Na Sv. Lucii vládne kriket

Sv. Lucia je určite plná ľudí , ktorí radi lenošia a ich poobedná siesta sa často pretiahne aj na celý deň. No to neznamená, že tu nenájdete vyznávačov profišportu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Často som sa po tomto ostrove ponevierala a hľadala niekoho, kto by ma zasvätil do tajov nejakého netradičného športu. Narazila som však hlavne na futbalistov, občas aj zahraničných expertov na adrenalínový windsurfing, no ostrovný šport číslo jedna je, div sa svete, kriket.

Hra gentlemanov

Predstavovala som si, že ľudia posilnení moringou a inými životodárnymi plodmi (myslím samozrejme tie legálne) budú preferovať náročnejší šport, ale pozor! Kriket nie je len máchanie palicami. Podobne ako golf, ktorý pôsobí na pohľad jednoducho vyžaduje aj táto anglická hra gentlemanov kondičku. Áno, práve Angličania priniesli tento šport na Sv. Luciu, podobne ako do ostatných krajín Commonwealthu. Možno práve preto, že kriket symbolizuje tú pohodu anglických gentlemanov sa kriket uchytil aj tu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiadni namyslenci

Miestni tu často spomínajú prvého profihráča kriketu s medzinárodnými úspechmi Darrena Sammyho a jeho West Indies Cricket tím. Bývalá hráčka kriketu Nadine George je taktiež oslavovaná i napriek tomu, že už je to skoro päťdesiatnička. Mladí športovci tiež nie sú namyslení, svetovo uznávaný mladík, ktorý sa preslávil ako inak kriketom, Kimani Melius je len prostý pracant a vypracoval sa tvrdým tréningom a správnym ľudským prístupom.

Kimani je miestna hviezda kriketu.
Kimani je miestna hviezda kriketu. (zdroj: zdroj: wikipedia)

Množstvo športov

Športové hviezdy sa na ostrove vôbec nenadraďujú nad ostatných. Samozrejme ak ostali na ostrove, tak bývajú v krásnych domoch na pobreží, no často ich uvidíte rozprávať sa s miestnymi ľuďmi tak, že by ste si ani nevšimli, že sú nejakí slávni.

SkryťVypnúť reklamu

Na ostrove ale rastú aj ďaľšie športy na popularite. Rozmáha sa tenis, a to vďaka budovaniu nových kurtov, volejbal i rugby sú samozrejmosťou. Ale mne ten kriket nejako prirástol k srdcu. Veď pozrite sa na nejaký prenos, možno sa to stane aj vám (smiech).

Jarka Bartos

Jarka Bartos

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od rannej mladosti si spomínam na svoju intenzívnu túžbu vymaniť sa z klasického stereotypu vidieckeho prostredia, kde som trávila detstvo. Paradoxne, ťahalo ma to do sveta a k neobyčajným cestovateľským zážitkom, ktoré som si začala plniť. Vďaka svojej ambicióznej povahe, vďaka krásnym náhodám, vďaka manželovi... V mojom uvedomelom ženskom veku je skutočne zaujímavé sumarizovať si spätne ušlé udalosti. Je to ako vraciať sa do každej prežitej sekundy znovu a znovu a opať ju plne cítiť. A tak o mojej prejdenej ceste, úspechoch, zážitkoch, ale i pádcoh a ponaučeniach píšem a nechávam sa uniesť na všetky tie miesta opäť a opäť. Čas totižto dodáva okamihom gráciu, význam a zmysel, ktorý sme tam pred tým vôbec nemuseli vidieť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu