Volebný program 2017 pre Košický samosprávny kraj.

Ako SKUTOČNE NEZÁVISLÝ kandidát, rozhodol som sa kandidovať proti presile kandidátov nominovaných politickými stranami, ktorí chcú aby ste si ich zvolili, aby mohli znova pokračovať v rozkrádaní a korumpovaní kraja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Som absolvent dvoch vysokých škôl. Vyštudoval som odbor chémia, som aj inžinierom poľnohospodárstva, ale najmä som aj vynálezca. Som SKUTOČNE NEZÁVISLÝ kandidát. Nikdy som nebol členom a ani kandidátom KSČ a iných ponovembrových politických strán.

 Dedo pochádza zo Sliepkoviec, kde dokonca môj pra-pradedo Andrej bol v rokoch 1870-1880 richtárom. Otec je rodom zo Závadky, kde som pri babičke prežíval školské prázdniny. Pracoval som v ôsmich rôznych zamestnaniach, počnúc od asistenta na VŠ, na pracoviskách technického rozvoja chemického, textilného, poľnohospodárskeho a vodárenského priemyslu, aj ako robotník v Slušoviciach a naposledy ako úradník štátnej správy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Nezodpovední politici v Čarnogurského, Mečiarovej a Dzurindovej vláde zlou metódou privatizácie a odpredajom strategických podnikov zahraničným vlastníkom spôsobili v Košickom kraji zánik mnohých závodov, čo spôsobilo nezamestnanosť. Pripomínam niektoré: vagónka, cukrovar, čokoládovňa v Trebišove, Kerko v Michalovciach, magnezitka, VSS, mliekarne v Košiciach, strojárne v Prakovciach, atď.

 Vo voľbách župana proti mne sa postavili traja nezávislí kandidáti a jedenásti kandidáti politických strán. Mnohí z nich ani nemajú vysokoškolské vzdelanie, či mnohostrannú odbornosť a životné skúsenosti na riešenie problémov a rozvoj Košického samosprávneho kraja. Keďže už niet čo privatizovať, tak podľa vzoru v SMERu chcú so svojimi odbornými poradcami okrádať rozpočet kraja. Múdry volič nemal by sa dať oklamať ich bilboardovými a volebnými sľubmi. 

SkryťVypnúť reklamu

Vo volebnom programe preferujem regionálny rozvoj Košického samosprávneho kraja využívaním nových technológií, ktoré vytvoria viac pracovných miest v priemysle, službách a poľnohospodárstve.

1.) V oblasti dopravy pod kopcom Soroška navrhujem vybudovať cestný tunel podľa môjho najnovšieho návrhu patentu číslo 4/2013, ktorý umožňuje vydolovať ekologickým spôsobom z profilu cestného tunela veľké kamenné hranoly. Kamenné hranoly po vyvezení z tunela možno v kamenárskom priemysle rozrezať na množstvo kamenárskych výrobkov, kvádre do základov rodinných domov, dlažby, materiál na sochárske diela... alebo ako protipovodňové hrádze. Pri spracovaní kamenných hranolov na Slovensku možno vytvoriť stovky nových pracovných príležitostí, pretože táto metóda by sa mala čo najskôr využívať pri stavbe tunelov aj v iných krajoch.

SkryťVypnúť reklamu

2.) Budem presadzovať výstavbu termálneho kúpaliska a aj iné využívanie zdroja termálnej vody pri Ďurkove.

3.) Ako vynálezca navrhnem novú technológiu na stavbu asfaltových povrchov ciest, údržbu ciest, opravu výtlkov, ale aj na odstránenie dažďových kaluží na chodníkoch.

4.) Budem presadzovať, aby z okolia ciest v správe Košického samosprávneho kraja bola do 10 metrov odstránená alebo orezaná krovinatá zeleň, z ktorej v noci vyskakuje na cesty divá zver a spôsobuje vážne dopravné nehody.

5.) Budem presadzovať , aby si v mestách mohol motorista vybudovať na verejnom priestranstve vlastné ekologické parkovacie miesto na vodo-priepustnej betónovej drenáži a aj s vysadenými dvomi stromami pre tvorbu kyslíka a tieň pre zaparkované auto.

SkryťVypnúť reklamu

6.) Navrhnem novú technológiu ako nad existujúcim parkoviskom vybudovať veľmi jednoduché ďalšie parkovacie poschodie.

7). Ako chemik budem presadzovať, aby pri čerpacej stanici ropy pri Budkovciach alebo v Moldave nad Bodvou bola vybudovaná menšia rafinéria ropy zameraná na výrobu asfaltu. (29.6.2007)

8.) Na rozvoj vidieka v každej obci vybudovať aspoň jednu jednoduchú novú technológiu na prvotné spracovanie priemyselných olejnín, cukrovej repy a palivovej biomasy. Pri spracovaní olejnatých semien a cukrovej repy vzniká viac ako 80% biologického odpadu, ktorý sa zbytočne preváža dopravou stovky kilometrov do veľkého spracovateľského závodu a naspäť. Nová technológia umožní, aby biologický odpad sa využil priamo v poľnohospodárskom podniku a do spracovateľského podniku sa prevezie iba koncentrát oleja a cukru.

9.) Taktiež navrhujem v niektorých obciach vybudovať novú technológiu na spracovanie ovocia a zeleniny lisovaním, sušením, destiláciou a nechemickým konzervovaním. Odpadové teplo bude možné využiť na vykurovanie rodinných domov v obci.

10.) Pre potravinovú bezpečnosť štátu a občanov je dôležite v obciach, kde sú farmy na chov dojníc, vybudovať novú technológiu na jednoduché spracovanie mlieka a mliečnych výrobkov bez chemického konzervovania v pôvodnom stave. Veľké spracovateľské mliekarne v prípade, keď zamiešajú mlieko od jednej dojnice ešte s neodhalenou chorobou šialených kráv alebo zápalom vemena do veľkého celodenného objemu, ohrozujú chorobou státisíce obyvateľov. Podobne v prípade teroristického útoku je v ohrození veľké množstvo ľudí. Malé prevádzky mliekarní znižujú tieto riziká.

11. Presadím pre intenzívnejší rozvoj poľnohospodárstva v obciach Závadka, Hnojné a Blatné Revištia pod hrádzou Zemplínskej Šíravy vybudovať lacnú gravitačnú závlahu. 

12.) Pri obsadzovaní uvoľnených miest alebo novovytvorených v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja presadím zavedenie „verejných výberových konaní". Princíp „verejného výberového konania" spočíva v tom, že každý záujemca o výberové konanie bude vopred vedieť zoznam zákonov, vyhlášok a noriem, z ktorých budú vytvorené testové otázky. Výberová komisia pred očami všetkých účastníkov výberového konania vyhodnotí test. Každý účastník výberového konania prednesie svoj projekt a obhajuje námietky pred ostatnými účastníkmi výberového konania a komisiou, ktorá mu vytkne chyby v teste. Výberová komisia určí víťaza výberového konania pred všetkými účastníkmi. Slovo verejné znamená, že sa ho môžu zúčastniť pozorovatelia a novinári.

13.) Budem presadzovať, aby nezamestnaní remeselníci, ktorí sú evidovaní na úrade práce, na základe dohôd o vykonaní práce sa podieľali na údržbe a drobných opravách majetku v správe Košického samosprávneho kraja.

14.) Budem presadzovať, aby pri výberových konaniach, kde sa míňajú peniaze z rozpočtu Slovenskej republiky alebo Európskej únie, aby sa vopred previedla úradná kalkulácia reálnych nákladov na zhotovenie diela, aby sa reálne mohlo posúdiť, či zhotovitelia nenavrhujú premrštené finančné požiadavky na zhotovenie diela.

15.) Budem podporovať v mestách na jednotlivých sídliskách budovanie menších viacúčelových ihrísk pre deti.

16.) Budem presadzovať v oddychových zónach a parkoch osadiť viac nezničiteľných kamenných alebo betónových lavičiek.

17.) Budem presadzovať v mestách rovnomerne počas celého roka organizovanie viac jarmokov na predaj slovenských poľnohospodárskych výrobkov.

18.) Na zníženie rizika záplav pod Ružínskou priehradou budem presadzovať vybudovanie vodohospodárskych zariadení okolo priehrady, ktoré znížia zanášanie priehrady nánosmi.

19.) Na zníženie rizika záplav riek Torysa, Hornád, Ondava, Laborec, Uh, Bodrog , navrhnem novú technológiu na prehlbovanie koryta rieky a súčasne vyťažené nánosy sa využijú na spevnenie a navýšenie protipovodňových hrádzí využitím kinetickej energie vodného toku.

20. Pre rozvoj cestovného ruchu a lákadlo turistov na širokej Zemplínskej Šírave mohla by byť vybudovaná najdlhšia svetová atrakcia.

21. Na pozemkoch vo vlastníctve KSK vysadiť viac hospodársky užitočných stromov. 

22. Na vykurovanie a prevádzku budov v správe KSK budem presadzovať využívanie slnečnej a veternej energie.

 Do svojho volebného programu, pri dodržaní Vašich autorských práv, zahrniem aj Váš dobrý nápad alebo poukázanie na problém v Košickou samosprávnom kraji.

Ďakujem za Váš hlas vo voľbách 4.11.2017 a podporu tohto volebného programu.

RNDr. Ing. Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu