Dinosaurus pri Košiciach, našiel sa úlomok kosti

Prírodovedeckej a geologickej odborností na Slovensku oznamujem, že pri Košiciach som našiel úlomok kosti, ktorá pochádza pravdepodobne z dinosaura.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Narodil som sa a detstvo som prežil v Pieninskom národnom parku. Vyštudoval som prírodné vedy, vedecký smer chémia ako aj vysokú školu poľnohospodársku odbor fytotechnika. K prírode mám zvláštny citový vzťah a všímam si zvláštností a záhady. Pri poľnej ceste v okolí Košíc pod zasunutým svahom v blízkosti rieky upútal moju pozornosť úlomok horniny na pohľad hnedo hrdzavej farby. Viď priložená fotografia. Rozmery úlomku kosti dinosaura sú: šírka 9 cm, dĺžka 15 cm a výška 5cm.

Obrázok blogu

Moje tvrdenie, že sa jedná o úlomok kosti dinosaura vyvodzujem z týchto úsudkov:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Úlomok má zvláštny povrchový dizajn pripomínajúci tvar kĺbovej časti kosti. Blog neumožňuje zverejniť fotografie tohto úlomku z každej strany. Na zadnej častí úlomku je niekoľko centimetrová priehlbenina, ktorá svedčí o tom, že kosť nadväzovala na ďalší kĺb. Dizajn okolitých kamienkov v štrkovom nánose bol obrúsený do oválnych tvarov.

2. Druhý dôležitý argument, že sa jedná o úlomok kostí dinosaura je skutočnosť, že úlomok je dutý a vo vnútri bol vyplnený ílovitými guľôčkami, ktoré po vyschnutí úlomku prirodzene odpadli.

3. V roku 1976 v Tichej doline Tatier geológovia našli stopu dinosaura. To potvrdzuje moju teóriu, že úlomky kosti mohla rieka Hornád splaviť nánosmi až do okolia Košíc, alebo aj v okolí Košíc žili dinosaury a kostra jedného sa uchovala v nánosoch piesku a štrkov. O tom je dôkaz na ďalšej fotografií.

SkryťVypnúť reklamu

4. V Španielsku som navštívil múzeum historických vykopávok živočíchov (El Museo de Ciencias Naturales vo Valencii) a tam mali vystavené podobné hnedo hrdzavé úlomky kostí dinosaurov, staré stovky miliónov rokov.

5. Miesto nálezu úlomku kosti dinosaura pod asi 50 metrov vysokým kopcom z pieskovo, štrkových, ílovitých nánosov usadením svedčí o tom, že môže ísť aj o 100 miliónov rokov starú kosť z dinosaura z obdobia druhohôr, ktorá pretrvala aj alpinské vrásnenie.

Obrázok blogu

Očakávam od odborníkov z tejto oblasti živú diskusiu. Úlomok kosti dinosaura bude uložený vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach. Zodpovedné úrady a Ministerstvo životného prostredia SR mali by na preskúmanie tejto lokality zorganizovať tím odborníkov a vyčleniť aj potrebné finančné prostriedky, pretože podľa druhej fotografie na tomto mieste možno vykopávkou by sa našli ďalšie úlomky kostry. Na youtube bude krátke video.

SkryťVypnúť reklamu

Tento úlomok kosti dinosaura som našiel odhodený niekoľko metrov od malého zosuvu svahu. Predpokladám, že touto cestou denne chodia ľudia a niekto tento úlomok pred mojim nájdením mal v rukách. Z úlomku tejto kostí chýba vrchná časť a časť dĺžky. Ak ju niekto iný vlastní alebo vedel by nájdenie toho úlomku lepšie opísať, nech sa prihlási vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach. Zákon 543/2002 Z.z. o ochrane prírody podľa § 38 odsek (8) umožňuje nálezcovi vyplatenie 10% odmeny.

Obrázok blogu
Jaroslav Džunko

Jaroslav Džunko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nezávislý človek, vynálezca, ktorý sa zaujíma aj o politiku.

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu