Pretiahnem vás palicou

Písmo: A- | A+

Opäť je tu čas jarného upratovania. Treba upratať všetko, čo letná zeleň ešte nestihla zakryť, všetok odpad, čo sa počas roka nahromadil. Treba utopiť Morenu, v čase pandémie zvlášť dôkladne, ale musíme to urobiť všetci.

Bolo to približne pred pol storočím. Ako pionieri, presvedčení o pravde, spravodlivosti a krajšej budúcnosti, sme robili na jar hliadky. Veľmi slušne sme upozorňovali ľudí, ktorí odhadzovali na zem papiere, zvyšky jedla, ohorky cigariet a všetko možné, čo si viete predstaviť. Samozrejme, že nám nadávali, jeden starší pán nás naháňal so slovami: "pretiahnem vás palicou fagani drzí". Na klope saka mal odznak Brigáda socialistickej práce. 

Prešlo päťdesiat rokov a nič sa nezmenilo iba smetí je oveľa viac a vďaka pandémii ešte len bude. Obaly na potravinách sú stále krajšie, veď obal predáva, v predaji cez okienko je tovar dokonale zabalený, iný, technický tovar až tak, že obaly používajú bezdomovci na bývanie a samozrejme ho nechajú v prírode. 

Nikoho sa pionierom nepodarilo prevychovať, naopak "bordelári" útočia na ochrancov prírody oveľa nebezpečnejšie a pretiahnutie palicou je bežné. 

Že pandémia ľudí poučí je ilúzia, bude viac odpadu ako pred ňou. Časť ľudstva bude síce chudobnejšia, ale na pandémii sa dá aj zarobiť a bohatí stihnú zakryť zem takou hrubou vrstvou odpadu, že každá palica bude na ňu krátka. 

Jarné upratovanie

Všetko živé na zemi, po zime upratuje svoje brlohy a nory,

ale ľudia iba ako ktorí.

Výstup na Rysy

Ak dáme po pandémii všetok odpad na kopu, tak bezosporu,

môžeme začať výstup na Rúškovú horu.

Ešte bude veselo

Apríl je taký mocný mesiac, že sa mu budú koriť,

aj jarné vody v riekach, aj v nemocniciach covid.

Malo to byť v roku 2000

Nostradamus sa riadne sekol,

predpovedal koniec sveta a ten sa dvadsať rokov vliekol.

Skryť Zatvoriť reklamu