Zlyhanie tajných služieb.....

Tvrdenia, že teror sa vrátil do Francúzska je zlá interpretácia. Teror totiž z Paríži neodišiel... je tu a bude horší ak sa to nezastaví....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Útoky teroristov v Paríži pokračujú. Je to smutné a súcitim z nevinnými obeťami a pozostalým a odsudzujem takéto konanie! Nedá mi však nereagovať, pretože po útoku vo februári na redakciu už známeho časopisu Charlie Hebdo sa pravdepodobne tajné služby nepoučili a doslova ich analytici zlyhali. Už v tej dobe sa teroristi Al-Kaidy ale aj ISIS nechali počuť, že to boli ich bratia. To jednoznačne naznačuje, že ide o nejakú bunku alebo nanovo sa tvoriacu teroristickú skupinu, ktorá je samostatná ale ide v ideológií militantných islamistov. Naznačuje to aj niekoľko faktorov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvým je útok na už spomínanú redakciu Charlie Hebdo. Dovolím si tvrdiť, že to bol začiatok. Francúzsko je totiž streľnicou, kde sa teroristi Európy začínajú učiť a skúšať čo dokážu. Ak sa totiž niekto rozhodne urobiť takýto čin a nie je vycvičený armádou alebo ozbrojenými zložkami, bude sa učiť pomaly a svoje konanie bude stupňovať. Je to porovnateľné s činom recidivistu, masového vraha. Svoje činy bude stupňovať a zároveň bude zvyšovať svoju profesionalitu.Cíti sa totiž stabilnejší a rastie jeho moc. Vyvstáva tu otázka? Ako sa človek, jedinec učí? Učí sa pozorovaním. Ak dokázali títo teroristi podniknúť útok na miesto, kde sa nachádzajú dvaja vysokopostavení politici Európy, hovorí to v prvom prípade o tom, že sú už ostrieľanejší, ale zároveň sa učia. Necítia sa dokonalí, ale postupujú k svojmu cieľu. Predpokladali, že štátnikov strážia profesionáli, ktorí zabezpečujú miesto, kde sa takéto osoby nachádzajú. Nechceli a nemali v úmysle zaútočiť práve na Merkelovú a Holandea, keby to chceli, už by boli obeťami. Chceli len z najväčšou pravdepodobnosťou pozorovať prácu tajných služieb oboch štátnikov. Ako postupujú a ako fungujú práve v takýchto situáciách. Chcú sa naučiť ako postupuje ochranka v takýchto prípadoch pri únikových cestách, pri ochrane týchto osôb. Využijú to nielen na prípadné odstránenie cieľov v budúcnosti, ale aj na úniky svojich atentátnikov. Je možné, že v obecenstve boli práve aj ďalší teroristi tejto skupiny, ktorý práve monitorovali všetky pohyby a úniky. Ako vravím, učia sa.

SkryťVypnúť reklamu

Druhým faktorom je, že boli siedmi. Je to vyšší počet ako bol pri útoku na Hebdo. Skúšajú pravdepodobne spôsob komunikácie pri väčšom počte útočníkov v jeden okamih. V noci to bolo sedem zbabelcov. Koľko ich bude onedlho, ak tajné služby nedokázali tieto komunikácie zachytiť? Znova a opäť si dovolím tvrdiť, že títo teroristi sa v miestach, kde sa útoky odohrali boli v blízkej minulosti. Miesta si nielen pozreli, ale na týchto miestach aj komunikovali aby zistili, či ich komunikáciu niekto zachytí. Nestalo sa a dnes hovoríme o obetiach. Navyše americká FBI má priamo v Paríži svoju pobočku. Ako tvrdia, sú jedni z najlepších, ako je možné, že sa takéto niečo udialo?

SkryťVypnúť reklamu

Politika, ktorú dnes EÚ vytvára je nekoordinovaná spleť nikam nevediacich rozhodnutí. A toto je dôsledok. Nemecko ,,víta" emigrantov s otvorenou náručou. Dnes to niektorí lídri sveta nazvali ako bahno valiace sa dole svahom do štátov Európy. Nie je to bahno, je to tzv. Trósky kôň islamizmu. Púšťame sem osoby bez akejkoľvek kontroly, bez zistenia minulosti, bez zisťovania ich úmyslov. Môže nás to stáť našu pomyselnú slobodu. A to ma desí.

Prezident Obama sa vyjadril, že ISIS slabne. Áno, mal pravdu, slabne v islamských štátoch. Ale zabudol dodať, že silnie v Európe. A čo robí Európa? Nič. Stretáva sa na stretnutiach, kde bez vedomia republikových parlamentov a ich súhlasu rozdeľujú peniaze na riešenie krízi v Afrike. Ponuka EÚ Afrike na začiatku rokovaní bola, myslím, 1,5 mld. €. Nemenovaný africký politik sa však vyjadril, že je to málo! Aká drzosť, keď si vezmeme, ako africké krajiny fungujú a o demokracií nemôže byť ani reč. Nakoniec EÚ pustila do gatí a odobrila sumu až do 3,5mld. €. Teraz sa pýtam politikov, na čo budú určené tieto peniaze? Kto skontroluje, kde skončia? Slovensko nemá na financovanie zdravotníctva, lebo je rozkradnuté, nemá peniaze na školstvo, na čokoľvek, lebo je všetko rozkradnuté a mi vlievame peniaze do Afriky. Pripomína mi to jeden starý český sarkazmus ....Jardo, drž ten komín, ja jdu pro peníze... Pýtal sa nás, občanov niekto, koľko a kam dáme naše peniaze? Keď sa takéto peniaze odobrovali na záchranu Grécka, všetci politici si robili kampaň. Kde sú dnes????

SkryťVypnúť reklamu

Ale aby som neskončil pri úplne inej téme. Tajné služby, zobuďte sa a prestaňte podplácať svojich dohadzovačov, začnite pracovať a peniaze, ktorými financujete svojich žoldákov, venujte na ochranu nás občanov.

Jozef Boledovič

Jozef Boledovič

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád ľudí a život a snažím sa byť pozitívny. V pamäti mi utkvel jeden citát ešte z čias stredoškolských: ,, Nič pre lásku neurobí, kto pre ňu neurobí všetko" A odkaz tohto citátu sa snažím aplikovať na všetko čo v živote robím. V mojom podaní by som to interpretoval takto: Nič pre akúkoľvek vec neurobím, ak pre ňu neurobím všetko. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu