Radová je číslovka, nie občan

Písmo: A- | A+

Dlho píšem polemické epigramy Možno je to tak, ale v ostatnom čase mám neodbytný dojem, že je to tak naozaj, hlavne v súvislosti s tým, že radový občan sa k skutočnej pravde o stave vecí a diania nikdy nedostane.

Sme alergickí na pojem radový občan. Radová je číslovka a teda ak sme aj my, "radoví občania" iba čísla, tak je s jasné, že sa s nami "počíta" iba v štatistikách. Radový občan nemá šancu poznať pravdu o stave vecí a diania a teda o tom ako to v skutočnosti je, ani vo svojom meste, ani v štáte a už vôbec nie vo svete. 

Radový občan je teda frustrovaný, nervózny a agresívny a ak vyhľadá lekársku pomoc, zistí, že psychiater má na rukách rukavice a na tvári rúško hlavne preto, aby nebolo vidno, že má do krvi obhryzené nechty a ústa vykrútené v nervóznom kŕči, je to tiež iba radový občan.

Radoví občania sa potom zhromažďujú na verejných miestach a vykričia pravdu o tom, že nepoznajú pravdu, ale nikto ich nepočúva. Sú iba predmetom televíznej relácie "Občan za dverami ". Ako ústupok dávajú v ostatnom čase radovým občanom pred dvere plastové stoličky vhodné do každého počasia, lebo občan je za dverami celého sveta, permanentne.

Holá pravda

Kam sa na jar pozrieš, všade plno aktov,

holé je už hádam všetko, okrem pravdy a faktov.

Kto to vie?

Keď už pravda nie je tvoja, ale štátna,

iba tí, čo ich za to platia, vedia ktorá je tá platná.

Až potom

budeme mať pokoj v duši,

keď Sputnik V otestujú na Marse, aj na Venuši.

Počkajte chvíľu

Ak neveríte na koniec sveta, nebudeme sa vám priečiť,

diaľkovo skončíme medicínu a budeme vás online liečiť.

Vyhosťovanie

Ukážte prstom na toho, kto je vinný,

že sme prestali byť národ pohostinný.

Skryť Zatvoriť reklamu