Košický urán pre atómové elektrárne alebo atómové bomby??!!!

Bude sa Košický urán používať ako palivo pre atómové elektrárne alebo sa zneužije aj pri výrobe atómovej bomby.Podľa Ústavy SR 460/1992 Zb. článok 4 „Nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky“.Ako je možné, že štátni úradníci počnúc od okresných úradov až po ministerstvá porušovali ústavu SR a dovolili zahraničným firmám geologicky skúmať a v prípade zlata aj ťažiť na Slovenskom území národné bohatstvo – majetok štátu ? !.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Už niekoľko rokov na Slovensku šumia a rozčuľujú správy o prieskumných vrtoch uránového ložiska pri Košiciach na Jahodnej, ktoré vykonáva zahraničná firma. V kampani komunálnych volieb Košičanov zaujímajú aj stanoviská kandidátov na primátora Košíc k ťažbe uránu pri Košiciach. 

 Podľa Ústavy Slovenskej republiky 460/1992 Zb., článok 4: „Nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky“.

Ak niektoré články Ústavy nie sú konkrétne, podrobnejšie sa rozvíjajú v ústavných zákonoch. Vieme, že na prijatie zmeny Ústavy alebo ústavného zákona je potrebná pri hlasovaní trojpätinová väčšina poslancov. Na schválenie platnosti obyčajného zákona alebo vyhlášky stačí iba tesná jednohlasová väčšina.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 V slovenskom právnickom babylonskom neporiadku sa stalo, že od roku 1988 platí komunistický zákon 44/1988 Zb. o ochrane a využití nerastného bohatstva (banský zákon). Vtedy komunisti nepredpokladali, že zahraničné spoločnosti budú mať záujem vykrádať nerastné bohatstvo Slovenska.

 Od roku 1988 v štrnástich zmenách banského zákona 44/1988 Zb. právnici, poslanci, lobistami podplatení ministerskí úradníci presadili zmeny, že v § 3 nerastné bohatstvo Slovenskej republiky napr. „uránové ložisko“ zaradili v odseku (1) že je to „nič“, iba „vyhradený nerast“ a podľa písmena (a) ide iba o „rádioaktívne nerasty“ .

SkryťVypnúť reklamu

V §5 odsek (1) zadefinovali, že nerastné bohatstvo podľa tohto zákona tvoria ložiská vyhradených nerastov (ďalej len "výhradné ložiská"). Podľa odseku (2) Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s Banským úradom, môže vydať osvedčenie aj súkromnej osobe, že môže využívať ložisko nerastov.

 Podľa §6 Ministerstvo životného prostredia SR vydáva osvedčenie o vyhradenom ložisku. A podľa § 7a „Geologický prieskum alebo dobývanie výhradných ložísk alebo inú banskú činnosť1) môže vykonávať v rámci podnikateľskej činnosti2b) právnická alebo fyzická osoba (ďalej len "organizácia") v rozsahu a za podmienok ustanovených týmto zákonom a osobitnými predpismi.2c)“

SkryťVypnúť reklamu

 Dúfam, že pozorným čítaním vyššie uvedených paragrafov čitatelia pochopili, ako je možné na Slovensku v Ústave SR zadefinované „nerastné bohatstvo Slovenskej republiky“ jednoduchým kamuflovaním pojmov v banskom zákone predefinovať na pojem „výhradné ložisko“ , ktoré môže využívať aj súkromná osoba zo zahraničia.

 Niečo podobné sa začalo v minulých mesiacoch s vykrádaním minerálnych a pitných vôd cez potrubia do zahraničia.

Na základe vyššie uvedeného občania a organizácie verejného sektora ako sú napríklad „Slovenský zväz ochrany prírody a krajiny“ musia vyvíjať politický nátlak na vládu a poslancov, že „nerastné bohatstvo Slovenskej republiky“, za ktoré hlasovalo viac ako dve tretiny poslancov, nie je možné meniť obyčajným zákonom alebo vyhláškou za ktorú zahlasuje iba nadpolovičná väčšina poslancov.

SkryťVypnúť reklamu

Využívanie ústavného práva Slovenskej republiky k nerastným surovinám môže byť umožnené iba na základe ústavného zákona, za ktorý bude hlasovať trojpätinová väčšina poslancov. 

Inak ako vynálezca som veľakrát vo výberových konaniach no vedúce miesta na ministerstvách SR predkladal patentovateľné nové návrhy, že je možné využívať vodnú a veternú energiu aj inými technickými spôsobmi, ale bolo to bezúspešné.

V slovenskej elektrickej sieti, ktorú práve využívate v počítači pri čítaní môjho blogu, koluje asi 50 až 60% elektrickej energie vyrobenej v slovenských atómových elektrárňach.

Atómové elektrárne postavené k účelu výroby elektrickej energie využívajú sotva 25 až 30 % energie jadra. Zbytok tepelnej energie uniká cez chladiace veže do atmosféry ako vodná para tvoriaca na oblohe celé mračná. Zbytočne to v lete a v zime otepľujú atmosféru. Paradoxom je, že časť elektrickej energiu z jadrovej elektrárne v zime doma použijeme na vykúrenie miestnosti a toto teplo znova unikne do atmosféry.

 Ak by sa atómové elektrárne využívali iba ako teplárne najmä v zime, podstatne by to znížilo spotrebu fosílnych palív a produkciu skleníkového fosílneho oxidu uhličitého.

Ako vynálezca by som vedel navrhnúť spôsob, aby sa v doterajších atómových elektrárňach tepelná energia využívala účinnejším percentom premeny na elektrickú energiu.

Zamýšľam sa často nad spôsobom objavu nevyčerpateľnej nerádioaktívnej energie, ktorá by umožnila ľuďom vyrábať nevyčerpateľnú elektrickú energiu bez použitia uránu či jadrovej fúzie . Dospel som k záveru, že ľudstvo v súčasnom politickom rozložení sveta si to nezaslúži vedieť. Politici vo vyspelých štátoch zneužívajú najnovšie poznatky hlúpych vedeckých karieristov na zbrojenie a vyvolávanie svetových vojnových konfliktov v záujme vytvoriť pre svoj štát svetovú nadvládu.

Napríklad Nobelov objav dynamitu bol zneužitý v rukách politikov v dvoch svetových vojnách, v množstve súčasných lokálnych konfliktov a v súčasnosti ho dokonca už vedia zneužiť aj sebavražední teroristickí atentátnici. Objav rádioaktivity a atómovej bomby v rukách politikov bol zneužitý v Japonsku a viedol k výrobe množstva atómových bômb, ktoré ohrozujú nás všetkých.

Objav nevyčerpateľnej nerádioaktívnej energie, ak by sa znova dostal do rúk politikov, spôsobil by ďalšie svetové ohrozenie, takže to ani nechcite vedieť.

 RNDr. Ing. Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu