reklama

Skvelá správa. Športová udalosť roka bude aj s divákmi.

Nie každý deň sa na Slovensku hrajú Majstrovstvá Európy. A nie každý deň hrá domáca reprezentácia v Košiciach.

Skvelá správa. Športová udalosť roka bude aj s divákmi.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Také dni ale prichádzajú a ja mám obrovskú radosť, že aj pred divákmi. Už tento štvrtok sa totiž začínajú ME v hádzanej. Naši reprezentanti odohrajú všetky svoje súboje v základnej skupine v Steel Aréne. Do hľadiska pustia 25% kapacity. Na to, že ešte prednedávnom hrozilo, že sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami, je to viac ako skvelá správa. Už sa na zápasy našich chlapcov veľmi teším.

MAĎARSKO-SLOVENSKÉ MAJSTROVSTVÁ EURÓPY

O tom, že budú majstrovstvá v hádzanej hostiť tieto dve krajiny sa vie už dávnejšie. Hrať sa bude v piatich mestách. Na Slovensku okrem Košíc aj v Bratislave. S organizátormi sme od začiatku v úzkom kontakte. Rozhodnutie, že naši reprezentanti budú hrať na východe, ma osobne veľmi potešilo. Už pri hokejových MS sme všetkým ukázali, že Košice boli pre našu repre správnou voľbou. Fanúšikovia vytvorili u nás hokejistom vynikajúce zázemie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pandémia mnohé skomplikovala. Organizátorom nezávidím, lebo do poslednej chvíle nevedeli, či budú môcť počítať s divákmi v hľadisku. Pritom pohľad k susedom do Maďarska bol diametrálne odlišný. Tam majú iné pravidlá, v hľadisku môže sedieť 100% divákov. V posledných dňoch však chodili už len dobré správy. Tou poslednou je, že hráči budú mať  fanúšikovskú podporu aj u nás. Síce len štvrtinovú, ale pri našich prísnych opatreniach je aj to úspech.

Za mňa osobne je to správne rozhodnutie. Šport počas Korony trpel a naďalej trpí a takéto dobré správy spoločnosť, ale aj športovci, potrebujú. Som presvedčený, že organizátori bez problémov splnia všetky opatrenia a diváci si zápasy, nielen našej repre, vychutnajú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

ME HÁDZANÁROV BUDE NA SLOVENSKU PO PRVÝ RAZ

Bude to športová udalosť roka. Je to prvé veľké medzinárodné podujatie v hádzanej na Slovensku. ME v hádzanej mužov zatiaľ nikdy neboli ani v Maďarsku, ale naši južní susedia už dvakrát hostili európsky šampionát žien. Na šampionáte bude hrať 24 tímov. Sú rozdelené do šiestich základných skupín. A práve tá, v ktorej sú naši, sa bude hrať kompletne celá v Košiciach. Majstrovstvá začínajú vo štvrtok 13. januára.

Slováci odohrajú v základnej skupine v Košiciach tri stretnutia. S Nórskom sa stretnú hneď v prvý deň ME o 20.30 hod., s Litvou 15.1. o 18.00 hod. a napokon hrajú s Ruskom 17. 1. o 18.00 hod.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Favoriti nie sme, ale ja verím, že name mesto prinesie Slovákom šťastie. Už postup zo skupiny by bol fantastickým výsledkom. Uvidíme, tešme sa na svetových hádzanárov.

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  170
  •  | 
  • Páči sa:  114x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu