Robert a jeho úžasný život v bubline

Minulý týždeň Slovenskom preletelo video s Robertom Ficom, v ktorom hovorí o svojom úžasnom detstve. Video vyvolalo množstvo rôznych reakcií. Mnoho ľudí si začalo spomínať na to svoje detstvo, pričom zisťovali, že bolo diametrálne odlišné. Mňa však na tomto videu desí iná skutočnosť, čo ak to všetko Robert Fico myslel smrteľne vážne.

Písmo: A- | A+

Vy čo ste tu dobu zažili na vlastnej koži, viete presne čo sa vtedy dialo. Preto podľa mňa, ani nemá zmysel sa už viac baviť o obsahu toho videa. Natíska sa mi len jedna otázka...

Prežili ste to svoje detstvo, pán premiér, či mladosť, vôbec na Slovensku? Presnejšie v Československej socialistickej republike?

Ak to video myslíte vážne tak jediné vysvetlenie, ktoré mi napadá je, že svoje detstvo ste prežili v bubline, vo svojom dokonalom svete. Vďaka tej bubline ste nevideli, čo všetko sa okolo vás reálne dialo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mám nepríjemný pocit, že v rovnakej bubline žijete aj dnes. A to ma doslova desí. Práve preto možno o takých 20-30 rokov znova natočíte podobný rozhovor, kde sa vás pán minister opýta:

„Robo, poznáme sa dlho, ale môžeš si teraz spomenúť na obdobie, keď si bol premiérom, či dokonca si kandidoval za prezidenta?"

„Bolo to pekné obdobie pre život, doprial by som ho každému. Slovensko bola prosperujúca moderná krajina, kde sa ľudia mali dobre. Nechcem to preháňať, ale bol to taký malý raj na zemi.

Ľudia ma milovali a boli ochotní mi uveriť čokoľvek. Mali tie vysnené sociálne istoty. Nezamestnanosť, chudoba boli neznámymi pojmami v mojej krajine. Ľudia mali prácu, nik im nesiahal na ich slobodu, nik sa nesnažil uzurpovať úplnú moc, nik im nesiahal na ich dôchodky.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudia zo Slovenska neutekali, práve naopak, vracali sa domov. Nemuseli si meniť štátne občianstvo kvôli „prenasledovaniu" zo strany vyšetrovateľov.

A podnikatelia? Tí tu mali zlatý život. Skvelé podnikateľské prostredie, štát v tom období podnikateľom nehádzal pod nohy žiadne polená. Vďaka zákonníku práce, ktorý som zliberalizoval, tu bol priestor pre jednoduché vytváranie pracovných miest, noví podnikatelia sa na Slovensko len hrnuli. Tí domáci prekvitali. Žiadna prehnaná byrokracia.

SkryťVypnúť reklamu

S Európskou úniou sme boli rovnocenní partneri. Keď to bolo potrebné, buchol som po stole! Nie nie, žiadne bezbrehé pritakávanie na nezmysly z Bruselu.

SkryťVypnúť reklamu

Vieš Marek, keď sa nad tým všetkým tak zamyslím, ja som bol vlastne taký pravicový liberál."

Juraj Jevin

Juraj Jevin

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  170x

Som mladý človek, ktorý stále verí, že Slovensko má ešte šancu na to byť krajinou, kde sa oplatí žiť, pracovať, podnikať a kde majú čestní a spravodliví ľudia na vrch. Pochádzam z malej obce Pusté Čemerné, okres Michalovce, kde som už druhé volebné obdobie starostom, za stranu Sloboda a Solidarita, ktorej som členom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

129 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

116 článkov
Vladimír Rudl

Vladimír Rudl

114 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

36 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

775 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu