Cigánska mágia

Jedna stará cigánska povera vraví, že keď sa Vám tesne pred zaspaním niečo zasníva, niečo vám v tej chvíli prebleskne hlavou, bude to mať nejakú silnú a vážnu spojitosť s vašim životom. Vravela mi to manželova matka. Má sa to udiať v tú dôležitú chvíľku, na hrane bdenia a zaspávania. Nie v stave bdenia či v stave spánku! Vraj je to len slabý a kratučký okamih, Je však veľmi dôležitý. A má čarovnú až magickú moc.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (62)

Keď som sa dnes v noci zobudila, šla som sa napiť, pamätala som si, že sa mi vyjavil pred zaspatím zvláštny obraz. Do okna na našej spálni silno vrazil vtáčik. Bol farebný, dúhový a nevedela som určiť o aký druh ide. Omráčený pôsobil trošku smiešne. Chvíľu stál na parapete a potom sa rozhliadol po okolí a rýchlo odletel. Mal pred tým než ufrnkol spokojný a šťastný výraz. Dlho som nemohla zaspať.

Už nejaký čas sa mi zdajú rána protivné a hnusné. Začala som pre rodinu chystať raňajky. Chalani budú ešte nejaký čas spať. Eňo, (Eugen) môj manžel prišiel do kuchyne, niečo zahundral, asi to bol pozdrav a sadol si za stôl. Otočila som sa k linke, aby som nakrájala salámu. Eňo ku mne pristúpil zozadu a pobozkal ma na šiju. Tuho sa túlil ku mne. Asi ma vzal na milosť. Možno si tie články na blogu konečne prečítal. Azda už budem môcť nerušene písať. Do ucha mi zašepkal: Ty moja gádžovka. Povedal to po cigánsky. Vymanila som sa mu z objatia a rýchlo som vbehla do spálne. Bol tam. Stál na parapete a spokojne a trhavo sa rozhliadal. Bol úžasne farebný.

Johana Palková

Johana Palková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som manželka a matka. Manželka skvelého muža a matka dvoch fantastických a krásnych detí. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu