
Tak sa mu deje iba to, na čo sa zmôžu politici v neliberálnej demokracii, keď nedokážu zniesť kritiku a na novinárov podávajú trestné oznámenia. Avšak v liberálnej demokracii takáto prax nie je bežná, dokonca sa považuje za trapnučkú.
To, že Sulík pochopil Havranov facebookovský komentár ako prvoplánovú provokáciu, svedčí o jeho čitateľskej negramotnosti. Lebo trapnučký fašista nie je fašista, len sa tak nevoľky správa. Takíto diletanti vo verejných funkciách sú v súčasnosti pre spoločnosť najväčším nebezpečenstvom. Svojou egoistickou krátkozrakosťou a do očí bijúcou nedovzdelanosťou intoxikujú labilných jedincov dovtedy, kým sa trapnučká móda zelených tričiek nezmení na vážnu hrozbu čiernych košieľ.
Trapnučké je tiež citovať Wikipédiu. Trapnučké je aj založiť si liberálnu stranu na Slovensku, ale v európskych parlamentných laviciach sedávať spolu s AfD či PiS-om. Ale úplne najtrapnučkejšie je celé roky vystupovať politicky nekorektne, no hneď pri prvej príležitosti nezniesť trošku expresívnejšieho jazyka voči sebe a utekať na súd.
Na Sulíkovu schopnosť interpretácie si zrejme treba dávať pozor. Ak mu totiž poviete, že nemá gule na to, aby sa stal zodpovedným štátnikom, mohol by vaše slová chápať do bodky a vytrčiť vám ich v plnej kráse pred oči.
Autor sa považuje za gramatického nacistu.