Sulík nemá gule

Sulík nebol označený za fašistu, ale za trapnučkého fašistu. A v tom je podstatný rozdiel. Asi ako medzi Kim Čong-unom a Orbánom. Keby si totiž Havran otvoril zobák v Severnej Kórei, v najlepšom prípade by skončil na dne Tedongu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu
(zdroj: Autor: Matej Jankovič, Pluska)

Tak sa mu deje iba to, na čo sa zmôžu politici v neliberálnej demokracii, keď nedokážu zniesť kritiku a na novinárov podávajú trestné oznámenia. Avšak v liberálnej demokracii takáto prax nie je bežná, dokonca sa považuje za trapnučkú.

To, že Sulík pochopil Havranov facebookovský komentár ako prvoplánovú provokáciu, svedčí o jeho čitateľskej negramotnosti. Lebo trapnučký fašista nie je fašista, len sa tak nevoľky správa. Takíto diletanti vo verejných funkciách sú v súčasnosti pre spoločnosť najväčším nebezpečenstvom. Svojou egoistickou krátkozrakosťou a do očí bijúcou nedovzdelanosťou intoxikujú labilných jedincov dovtedy, kým sa trapnučká móda zelených tričiek nezmení na vážnu hrozbu čiernych košieľ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trapnučké je tiež citovať Wikipédiu. Trapnučké je aj založiť si liberálnu stranu na Slovensku, ale v európskych parlamentných laviciach sedávať spolu s AfD či PiS-om. Ale úplne najtrapnučkejšie je celé roky vystupovať politicky nekorektne, no hneď pri prvej príležitosti nezniesť trošku expresívnejšieho jazyka voči sebe a utekať na súd.

Na Sulíkovu schopnosť interpretácie si zrejme treba dávať pozor. Ak mu totiž poviete, že nemá gule na to, aby sa stal zodpovedným štátnikom, mohol by vaše slová chápať do bodky a vytrčiť vám ich v plnej kráse pred oči.

Autor sa považuje za gramatického nacistu.

Peter F. 'Rius Jílek

Peter F. 'Rius Jílek

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viac na jilek.cafe a jilekonline.eu. Zoznam autorových rubrík:  AforizmyKultúrne anotácieLiterárne onéLiterárne recenzieReflexieSocial FictionSpoločnosť

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu