Tajné služby v rukách Smer-u

Neustále narastajúce teroristické útoky a stupňujúci sa strach krajín sveta núti vlády týchto štátov pristupovať k zmenám na ktoré sme pred zopár rokmi ani nepomysleli. Ale pozor, majú tieto snahy vždy ten správny cieľ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pred niekoľkými dňami Francúzsko aktivovalo obsah siedmeho článku paragrafu 42 Lisabonskej zmluvy. Samozrejme obsah tohto článku mnohí už poznáme. Nie je úplne konkrétny, čo sa týka žiadosti o pomoci, ale obsahuje klauzulu, kde sa aj Slovensko zaväzuje v prípade ozbrojenej agresie poskytnúť mu pomoc všetkými prostriedkami.

Tieto dni sú aj pre nás, obyvateľov Slovenska, dosť zlomové. Miešajú sa v nás pocity hrôzy z reportáží z Paríža, začína predvolebná kampaň a na naše zmysli útočí až príliš veľa podnetov, ktoré je niekedy naozaj problém vyhodnotiť. Práve na túto spleť informácií si treba dať pozor.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba si dať pozor najmä v súvislosti s avizovanými zmenami, ktoré chce premiér Fico uskutočniť. Chce ich totiž uskutočniť, na môj vkus, až priveľmi rýchlo, vzhľadom na vážnosť zásahov do práv a slobôd občana.

Okrem iného chce priamo určovať sudcom, čiže nezávislým orgánom nášho štátu, čo majú a čo nemajú robiť, v prípade obvinenia z trestného činu teroru. Takže pozor priatelia, rozhodovať o mojej slobode či väzbe na základe zákona, ktorý bude šití horúcou ihlou a na základe ktorého si bude môcť napríklad vyšetrovateľ, ktorý je u polície dva mesiace a má vyštudovanú napr. sociálnu prácu alebo nebodaj poľnohospodársku fakultu (tým sa nechcem nikoho osobne dotknúť), vyhodnotiť niektoré konania ako teroristický čin na základe nedokonalého a rýchlo sa rodiaceho ,,predvolebného" zákona, rázne odmietam. V súvislosti s tým je predsa potrebné zmeniť aj ústavu SR. A meniť ústavu tak rýchlo ako sa len dá, len preto, aby som bol pekný a dobrý v očiach mojich ctiteľov je egoistické. Na takéto zmeny treba chladný rozum, odborníkov a čas.

SkryťVypnúť reklamu

Kauzy, ktoré sa dejú okolo premiéra Fica a jeho vlády mu určite nedajú spávať. Za celú éru jeho vládnutia sú pochybnosti o tom ako sa obchoduje so štátnymi funkciami. A teraz sa pozrime na začiatok jeho predvolebnej kampane. V médiách sa zásadne ukazuje iba sám, bez členov vlády. Na diskusie resp. na monológové prejavy svojho ja chodí do televízií zásadne sám. Mám dojem akoby pred voľbami nechcel byť spájaný s nikým a ničím, teda so žiadnou kauzou. Ale zato, veľmi urputne bojuje na svojom poli. Navodzuje mi to potom dojem situácie akoby bol už iba krôčik od toho ako ovládnuť úplne tento štát, veď mám pod palcom políciu, obranu, súdnictvo, už mi chýba iba spravodajská služba a som vládca. Toto sa nesmie stať, či na čele vlády bude Fico, Radičová, Dzurinda alebo ktokoľvek iný. To by už nebola demokracia, ale samoderžavie.

SkryťVypnúť reklamu

A teraz späť k spravodajským službám. Ozrejmím aspoň niektoré verejne známe fakty. Spravodajské služby sú civilné SIS a vojenské VSS. Ak požiadate ako obyčajný smrteľník o bezpečnostnú previerku na akýkoľvek stupeň, tak Vás a Vašich blízkych prevetrajú od hlavy až po päty. Stačí málo aby ste sa stal nespoľahlivým a previerku nedostanete. Stačí totiž malá nezrovnalosť vo vašich účtoch, nezaplatíte odvody za jeden mesiac alebo pozabudnete zaplatiť svoj záväzok, máte smolu, previerku nedostanete - ste totiž nespoľahlivý. Ale ak o previerku požiada človek, ktorý spolupracoval s Vojenskou kontrarozviedkou ŠTB, dostane tú najvyššiu previerku - prísne tajné a kľudne môže narábať s prísne tajnými informáciami na obrane aj dnes. Vyvstáva teda otázka: Je spravodajská služba ešte nezávislá pod vedením tejto vlády? A čo sa stane, ak sa prijme zákon o spravodajských službách kde tieto služby budú môcť monitorovať kohokoľvek na základe iba svojho pohľadu, bez súhlasu sudcu, ak sa dejú už dnes tieto veci ??? Bude to znamenať, že ak sa niekomu znepáčim, tak som v spoločnosti skončil? To snáď nemyslíte vážne, toto si chceme nechať na seba ušiť? Verím, že nie. Hlavne opoziční poslanci, premýšľajte a nedovoľte takéto manipulovanie.

SkryťVypnúť reklamu

Priatelia, pozor na to, čo sa deje v zahraničí, ale obzvlášť veľký pozor si dávajme na to, čo sa deje teraz v našej krajine, aby sme onedlho nemuseli smutne konštatovať, že pre stromy sme nevideli les.

Jozef Boledovič

Jozef Boledovič

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád ľudí a život a snažím sa byť pozitívny. V pamäti mi utkvel jeden citát ešte z čias stredoškolských: ,, Nič pre lásku neurobí, kto pre ňu neurobí všetko" A odkaz tohto citátu sa snažím aplikovať na všetko čo v živote robím. V mojom podaní by som to interpretoval takto: Nič pre akúkoľvek vec neurobím, ak pre ňu neurobím všetko. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu