Emócia verzus rozum

Často sa hovorí o jednoduchých národoch či etnikách, že sú zaostalé a primitívne. V čom sú tieto národy primitívne a zaostalé? Je to v rozumovej vyspelosti alebo je problém už v koreňoch, teda v genetickej nedostatočnosti? Cigáňom chýba často vzdelanie a informácie. Vďaka ním by sa mohli pohnúť vo svojich životoch trošku ďalej. Oni ani nechcú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Nerozumejú ideám materializmu a zhromažďovaniu majetku. Biela kultúra môže byť veľmi často o zhromažďovaní vecí pre svoje deti a ďalšie generácie. Cigáni žijú pre dnešok a pre tento okamih. Ak majú plný žalúdok a spokojný výraz, to stačí. Viac nepotrebujú.

Majú ešte niečo čo zaostalým a primitívnym etnikám spravidla nechýba a to je vysoká emocionálna inteligencia, individuálna aj kolektívna. Asi nahrádza klasickú inteligenciu, keď jej nie je pre nedostatok podnetov prítomná. Možno sa emocionálna inteligencia (EQ) jednoducho vynorí, ako zavarené halušky v nedeľnej mäsovej polievke. EQ inteligencia je mimoriadne dôležitá pre ľudské vzťahy. Je pre ne nezastupiteľná! Poznala som mnoho Rómok a poznám. Boli vždy múdre a emocionálne silno vyspelé. Rómku by ste nedokázali v ničom oklamať. S týmto možno súvisí akési presakovanie kolektívnej múdrosti z minulosti do prítomnosti jednotlivých Rómov. Jasnovidectvo a mágia. Mnohí Rómovia sa s týmito talentami už rodia. Ako keď sa biely chlapček narodí s talentom pre hudbu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Načo nám je vo vzťahu rýchlosť logického úsudku, bystrosť a pohotovosť myslenia. Načo nám je vysoká matematika, či jadrová fyzika. Len frustrujú a vyvolávajú depresie. Lietame do vesmíru a pritom nepoznáme svojich susedov. Ľúbime hviezdy a kadejaké celebrity a naše deti umierajú pre náš nezáujem. Používame počítače a Internet na komunikáciu s celým svetom a pritom klopíme zrak keď sa rozprávame s človekom ktorý sa nám páči. Vzťahy a čistá, číra emocionalita je o načúvaní a vrúcnosti a možno aj o ľudskej intimite. To sú mäso a kosti človečenstva.

Johana Palková

Johana Palková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som manželka a matka. Manželka skvelého muža a matka dvoch fantastických a krásnych detí. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu