V Jaslovských Bohuniciach by mala vyrásť najväčšia slnečná elektráreň

Aj pozitívna správa, ktorá sa objaví v tlači, vyvolá občas negatívne asociácie na dávno minulé udalosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V druhej polovici minulého storočia priniesla správa o vybudovaní atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach všeobecné znepokojenie, až zdesenie. Niet sa čo čudovať, je to najúrodnejšia časť chotára a ani dnes nevieme koľko pravdy bolo na poplašných správach o zamorení okolia. Možno o tisíc rokov, pri analýze pôdy sa ukáže pravda, čo nás už samozrejme nebude trápiť. Niekedy boli tie chýri aj trochu úsmevné.

Ženy v Jaslovských Bohuniciach a v blízkom okolí, údajne odmietali spávať so svojimi mužmi, traktoristami, lebo tí, po celodennej práci na poliach v okolí elektrárne, v noci svietili. Teda svietili ich ožiarené telá. Ktovie, čo vyvolá správa o slnečnej elektrárni. Možno sa budú traktoristom tlačiť ženy do postele, lebo mať doma v spálni "solárko" je výborná vec.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo sa zem krúti

Zem nemôže hlavou krútiť, lebo hlavu ani nemá,

ale nad tým, čo stvárame, sa už roky krúti celá.

Krčah vody zadarmo

Možno raz aj my budeme tak zle na tom,

že za krčah vody radi zaplatíme zlatom.

U vás ako?

Prístup k občanom je v každom meste iný,

niekde budujú nemocnice, inde rozširujú cintoríny.

Verejná brzda

Rútiť sa dopredu so zatiahnutou pákou,

je ako vo veciach verejných nechať si radiť od hlupákov.

Eva Jarábková

Eva Jarábková

Bloger 
  • Počet článkov:  78
  •  | 
  • Páči sa:  13x

Som emeritná učiteľka, poetka a humoristka, členka Fóra humoristov pri KJF v Trnave. Dlhodobo publikujem epigramy a aforizmy v Regionpresse Trnavsko, kde mám stálu rubriku " Možno je to tak" a ostatné tri roky v Bumerangu, humoristickej prílohe denníka Šport. Som autorkou štyroch kníh, dve zbierky poézie a dve knihy epigramov v poradí: Ži hlavou, V pondelok doma nebudem, Dve z jednej strany a Možno je to tak. V rámci FH píšem scenáre k programom v KJF, ktoré zároveň moderujem. Vyznávam filozofiu, že nesmieme mlčať, lebo hovoriť môžeme na rôzny spôsob, ale mlčíme všetci rovnako. Poetka, humoristka, scenáristka a moderátorka, členka Fóra humoristov pri KJF v Trnave. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéEva Jarábková

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu