OĽaNO zaniklo a už nie je hnutím nezávislých osobností.

Politické hnutie „OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti“ dňa 3.12.2015 zaniklo v registri strán. V novej strane OĽaNO – NOVA medzi kandidátmi nájdete 15 kandidátov, ktorí v minulostí kandidovali za iné politické strany a teraz si p

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Politické hnutie „OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti“ dňa 3.12.2015 zaniklo v registri strán. V novej strane OĽaNO – NOVA medzi kandidátmi nájdete 15 kandidátov, ktorí v minulostí kandidovali za iné politické strany a teraz si prezliekli kabát nezávislej osobnosti. Koaličným spojením s politickou stranou NOVA prestalo byť hnutím Nezávislých Osobností. 

Politické hnutie „OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti“ vzniklo tesne pred voľbami do NRSR 2012. Vtedy prevládal politický názor, že všetky politické strany, ktoré sa po voľbách dostali k moci či už ako ľavicové alebo pravicové, zneuži politickú moc na rozkradnutie majetku štátu privatizačnými akciami. Nádejou bolo, že nezávislé osobností, čestní ľudia, ak by sa dostali k moci mohli by tento proces zmeniť. Takto sa na kandidátku politického hnutia dostalo 146 nezávislých osobností . Voliči podporili tento politický projekt a volebný výsledok 8,55% priviedol do NRSR 16 nezávislých poslancov. No čert chcel, zvíťazila strana SMER 44,4% a zatavila jednofarebnú vládu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V prvých dvoch rokoch poslanci hnutia Matovič a ďalší aktívne poukazovali na rozkrádanie Slovenská štátnou mocou a držali si aj odstup od ostatných opozičných strán. Volebné prieskumy posúvali politické hnutie „OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti“ nad 10%.

Táto popularita asi nebola po vôli nejakej politickej mafií. Niekto prišiel s nápadom vytvoriť regionálne krajské štruktúry. Celoslovenským koordinátorom sa stál nejaký Michal Šipoš. Na stránke Štatistického úradu SR „w w w.statistics.sk/štatistiky/voľby a referenda/parlamentné voľby/ si môžeme zistiť, ktorí členovia politických strán kandidovali za poslancov. Napríklad vo Voľbách do NRSR 2012 za stranu SDKÚ-DS na poradovom čísle (ďalej iba pč.) 67 kandidoval nejaký Michal Šipoš. Keď som ja ako nezávislá osobnosť chcel kandidovať na kandidátke SDKÚ-DS v roku 2012, tak ma vedenie odvrhlo, že na ich kandidátnej listine kandidujú iba ich členovia. Mám právo z toho vydedukovať, že člen SDKÚ-DS začal v OĽaNO koordinovať činnosť Nezávislých Osobností. Zaujímavá je tiež nezávislá osobnosť nejaký Michal Kravčík, košický koordinátor. Dodnes na stránke VÚC Košice je evidovaný nejaký Michal Kravčík ako náhradník za poslanca VÚC za stranu „ 7 statočných regionálna strana Slovenska“ . 

SkryťVypnúť reklamu

 Na koaličnej kandidátke OBYČAJNÍ Ľudia a nezávislé osobností (OĽANO-NOVÁ) kandiduje 15 kandidátov, ktorí v minulosti už kandidovali ako členovia iných politických strán.

9.Nejaký Miroslav Sopko v roku 1998 kandidoval do NRSR (Chybná tabuľka štatistického úradu neuvádza názov politickej strany).

10.Nejaký Ján Marosz kandidoval v roku 2010 pč. 80 za stranu MOST-HÍT a v roku 2012 pč.98 tiež za stranu MOST-HÍT.

12.Nejaká Natália Galisová kandidovala v roku 2010 pč.36 za stranu SDĽ.

13.Nejaký Michal Šipoš kandidoval v roku 2012 pč.67 za stranu SDKÚ-DS.

14.Nejaký Daniel Lipšic kandidoval v roku 2002 pč. 6 za stranu KDH, v roku 2006 pč.3 za stranu KDH, v roku 2010 pč.3 za stranu KDH a v roku 2012 pč. 3 za stranu KDH.

SkryťVypnúť reklamu

23.Nejaká Mária Cehelská kandidovala v roku 2012 pč.26 za stranu SDĽ.

33.Nejaký Michal Drotovan kandidoval v roku 2010 pč. 141 za stranu KDH.

34.Nejaký Obaiduilah Mir kandidoval v roku 2012 pč.75 za stranu AZEN- Aliancia za Európu národov.

41.Nejaký Milan Pilip kandidoval v roku 2010 pč 95 za SDKÚ-DS a v roku 2012 pč. 135 tiež za SDKÚ-DS

57.Nejaký Peter Hochschorner v roku 2012 pč.14 kandidoval za stranu Zmena zdola DÚ Slovenska.

58.Nejaký Ján Brezovský kandidoval v roku 1998pč. 134 za stranu KDH a v roku 2002 pč.134 za KDH.

89.Nejaký Ján Budaj kandidoval v roku 1998 (Chybná tabuľka štatistického úradu neuvádza názov politickej strany), v roku 2006 pč.149 kandidoval za Slobodné fórum a v roku 2012 pč. 1 za stranu Zmena zdola DÚ Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

105.Nejaký Ján Szöllös kandidoval v roku 2006 pč.140 za SMK a v roku 2012 pč. 80 tiež za SMK.

136.Nejaký Štefan Tomáš kandidoval v roku 2002 pč.23 za stranu OKS a v roku 2006 pč. 31 tiež za stranu OKS.

140.Nejaký Igor Hraško kandidoval v roku 1998 (Chybná tabuľka štatistického úradu neuvádza názov politickej strany).

142.Nejaký Peter Pollák kandidoval v roku 2010 pč.40 za stranu MOST-HÍT.

Zaujímavý by bol aj prehľad koľko komunistov na kandidátke OĽANO-NOVA sa tvária ako nezávislé osobnosti. Odporúčam pri lustrovaní aj sledovať českú stránku členov ŠTB cibulka.com. Budete prekvapení koľko potomkov a príbuzných členov ŠTB kandiduje na tejto kandidátke.

 Som OBYČAJNÝ ČLOVEK a nezávislá osobnosť. Nikdy som nebol členom KSČ a ani nijakej novodobej politickej strany. Po skončení prvej vysokej školy, keď som na pracovisku podnikového výskumu vytvoril 3 vynálezy a spýtal som sa personalistu prečo mám nízku mzdovú triedu a platP Povedal mi, že nie som člen KSČ, preto nemôžem byť vedúci pracovník, mať vyššiu mzdovú triedu a plat. Odišiel som pracovať ako robotník do JZD Slušovice, aby som si dobre zarobil. Po návrate a založení rodiny som pracoval vo Vodárňach, kde som znova vytvoril 6 vynálezov na čistenie odpadových vôd zeolitovou technológiou. Keď sa uvoľnilo miesto vedúceho technického rozvoja, KSČ nedosadila na vedúce miesto mňa, ale iného komunistu. Potešil som sa po 1989, že osobnosti sa musia presadiť. V 1991 roku som sa zúčastnil výberového konania na riaditeľa štátneho podniku. Po vyhodnotení niekoľko hodinových testov staršia psychologička prišla ku mne a podala mi ruku so slovami, že v živote nemala na testoch človeka, ktorý v časovom limite odpovedal správne na všetky otázky. Ale vedúci pracovník ministerstva gratuloval k víťazstvu v konkurze vedľa stojacemu kandidátovi, ktorí prestúpil z KSČ do KDH. 

 Na základe takýchto životných skúsenosti si beriem právo napísať, že politické strana OBYČAJNÍ Ľudia a nezávislé osobností (OĽANO-NOVÁ) prestalo byť hnutím nezávislých osobností.

 Aj je niekto viac nezávislejší ako ja, môže mi oponovať.

RNDr. Ing. Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu