Slovenská politika zhrubla

Na Slovensku máme problém slušne vyjadriť svoj politický názor

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To čo sa udialo 1.mája na politickom mítingu strany Smer v Nitre ma doslova šokovalo. Vyjadriť svoj politický názor v pluralitnom politickom systéme garantovaným aj slovenským ústavným zákonom je určite niečím prirodzeným. Spôsob vyjadrenia politických postojov a názorov k akému sa uchýlili na už spomínanom mítingu lídri jednej z parlamentných politických strán však prerazil dno morálnych a etických noriem ktorými by k vyjadreniu svojho politického postoja a názoru malo dôjsť. Nemôžem nepoznamenať že politické osobnosti a lídri tých ktorých politických strán sú v mnohých prípadoch členmi parlamentného poslaneckého zboru, čiže "reprezentanti" občanov ktorí im vložili dôveru a dali mandát k tom aby boli nimi v tomto zbore zastupovaní. Inými slovami , ak má byť poslanecký parlamentný zbor politickou reprezentáciou občanov Slovenska, tak potom teda dôvodne očakávame že členovia tohto zboru budú reprezentovať záujmy občanov, resp. ich voličov v ústavnom a zákonnom vymedzenom priestore pri rešpektovaní všetkých obvyklých morálnych a etických noriem. Z udalostí v Nitre mám pocit, akoby Slovensko malo byť krajinou hulvátov a vagabundov, keď niektorí z poslancov dotknutej politickej strany sa snažili v dave zúčastnených roznietiť a vyvolať najnižšie vášne a pudy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napriek tomu čo som v prechádzajúcich úvahách uviedol, som si istý a presvedčený že drvivá a absolútna väčšina občanov Slovenska sú ľudmi slušnými, ktorí bez akýchkoľvek výnimiek sa snažia žiť v súlade so základnými morálnymi, etickými a spoločenskými normami, nemám o tom najmenšie pochybnosti. Problém našej spoločnosti, avšak nielen slovenskej je v tom, že do politiky vstupujú najmä ľudia s vysokými ambíciami, ktorí odborne a v mnohých prípadoch i morálne nemajú dostatočný kredit pre výkon akejkoľvek politickej funkcie. Mnohí z ľudí, ktorí by dané odborné ako i morálne kritéria pre výkon politických funkcií spĺňali, zostávajú v úzadí nakoľko politiku považujú za priestor v ktorom často dochádza k nevyberanému a hrubému presadzovanou tých ktorých politických záujmov pri absencii základných noriem morálky a etiky.

SkryťVypnúť reklamu

Týmto príspevkom som mienil k prispieť k tomu, aby občania, teda voliči pri voľbe svojich reprezentantov, poslancov pri voľbe do akéhokoľvek zastupiteľského poslaneckého zboru vždy dôkladne vyhodnotili svoju voľbu vo vzťahu ku kandidátom, ktorí sa uchádzajú o výkon poslaneckého mandátu s poslaním zastupovať toho ktorého občana v tom ktorom poslaneckom zbore. Ide tu najmä o to, aby naše záujmy, teda záujmy občanov boli zastupované pokiaľ možno čo najodbornejšími a najkultivovanejšími spôsobmi, čo v konečnom dôsledku môže a bude mať zásadný vplyv a dopad na dobrú celospoločenskú klímu a atmosféru. Dúfam a pevne verím že Slovensko po udalostiach v Nitre precitne, a teda aj v tomto ohľade budú našu krajinu čakať lepšie časy.

SkryťVypnúť reklamu

Jaroslav Málek

Jaroslav Málek

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Som právnik - advokát, angažujem sa vo verejnom dianí a v iných občianskych aktivitách. Moje príspevky sa budú týkať spoločenského a verejného diania na Slovensku i vo svete. Som kandidátom na poslanca Národnej rady za politickú stranu Hlas pravice Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu