Džungla, ktorá chytí za srdce

Písala som o unikátnom strome moringa, o faune i flóre na Sv. Lucii, no trestuhodne som nespomenula časť „pľúc“ ostrova, rezerváciu Mount Edmund.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Edmundská džungľa je dôkazom toho, že aj na menšom ostrove vás čaro pralesa môže pohltiť.

Miestni obyvatelia turistov cez rezerváciu Mount Edmunt (teda časť spomínanej džungle) vodia najmä ak chcú vidieť miestneho obrovského papagája zvaného jednoducho St. Lucia Parrot.

Hustá krása prírody

Takzvaná The Mount Edmunt Forest Reserve sa nachádza v srdci lesnatých plôch ostrova neďaleko cesty zvanej Enbas Saut Waterfalls. Ak sa budete držať (čo samozrejme odporúčam inak sa stratíte) po vyznačenej trase tak na vás čaká desaťkilometrová prechádzka bujnou vegetáciou a uvidíte množstvo exotických vtákov. Je to také vtáčie safari. Len samozrejme si tu nič nemôžete uloviť, Samozrejme celý komplex džungle je omnoho väčší a môžete si prechádzku predĺžiť do rezervácie Quiless alebo sa prejsť do krásneho mesta Castiers po takzvanej dažďovej ceste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obľúbený miestny druh papagája.
Obľúbený miestny druh papagája. 

Krásne pohľady

Nezabudnite, že sa aj napriek dobre pripraveným cestám brodíte džungľou, takže žiadne sandále, zabudnite na krátke nohavice a nezabudnite silný repelent (viem o čom rozprávam). Samotný prechod cez edmundskú rezerváciu nie je náročný ale tri a pol hodiny šliapania plus ešte Ďaľšie k tomu ak chcete prejsť ďalšie treky, vás poriadne unavia.

Počas treku vidíte množstvo krásnych vodopádov.
Počas treku vidíte množstvo krásnych vodopádov. 

Odmenou vám ale budú nečakané zážitky. Jednoducho šliapete cez hustú vegetáciu a tu zrazu sa pred vami otvorí výhľad ako v raji. Vidíte vodopády, liany na stromoch a z ničoho nič prídete na najvyšší bod treku- takmer kilometer vysokú horu Mt. Gimie. Práve vtedy budete radi že máte so sebou fotoaparát, alebo aspoň smartfón, verte mi.

SkryťVypnúť reklamu
Pohľad na hory vás vždy dostane.
Pohľad na hory vás vždy dostane. 

Trekov na Sv. Lucii je ale mnoho a i keď sa neradím príliš k turisticky zdatným ľuďom, pomaly sa stávam fanúšikom podobných prechádzok. Stačí keď vidíte tú nádhernú prírodu z diaľky a rozhýbe to aj domaseda (smiech).

Jarka Bartos

Jarka Bartos

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od rannej mladosti si spomínam na svoju intenzívnu túžbu vymaniť sa z klasického stereotypu vidieckeho prostredia, kde som trávila detstvo. Paradoxne, ťahalo ma to do sveta a k neobyčajným cestovateľským zážitkom, ktoré som si začala plniť. Vďaka svojej ambicióznej povahe, vďaka krásnym náhodám, vďaka manželovi... V mojom uvedomelom ženskom veku je skutočne zaujímavé sumarizovať si spätne ušlé udalosti. Je to ako vraciať sa do každej prežitej sekundy znovu a znovu a opať ju plne cítiť. A tak o mojej prejdenej ceste, úspechoch, zážitkoch, ale i pádcoh a ponaučeniach píšem a nechávam sa uniesť na všetky tie miesta opäť a opäť. Čas totižto dodáva okamihom gráciu, význam a zmysel, ktorý sme tam pred tým vôbec nemuseli vidieť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu