Volebné výsledky - kriminalistická štatistika

Predkladám novú kriminalistickú metódu na odhalenie podozrivých okrskových volebných komisií, kde spočítavanie volebných výsledkov trvalo veľmi dlho až štyri -päť hodín. Ide o odhalenie kandidátov, ktorí v danom obvode dosiahli štatisticky nadpriemerné počty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

V minulom blogu „Volebné výsledky sa dajú ľahko falšovať“ som varoval chronických falšovateľov volebných výsledkov, aby to nerobili, že o ich možnostiach sa dozvedelo už celé Slovensko, ale asi niektorí sa z môjho varovania nepoučili. Nezávislí a čestní členovia volebných komisií majú zákonné právo po podpísaní zápisnice si jej jednotlivé strany a výsledky hlasovania odfotografovať na mobil a potom si môžu výsledky porovnať so štatistickým úradom, či sú rovnaké.

Úvodom niekoľko dôležitých citátov zo zákona 303/2001 Z. z. o voľbách do orgánov samosprávnych krajov... V ôsmej časti zisťovanie výsledku volieb v paragrafoch 34, 35, 36, 37, sa jasne píše, ako sa majú spočitovať hlasovacie lístky a zhotoviť zápisnica. K § 38 si nemôžem odpustiť uštipačnú poznámku k vete, že predseda okrskovej komisie vyhlási výsledok hlasovania, jeden rovnopis zápisnice odovzdá bezodkladne obvodnej volebnej komisii a vyčká na jej pokyn na ukončenie činnosti. Neviem, či táto povinnosť sa vzťahuje na všetkých členov volebnej komisie, aby celú noc tam zbytočne sedeli a čakali na ukončenie činnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemenovaná okrsková komisia na Slovensku mi dovolila podľa §34 zúčastniť sa ako pozorovateľovi pri sčítavaní hlasov. Podľa paragrafu 6 odsek (3) volebný okrsok sa vytvára tak, aby zahŕňal spravidla 1000 voličov. Predpovedaná 20% účasť voličov sa potvrdila a po otvorení zapečatených volebných schránok sa na stôl vysypalo 200 obálok. Skúsení členovia komisie ich šikovne roztriedili na kôpky po 10, spočítali, otvorili, prekontrolovali platnosť, znova roztriedili na kôpky medzi seba, spočítali hlasy pre županov a poslancov, ešte raz to prepočítali a za necelú hodinu bol výsledok volieb podpísaný členmi komisie a zápisnica bola odovzdaná obvodnej komisii. Ešte raz zdôrazňujem výsledky boli spočítané a prepočítané za necelú hodinu. Musím ako nezávislý pozorovateľ vyhlásiť, že v tejto nemenovanej okrskovej komisii na Slovensku prebehlo vyhodnotenie výsledkov volieb v súlade so zákonom.

SkryťVypnúť reklamu

Vrátil som sa domov a začal som na stránke štatistického úradu sledovať aktuálne priebežné výsledky volieb. Všimol som si , že Bratislavský a Košicky volebný kraj mali nejaké matematické problémy pri spočítavaní výsledkov. Nakoniec nad ránom o 2:30 hodine všetky kraje mali spočítané výsledky na 100% iba Košický sa zasekol na čísle 99,64%. A toto vo mne vzbudilo podozrenie, že v troch okrskových komisiách nevedeli ani za 4.5 hodiny spočítať asi po 200 obálok. K číslu 3 analfabetických volebných okrskových komisií som dospel jednoducho tak, že v Košickom samosprávnom kraji bolo utvorených 851 okrskových komisií a na jednu pripadá 0,1175%. (Nechcem sa chváliť, ale matematika a logika sú mojím koníčkom.) Bol som zvedavý, v ktorom z okresov kraja majú problém s počítaním hlasov, preto som z údajov štatistického úradu prekopíroval čiastkové výsledky z 11 okresov do môjho excelovského súboru.

SkryťVypnúť reklamu

O 3:05 hodine nad ránom sa priebežná štatistika volieb zastavila na čísle 99,88%. Znova som prekopíroval čiastkové výsledky volieb z 11 okresov Košického kraja a uložil som ich v excelovskom súbore. V duchu som sa smial, že v niektorých okrskových komisiách ani po 5 hodinách nevedeli spočítať asi priemerných 200 hlasovacích lístkov.

Konečne o 3:20 hodine nad ránom som zaregistroval, že Košický kraj na 100% vyhodnotil výsledky ako posledný a ja som znova prekopíroval konečné výsledky z 11 okresov a uložil do excelovského súboru.

Potom som získané čiastkové výsledky zoradil podľa okresov do priehľadných tabuliek, kde je zaujímavé sledovať v stĺpcoch s percentami 99,64%, 99,88% a 100% ako v zaostalom Trebišovskom okrese veľmi výrazne naskakovali hlasy niektorým zvoleným poslancom, pre prípad, aby náhodou nepadli pod zvoliteľnú hranicu 8 členov, alebo aby niektorí pod hranicou zvoliteľnosti sa vyšvihli vyššie.
Tu uvádzam časť excelovsk ej tabuľk y, originálne je pomerné dlhá, uvádzam ju iba v skrátenej verzii pre okres Trebišov. Zaujímavé je tiež si pozrieť tabuľku pri percentách 99,88% a 100% ako si viacnásobný favorit župana polepšil o 118 hlasov a druhý konkurent iba o 41 hlasov. Záhadné je, prečo po zapísaní výsledkov volieb v poslednom okrsku sa nezmenili počty hlasov kandidátom ani v jednom okrese, ba ani v Trebišovskom.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

V trebišovskej tabuľke o počte hlasov pre jednotlivých kandidátov je vhodné si všimnúť stĺpce 99,64% a 99,88% ako v posledných dvoch volebných okrskoch výrazne pribudli stovky hlasov niektorým kandidátom.

G. S. poskočil o 122 hlasov na konečné 3. miesto,

J. H. poskočil o 139 hlasov na konečné 4. miesto,

J. M. vďaka týmto skokanom klesla na posledné ohrozené miesto,

Š. D. poskočil o 203 hlasov z posledného ohrozeného miesta na 6. miesto,

K. P. nepomohol skok o 126 hlasov preskočiť ôsmu J. M.,

M. S. nepomohol skok o 135 hlasov,

L. F. skokan s 239 hlasmi nie je poslanec,

L. S. skok o 103 hlasov nič neznamenal,

M. Z. rekordný skokan s 280 hlasmi nie je poslanec.

Ostatní nižšie uvedení poslanci si polepšili štatisticky bezvýznamným číslom.

Vážení čitatelia blogu, novinári, kriminálna polícia SR! Počas volebnej noci mi napadla táto nová kriminalistická metóda, ako z kopírovania priebežných výsledkov hlasovania v jednotlivých okresov, ktoré oficiálne zverejňuje štatisticky úrad, je možné zistiť podozrivé skokanské pribúdanie hlasov v prospech vyvolených kandidátov.

Vzdávam sa autorských práv na túto kriminalistickú metódu ako odhaľovať podozrenie na falšovanie volebných výsledkov. Nabádam novinárov, kriminálnu políciu SR a ostatných záujemcov, ktorí ak by chceli, môžu ju použiť na sledovanie transparentnosti budúcich volieb, v záujme zachovanie demokracie na Slovensku.

V spomínanom zákone 303/2001 Z. z. § 38, odsek (1) je predseda okrskovej volebnej komisie povinný bezodkladne odovzdať zápisnicu obvodovej volebnej komisii. Bolo by zaujímavé, aby aj v iných krajoch sa novinári a kriminálna polícia spýtali jednotlivo členov okrskových volebných komisií, prečo tak dlho viac ako 3, 4 až 5 hodín im trvalo spočítavanie hlasov v štatistických 200 obálkach, keď inde to dokázali objektívne spočítať za jednu hodinu.

Blahoželám zvoleným víťazom a česť porazeným.

Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu