Pohoda

Už som vravela, že veľmi rada varím a ešte žehlenie. To mi robí obrovskú radosť. Milujem vôňu žehleného prádla a do toho ak sa zamieša jemná vôňa zrnkovej kávy. Pustené rádio. Je to úžasná domácka atmosféra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)
ilustračné foto
ilustračné foto (zdroj: http://travel.nytimes.com)

Pre mňa je táto vôňa a atmoška, akýmsi zosobnením rodiny a útulného domova. Moja kamarátka vraví, že by som žehlila aj ponožky. Ja naozaj žehlím aj ponožky. Len ich tak narýchlo prejdem žehličkou. Čo neznášam je umývanie riadu. Je pravda, že sa mi často hromadí v kuchyni. Nenachádzam v umývaní riadu žiadnu radosť. Potom sa nakoniec nahnevám a umyjem ho.

Neviem ako môže dakto relaxovať pri nakupovaní. Ja dennodenné nakupovanie považujem za účelovú a funkcionalistickú záležitosť. Mäsiarstvo, zelenina a tržnica. Mám doma troch chlapov a tak sa mám čo obracať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

U nás v domácnosti existuje takzvané malé a veľké kúpanie. Malé kúpanie, to sú každodenné rýchle sprchy a veľké kúpanie realizujeme, najčastejšie cez víkend. Vaňa, pohodlie, kúpeľový olejček, pohodička a walkman na ušiach. Mám rada levanduľový olejček nakvapkaný do kúpeľa. Pôsobí na horúčku, nachladnutie a dýchacie problémy. Úplným kráľom pre mňa osobne však je olejček z ružového dreva. Nazýva sa aj olej dobrej nálady, odstraňuje nervozitu a napätie stresu a dolaďuje psychiku. Samozrejme pridám penu do kúpeľa. Nejakú neutrálnu, aby nenarušila vôňu a účinky olejčeka. Rozložím si okolo vane sviečky a zhasnem. A snívam. Vtedy do kúpeľne ku mne nesmie nikto. Ak keby mal prísť koniec sveta. Ani môj manžel! Ani keby...

SkryťVypnúť reklamu

Knedličky plnené slaninkou (gembétsa)

Na porciu pre 4 osoby: loj z ľadvín (250g), pšeničnú múku (400g), soľ, korenie, jedlú sódu, petržlen, 200g slaniny (salámu alebo párkov), suroviny na vhodnú omáčku (napr. rajčinovú).

Kúpte si u mäsiara loj z ľadvín. Odstráňte všetky blany a krv a pomeľte ho alebo ho najemno nakrájajte. Teraz ho zmiešajte s pšeničnou múkou, soľou, korením, jedlou sódou, petržlenom a takým množstvom vody, aby ste mohli vypracovať tuhé suché cesto. V panvici opražte slaninu (alebo párky alebo salámu) do chrumkava.

Cesto rozdeľte na kúsky a každým kúskom cesta obaľte a uzavrite kúsky slaniny (párkov, salámu), aby Vám vznikli knedličky veľkosti golfovej loptičky. Ponorte ich do rajčinovej omáčky, ktorú budete s nimi podávať, a nechajte variť. Knedličky sa zväčšia asi trikrát.

SkryťVypnúť reklamu

Poznámka: Jedná sa o recept olašských Rómov. zdroj: romskakucharka.com

Johana Palková

Johana Palková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som manželka a matka. Manželka skvelého muža a matka dvoch fantastických a krásnych detí. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu