Cirkus Slovensko, alebo ľavá vpred

Cirkus Slovensko je vystižné pomenovanie pre našu krajinu po tom, čo predviedol na európskej scéne náš geniálny predseda vlády v súvislosti so schváľovaním výnimky pre Českú republiku v Lisabonskej zmluve kvôli Benéšovým dekrétom. Slovensko reprezentované p. Ficom sa zase zviditeľnilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Najprv sa náš génius pridal na stranu prezidenta Česka V. Klausa a vyhlasoval, že takú istú výnimku chce aj Slovensko. Na svojom videobloku vysvetľoval, prečo V. Klaus požaduje túto výnimku: Charta ľudských práv, ktorá sa stane súčasťou Lisabonskej zmluvy, vraj umožní znovu posúdenie legitímnosti týchto dekrétov a môže otvoriť možnosť odškodnenia. Neskôr to pridupľoval výhražkami, že ak výnimku dostane len Česko, potom ju Slovensko bude vetovať. No a nakoniec vyvrcholenie: pán Fico pokľakol, kajal sa, zmenil kurz a zrazu už výnimku pre Slovensko nepožadoval. Zrazu sa nebojí, že Benéšové dekréty budú napadnuté a pristúpil na akúsi nezáväznu nejasnú deklaráciu Európskej rady. Naplnil sa teda cieľ Maďarska a ich predsedu vlády, aby v texte deklarácie nebola ani zmienka o Benéšových dekrétoch, pretože Maďarsko otvorene deklaruje, že má v pláne otvoriť otázku dekrétov na súdnom dvore EÚ. A náš fiškáľ Fico na to naletel. Menil názory ako ponožky a nakoniec pristúpil na to najhoršie riešenie a pritom zosmiešnil Slovensko a urobil z neho nedôveryhodného partnera EÚ. Nevieme si teda obhájiť svoje záležitosti, čo nebolo prvýkrát a ešte sa aj zosmiešňujeme. Tak už len potvrdil to, čo sa deje v poslednej dobe na Slovensku a posúva našu krajinu na okraj Európy. Nestačí, že nás táto vládna garnitúra zviditeľnila v Európe a po svete netransparentnými tendrami, keď sme vyplatili súkromným fimám blízkym tejto koalícii nehorázne milióny. Nestačí, že po celom svete vedia, že sme predávali emisie garážovej firme a zmluvu s ňou nevieme bez sankcii zrušiť. Nestačí že chceme prijať zákon, ktorý umožní vstup štátu do vlastníctva súkromných podnikov, aj keď si to vlastník nebude želať, alebo si to želľať bude, ale predtým ho vytuneluje. Slovensko má vyššie ciele a to ešte táto skupina vo vláde nedovládla a má pred sebou rok vládnutia. Ešte nám do konca predvedie iste aj ďalšie skvelé kúsky, žiaľ. Zadĺži nás možno až po uši, uzavrie ďalšie zaujímavé tendre a ktovie čo ešte. Podstatné je, že populisti majú svoje preferencie, plné vrecká a zviditeľnujú nás v Európe aj vo svete. Čo na tom, že negatívne, veď aj negatívna reklama je reklama. Však súdruhovia a kšeftári.  

Jozef Čonka

Jozef Čonka

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zástancom spravodlivosti a férovosti, neznášam zlých ľudí a zlodejoviny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
SkryťZatvoriť reklamu