Ostrovná hudba a rytmy života

Už som sa dávnejšie pozastavila na veľmi intenzívnom vnímaní hudby medzi obyvateľmi. Hudba však nie len karnevalová samba. Kto sa vlastne zaslúžil o hudobnú propagáciu muziky na Sv. Lucii?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Hudba na karibskom ostrove Sv. Lucia sa už dlhšiu dobu stala súčasťou kultúry obyvateľstva. Dokonca aj populárna muzika odkazuje na svoje korene a najmä žáner takzvanej calypso music. Je to afro-karibská hudba pochádzajúca z ostrova Trinidad a Tobaga.

Rytmy ostrova

Časom sa do tohto žánru vmiesilo reggae, ska či dokonca aj hip-hop.Aby aj mládež na ostrove vedela nadviazať na svojich muzikálnych otcov, zriadila vláda na Sv. Lucii veľmi kvalitnú hudobnú školu Saint Lucia School of Music.

Mieste rádia Radio St. Lucia a Radio Caribbean International často ponúkajú pohľad do formovania karibskej hudby a obyvatelia tak často vedia čo sa na ich území spievalo a hlavne na čo sa tancovalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Festival a legendy

Sv. Lucia má veľmi kvalitnú reggae, ale najmä jazzovú scénu. Najmä vďaka úspešnému známemu podujatiu Saint Lucia Jazz Festival. Medzi interpretmi, ktorí sa tu objavili boli mimo iných aj UB40, Elton John, Rihanna či R. Kelly. Ale aj miestni hudobníci majú čo ponúknuť aj keď to nie sú až tak zvučné mená. Veď pustite si skladby interpretov Ronald Boo Kinkson, Rameau Poleona alebo piesne už nebohej miestnej kráľovnej kreolskej hudby Sessenne Descartes.Jednoducho hudbou a talentotento ostrov žije!

Jarka Bartos

Jarka Bartos

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od rannej mladosti si spomínam na svoju intenzívnu túžbu vymaniť sa z klasického stereotypu vidieckeho prostredia, kde som trávila detstvo. Paradoxne, ťahalo ma to do sveta a k neobyčajným cestovateľským zážitkom, ktoré som si začala plniť. Vďaka svojej ambicióznej povahe, vďaka krásnym náhodám, vďaka manželovi... V mojom uvedomelom ženskom veku je skutočne zaujímavé sumarizovať si spätne ušlé udalosti. Je to ako vraciať sa do každej prežitej sekundy znovu a znovu a opať ju plne cítiť. A tak o mojej prejdenej ceste, úspechoch, zážitkoch, ale i pádcoh a ponaučeniach píšem a nechávam sa uniesť na všetky tie miesta opäť a opäť. Čas totižto dodáva okamihom gráciu, význam a zmysel, ktorý sme tam pred tým vôbec nemuseli vidieť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu