaký zelený cvok zbadá na fasáde netopiera, a pozdrží rekonštrukciu, kým si tento nenájde iné bývanie. Samozrejme žiadne straty nehradí.

 Toto je konkrétna skúsenosť známeho.

Radšej zostante pasívni!

 Pokus o podnikanie v potravinách? Normy EU sú prísnejšie ako pre priestory, kde sa testujú lieky proti Ebole. Ale dajme tomu, že sa cez to prehryziete, zoženiete 23 pečiatok, a s kamarátom po pol roku začnete. Aké sú u nás odvody za zamestnanca, dane a podobne v porovnaní s okolitými štátmi, si vygooglite. Ale garantujem vám, že z toho čo vám zostane akurát tak vyžijete. Nieje jednoduchšie vykašlať sa na to, a ísť niekam robiť na čierno?

 Máte priveľký rodinný dom a všade chýbajú materské škôlky. Záujem by bol, len v najbližšom okolí by sa našlo 10 detí. Ale tie hygienické normy jednoducho nesplníte, len za cenu kompletnej rekonštrukcie, ktorá by vás vyšla do 100 000. Takže zase: potichu a na čierno.

 Pamiatkárov a mestských architektov mám zvlášť v žalúdku, lebo vás budú buzerovať za každý detail, a pritom domy v štýle "podnikateľský barok" rastú kde chcú, jeden ohavnejší ako druhý.Nezmyselné vežičky, nadstavby, prapodivne zalomené strechy. Levy z epoxidového betónu na stĺpoch pri bráne, balustrády zásadne z bieleho betónu, umelé vodopády na rovine! Takzvané vilové štvrte dnes vyzerajú ako Disneyland.

 Vrcholom nevkusu ktorý sa mi podarilo na Slovensku vidieť je stavba pri výjazde z Nitry smer Nové Zámky. Hneď prvá budova vľavo. Akýsi kríženec cirkusu a UFO.

 Kto takúto obludnosť mohol povoliť?

 Alebo skôr koľko ZA TO ZOBRAL?!?

 A ešte k tým zákonom. Čokoľvek sa schváli je to poleno pod nohy aktívnym, schopným, ochotným riskovať a zamestnať aspoň pár ľudí.

 Ale zákon o preukazovaní majetku doteraz nemáme!!!!

Ten zákon mali už starý Egypťania, aj Féničania, aj Babylon, iba my nie!!

Som Slovák, a úprimne sa za to hambím!

Skryť Zatvoriť reklamu