Okamžite zastavte a zrušte mýtny megatender! 92% je zlodejstvo!

Je to absurdné.  Z printových médií sa dozvedáme, za akých cenových podmienok je pripravená spoločnosť SkyToll  ponúknuť výber mýta v Českej republike. Tá istá spoločnosť SkyToll, ktorá ošklbala náš štát už o takmer jednu miliardu EUR, vie ponúknuť výber mýta v Čechách o 92% lacnejšie!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (140)

 Boli sme brutálne niekým okradnutí. Nielen že to mýto nefunguje (Únia autodopravcov Slovenska pripravuje žalobu na SkyToll), ale o takom cenovom rozdiele v susednej krajine sme ani nesnívali. 

Slovensko 

Česko

Cena diela 

852mil. EUR (+dodatky k zmluve)

146mil.EUR

Počet spoplatnených ciest

2.400 km 

5.500 km

Cena mýta na 1 km 

355.000,00 €/km 

26.545,00 €/km

Mýto na Slovensku je v porovnaní na jeden kilometer ciest oproti Čechám drahšie 13,5 krát! Ponuka na realizáciu výberu mýta v Českej republike Skytollom je lacnejšiea o 92% v porovnaní so super tendrom na Slovensku.

 Kto je zodpovedný za tento stav a kedy bude potrestaný?

 Kto financuje svoje aktivity z obrovských ziskov?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

  Pevne veríme, že nie je pravda, že táto vláda legalizuje podvody Ficovej vlády. Veríme, že zverejní, kto stojí za elektronickým mýtom a aké sankcie sú dohodnuté za vypovedanie zmluvy. Desať mesiacov sme robili analytikov cyperskej firme slovenských zbohatlíkov pod ochranným dohľadom štátnej moci. Tej štátnej moci, ktorá stála na strane dodávateľa systému, ktorý nefungoval a musel byť pozastavený bez nároku na náhradu škody.

 Za pozastavenie výberu mýta v Nemecku musí dodávateľ systému zaplatiť vláde viac ako 3 miliardy EUR!

 Rozhodne sme pripravení za svoje práva bojovať ďalej, ak ani táto vláda nezasiahne proti tak zle nastavenému mýtu. Čakáme na rozhodné riešenie tejto vlády a veríme, že očakávania naplní. Sme rozhodnutí legitímnymi spôsobmi bojovať za svoje požiadavky, poukazovať na nespravodlivosť a zločiny, ale i spolupodieľať sa na vytvorení funkčného a spravodlivého systému.

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  153
  •  | 
  • Páči sa:  112x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu