„Slnko“ stvorilo život na Zemi, dokázala to sonda Rosetta.

Podľa mojej teórie sa na kométach vyskytujú stopy uhlíka a jeho jednoduché organické zlúčeniny, pretože kométy pri svojom obehu od Oortovho mračna, zaletia až do tesnej blízkosti  Slnka, kde v jeho korónovej atmosfére sa môžu vyskytovať aj stopy uhlíka a jeho jednoduché organické zlúčeniny.  Toto jednoznačne potvrdila aj sonda Rosetta pomocou modulu Philae.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

 Podľa wikipedie Chromosféra je silno ionizovaný plyn plazmy atómov prvkov ako spodná časť slnečnej atmosféry hrubá asi 15 000 km. V chromosfére sa často pozorujú aj protuberancie a erupcie hmoty Slnka. Koróna je vrchnejšia časť slnečnej atmosféry. Siaha do 1 až 2 miliónov km nad povrch Slnka.Silné slnečné erupcie spôsobujú výrony koronálnej hmoty - plazmy atómov prvkov, takzvaný slnečný vietor. Plazmové atómy prvkov po čase vychladnú a môžu pri vzájomných zrážkach vytvárať jednoduché kombinácie zlúčením a spájať sa do kozmického prachu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa „prof. J. Gažo: Všeobecná a anorganická chémia“ uhlík sa pri teplotách nad 2000 až do 3550 stupňov Celzia nachádza už v plynnom stave. Na Zemi ešte za pomoci veľkého tlaku sa to využíva pri výrobe umelých diamantov.

Máme skúsenosti so zemskou atmosférou, kde niekoľko kilometrov nad zemským povrchom sa pohybujú mraky vodnej pary, kvapôčky vody, ľadu a snehové vločky.

Predpokladám, že aj nad povrchom Slnka v jeho koróne sa môžu pohybovať plazmové atómy rôznych prvkov a uhlíka, ktoré po ochladení môžu vytvárať jednoduché organické zlúčeniny alebo kondenzovať na kozmický prach.

Kométy, ktoré od Oortovho mračna prilietajú do blízkosti Slnka, môžu na svojom povrchu nachytať aj skondenzovaný uhlíkový prach alebo iné jednoduché organické zlúčeniny. Kométy sa potom od Slnka vracajú do chladného vesmíru, kde Slnko ledva dosvieti.

SkryťVypnúť reklamu

Zo skúsenosti chemickej vedy na Zemi vieme, že všetky organické reakcie prebiehajú skôr pri vyšších teplotách nad teplotou topenia ľadu, ako pri mínusových teplotách vzdialeného kozmu.

Na povrchu komét pri ďalšom návrate k Slnku, keď sa začne povrch zohrievať, môžu medzi atómami kozmického prachu prebiehať rôzne chemické či aj biochemické reakcie. Rozhodne z toho nemôžeme vytvárať teórie, že život vznikol na kométe alebo, že kométy po dopade na Zem tu doniesli základy života. 

 Vždy mám dojem, že slovenskí a aj zahraniční vedci trpia chorobou vedeckej nadradenosti a neomylnosti. Vypomstilo sa to. Konštruktéri pristávacieho zariadenia na module Philae pri návrhu kotviaceho harpúnového zariadenia pochybili. Zabudli na fyzikálny zákon akcie a reakcie, že aj v kozme platí rovnováha síl a energie, že impulz výstrelu kotviacej harpúny je rovný hybnosti kotviacej harpúny prenikajúcej do prachového alebo ľadového alebo kamenného povrchu kométy. Preto sa sonda od povrchu odrazila, poskakovala a nakoniec sa prevrátila do akejsi tieňovej jamy, ktorá asi vznikla po zrážke kométy s meteorom. Ak by sa spýtali mňa, vedel by som im navrhnúť iný zaručene dokonalý spôsob ukotvenia sondy a aj metličky na ometenie kométneho prachu zo solárnych panelov.

SkryťVypnúť reklamu

 Týmto blogom chcel som laickej verejnosti vysvetliť, že mediálne senzačný vedecký objav stopy uhlíka a jeho organických zlúčenín na kométe 67/P Čurjumov-Gerasimenko neznamená, že iné kométy priniesli na Zem život od niekde z vesmíru. Ako nezávislý človek mám názor, že stopy uhlíka a organických zlúčenín sa dostali na povrch kométy pri jej prelete okolo vrchnej koróny Slnka a nie sú dôkazom toho, že vo vzdialenom mrazivom vesmíre poletuje nejaký život, ktorý sa kométami prenáša na iné planéty.

Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu