Recept na lásku?

Dopyt po láske je veľký, ponuka je malá. Slovami bežného obyvateľa našej rodnej planéty Zeme – veľmi ju chceš, no keď pozrieš na ten výber.. pravdepodobne tvoja reakcia bude niečo na štýl – našpúliš pery, zdvihneš obočie a v duchu si vzdychneš.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mimochodom, vedel si, že kedysi dávno, keď ľudia ešte nemali “knihu tvárí” (z angl. Facebook) a ich najväčším koníčkom na zabíjanie času bola rekreačná disciplína “hľadenie do ohňa”, tak v starovekom Grécku dali tejto našej prekrásnej belasej planéte meno Gaia, čo v reči ich kmeňa znamená “matka”. Možno si si teraz v duchu pomyslel: “Ahaaaaaaaaaaaaaaaaa”, a zrazu si si rovnako ako ja, keď som sa to pred chvíľou dozvedel, uvedomil odkiaľ vznikli frázy ako matka zem,matička zem a iné.

Trocha som odbočil, teraz späť k téme dňa. Je piatok – a to no nie hocijaký! Je piatok, presne jedna hodina v noci, všade je božské ticho, ktoré prehlasuje len slabučký bzukot chladničky šíriaci sa od vedľa – z kuchyne. a ja som sa konečne dostal k napísaniu tak veľmi žiadaného článku. Je piatok a ty sa dozvieš to, čo si vždy tak nejak tušil, no priplietlo sa ti do cesty množstvo názorov, povier, vedeckých štúdií a iných bezúčelných prostriedkov, ktoré ťa dostali do takého stavu v akom si – chceš odpoveď.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na konci článku si povieš – presne, ja som to tak nejak tušil a teraz viem, že to je pravda!

Takže láska, po angl. Love (nemýliť si z rómskym “Love”, čo je homonymum - slovo rovnako znejúce, no má úplne iný význam, vtipné) je slovo, ktoré vzniklo zo staroanglického “lufu“, čo znamenalo a znamená láska, priateľstvo, náklonnosť. Vidíš? Slovník je častokrát veľmi dobrý pomocník, odhalil ti, že láska je skutočne aj náklonnosť, či priateľstvo, líši sa to len v intenzite, no je to rovnako láska. Hoci niekto môže povedať, že existuje niekoľko druhov lásky, nebudeme tu kategorizovať, nám ide o funkčnosť a využiteľnosť v skutočnom živote. Živo si spomínam, ešte na základnej škole, keď som prvýkrát našiel v ľavici skrčený papierik, na ktorom bolo ružovým perom napísané.. (nebudem uvádzať detaily, pisateľka tento článok pravdepodobne teraz číta, týmto pozdravujem  ). A keď som vďaka mojej neskúsenosti s podobnými situáciami (to vieš – bol som 12 ročný rojko s dvoja palcovými dierami na sivých papučiach, cez ktoré svietili červeno-cviklové ponožky) bol až veľmi neopatrný, triedna smotánka si to hneď všimla a ja som sa v tom momente stal spoločenskou udalosťou číslo 1 a chtiac nechtiac, napriek môjmu zapieraniu, som zrazu bol vo vzťahu, zrazu som vraj bol zaľúbený, zrazu sa “naše” iniciálky ocitli navždy vreckovým nožíkom vyryté do dreva mojej vtedašej lavice. A ako to pokračovalo? Mne sa v skutočnosti tá myšlienka zapáčila, koniec koncov to dievča bolo skutočne veľmi prekrásna, a keď by si videl tie dlhé nohy v džínsoch – to by si povedal: “Fuuuha!”.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo sa v skutočnosti stalo?

Dievča, (budeme ju nazývať Anička) sa rozhodla. (Nebudem tu rozoberať na základe čoho sa rozhodla, to je individuálne a pre teba nie dôležité – ty v tom máš už jasno). Anička sa rozhodla, že bude láska. Aničkine rozhodnutie bolo veľmi silné. Vyslala správu o svojom rozhodnutí svojej starostlivo vybranej nič netušiacej obeti – Jožkovi. Jožko správu prijal. Hoci bol Jožko hodne moc vtedy nerozhodný, “okoloidúci spolužiaci” mu veľmi ochotne pomohli sa rozhodnúť. A tak začala láska.

Začiatky bývajú búrlivé, že?

Vrie to vo vás, kypí, sičí, píska jak parný hrniec plný mlieka. Tieto obdobia sa striedajú s obdobiami šteklenia v podbrušku, lietania motýlikov v žalúdku, chceš to vykričať celému svetu, namiesto bežnej chôdze po ulici využívaš novú superschopnosť – vznášanie sa meter nad zemou a podobné vymoženosti tohto vynálezu zvaného LÁSKA.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže takto sa veci majú. Anička sa rozhodla. Jožko sa rozhodol. Rozhodli sa, že budú tvoriť pár. Že pôjdu rovnakým smerom. A bola láska.. A bola láska.. A bola láska.. Takto by to mohlo ísť do nekonečna, že?
Teda.. prečo to takto do nekonečna nejde????

Hej!?! Kto to tu riadi? Nikto mi to nepovedal, že ono sa to raz skončí! To nie je fér!

Ja chcem, aby to takto išlo do nekonečna!

Takže aké sú prísady toho aby to išlo do nekonečna? Aké sú prísady lásky?
- 1 hrniec
- 2ks ľudí, najlepšie rozdielne, napr. muž a žena
- 2ks veľmi silného rozhodnutia

Návod na prípravu:
- do jedného hrnca dáme 2ks ľudí a 2ks rozhodnutia a za stáleho varu miešame do nekonečna

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz si povieš: “Čo to znamená miešať do nekonečna?”

Keď človek začne lásku, v skutočnosti začne tvoriť mnoho vecí v skutočnom svete aj vo svojom vysnívanom jedinečnom svete. A na to, aby to neprestalo musí toto robiť neprestajne (t.j. do nekonečna) musí vytvárať vzťah či už navonok s a voči partnerovi, tak aj vo svojom vnútri. A na to, aby to neprestalo, musia toto robiť obaja. Musia mať jasno v tom, čo chcú. To je ich hrniec. Predstavuje hranice. Obaja musia rozumieť týmto veciam. Obaja musia miešať. Nefunguje to, keď mieša iba jeden. Určite to nefunguje samo. Musíš miešať! Rozumieš?

Keď prestaneš miešať, ľahko sa ti môže stať, že ti do hrnca odniekiaľ z regála spadne jeden alebo viac kusov ďalších prísad – ľudí. Títo spravia z tvojej polievky lásky totálny guľáš! A toto, hoci je toto hlavne v amerických filmoch tak populárne jednoducho nefunguje a nikdy nefungovalo!

Bude to fungovať dovtedy kým budeš miešať a musíte miešať obaja.

Všetky pokojné i dramatické, rýchle i pomalé konce vznikli po tom, čo jeden z partnerov prestal miešať, či začal miešať s niekym iným.

Jasné?

Teraz, aby to skutočne fungovalo, musíš to aplikovať v praxi, takže ti spíšem jednoduchý návod – postupuj podľa krokov1-7:
1. rozhodni sa
2. začni miešať
3. daj prečítať tento návod na miešanie tvojej nič netušiacej obeti
4. pre istotu daj tento návod prečítať a pošli ho každému, každý by mal možnosť uvariť si svoju polievočku lásky
5. začnite miešať obaja
6. dohodnite sa čo chcete a dohodnite si hranice (to bude váš hrniec)
7. pokračujte s miešaním do nekonečna

Dobrú chuť!

Jozef Antol

Jozef Antol

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, muž, syn, partner, kamarát, ľudomil. Zoznam autorových rubrík:  ♥ Články▲ Umenie♦ Román

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu