Plody zeme, ktoré vás prebudia

Je to tak. Prázdninové obdobie je ako stvorené pre všetko čo by ste si len vedeli predstaviť pod pojmom leňošenie. Ale netreba zabúdať si aj poriadne užívať. Možno aj s niečím zdravým v ruke. Sv. Lucia je na to presne stvorená.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj ja som podľahla vlne prázdninovej eufórie. Ako inak na Sv. Lucii. Preto som na blogu nebola príliš aktívna. Nasávala som atmosféru tohto ostrova a znova som sa dostala k jej tajom. Kuchyni i opäť mojej obľúbenej karibskej moringe.

Čerstvosť na každom kroku

Opäť sa tu neviem na miestnych trhoch nabažiť avokáda, manga či papáje. Sú to úplne iné chute ako poznáme z našich obchodov. Nedávno som sa pristihla, že v ruke držím sáčok s desiatimi plodmi, ktoré ani neviem ako sa správne volajú. Proste eufória čerstvosti.Aj keď je to Karibik, treba myslieť na to, že aj tu má ovocie svoju sezónu. Najviac sme si tentokrát sme mohli vychutnať mango, rajské jablká, karambule, avokádo, no na druhej strane tu teraz chýbali grepy a problém bol zohnat aj citrón. No ale takto vybavená s rôznymi plodmi som jednoducho neodolala si pustiť gastronomickú fantáziu na špacír.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Karambule sú perfektné na ovocné šaláty i do drinkov.
Karambule sú perfektné na ovocné šaláty i do drinkov. 

Máte napríklad chuť na guacamolle z avokáda? A čo tak si do neho nasypať aj moringu? Tuhá železitá chuť tomu dodá ten správny šmak a urobíte aj niečo pre svoje zdravie. K tomu super miestne variácie na nachos a perfektný letný obed je na stole. Alebo skôr niečo osviežujúce. Moringa, mango, kešu oriešky či kokosové mlieko a máte super smoothie.

Pestrosť použitia

Môžete sa vyblázniť pri miestnych surovinách do úmrku. Urobiť si pesto s miestnych biliniek a cesnaku, rajčinový pretlak, alebo pokojne len ovocný šalát. No odporúčam naozaj gurmánom navštíviť Karibik. A nielen Sv. Luciu. Napríklad Jamajka a jej variácie na pikantné kurča. Mňam! Potom uvidíte čo to znamená marinovať. Žiadne náhražky omáčok, všetko čerstvé z miestnych plodín. Sv. Lucia je ale kráľovná potravín najmä kvôli sopečnatej pôde, kde sa jej plodiny tak dobre vyživujú.

SkryťVypnúť reklamu
Avokádo teraz nájdete rásť na každom kúte ostrova Sv. Lucia.
Avokádo teraz nájdete rásť na každom kúte ostrova Sv. Lucia. 

Zákon schválnosti privolal vírus

Počas ochutnávania výborných potravín z miestnych trhov na mňa dosadol Murphyho zákon. Jednoducho som chytila nejaký brušný vírus, ktorý na ostrove už nejakú dobu sužoval obyvateľov. Už mi bolo aj tak zle, že som musela od ľudí zisťovať, kde je dobrá nemocnica. Nik nespomenul nejakú na Sv. Lucii a odporúčali mi najbližšiu kvalitnú, ktorá bola až na ostrove Martinik.(smiech). Chvalabohu mi po štyroch dňoch bolo lepšie a tak som sa znova mohla oddávať gastronomickým radovánkam (smiech).

Jarka Bartos

Jarka Bartos

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od rannej mladosti si spomínam na svoju intenzívnu túžbu vymaniť sa z klasického stereotypu vidieckeho prostredia, kde som trávila detstvo. Paradoxne, ťahalo ma to do sveta a k neobyčajným cestovateľským zážitkom, ktoré som si začala plniť. Vďaka svojej ambicióznej povahe, vďaka krásnym náhodám, vďaka manželovi... V mojom uvedomelom ženskom veku je skutočne zaujímavé sumarizovať si spätne ušlé udalosti. Je to ako vraciať sa do každej prežitej sekundy znovu a znovu a opať ju plne cítiť. A tak o mojej prejdenej ceste, úspechoch, zážitkoch, ale i pádcoh a ponaučeniach píšem a nechávam sa uniesť na všetky tie miesta opäť a opäť. Čas totižto dodáva okamihom gráciu, význam a zmysel, ktorý sme tam pred tým vôbec nemuseli vidieť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu