Slovenská banánová republika

Slovenská banánová republika takto môžeme nazvať Slovensko. Mnohých politikov a občanov tejto krásnej krajiny to pomenovanie určite rozčúli, ale žiaľ, je to tvrdá realita. Aspoň ja osobne to tak cítim vychádzajúc z faktov, ktoré sú k dispozícii z celej histórie novodobej slovenskej štátnosti. A nevyvráti mi to nijaký papaláš vládnej koalície ani opozície, terajšej či bývalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na Slovensku o podozrivé tendre a predaje na úkor štátu nebola a nie je núdza. Ich počet však za tejto koalície začal naberať také obrátky, že už to prekročilo všetky únosné hranice. Už spojenie Smeru s HZDS, za ktorého účasti vo vláde v minulosti ich bolo až-až, a J. Slotu a jeho SNS signalizovalo, že to bude pre Slovensko „požehnané“ volebné obdobie. Čo sa, žiaľ, v plnej miere aj potvrdilo.

Slotova SNS sa vyfarbila v plnej kráse. Ministerstvá, ktoré má pod palcom organizovali také pochybné tendre, že už len menej inteligentný občan Slovenska nepochopil, že táto akože národná strana pod rúškom ochrany práv Slovákov, necháva okrádať štát len sa hory zelenajú. Také okaté zlodejstvá, aké sa dejú teraz, sa už prehliadnúť nedajú. Loga za milión, predaj emisii za polovičnú cenu garážovej firme, pochybné nástenkové tendre, rozkrádanie v Lesoch SR, kauza „popolček“, prenájom územia v povodí Dunaja na 99 rokov za bagateľ, všetko pod patronátom SNS. A náš predseda vlády, „najväčší to ochranca chudobných na Slovensku“, „najmúdrejší“, „najčestnejší“ ten čo po voľbách vyhlásil, že čo i len pri najmenších pochybostiach o transparentnosti práce vládnych úradníkov vinníkov hneď potrestá, sa nakoniec vyfarbil tiež. Trestal a odvolával až vtedy, keď mu už tak priháralo pod zadkom, lepšie povedané, ak mu novinári predkladali už také dôkazy, že už sa inak nedalo. Predtým však novinárom a všetkým tých, čo na tie zlodejstvá poukázali, ponádaval do idiotov, klamárov a neviem čoho ešte. Kultúrna to parta pri moci. Niet šikovnejšej, čestnejšej a sociálnejšej vlády aká táto. Klamstvá, zapieranie zlodejstiev do poslednej chvíle, tvrdenia že všetko o čom píšu novinári nie je pravda je bežná prax tejto koalície. A na zastieranie týchto čudných praktík sa oháňajú maďarskou kartou, aby od nich odpútali pozornosť, čo je len zahrávanie s ohňom a bičovanie vášni, ktoré sa nemusí dobre skončiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Škoda len, že nás táto koalícia bude otravovať ešte rok, pretože len ťažko predpokladať, že Slota a Mečiar aj napriek tomu, že sa s nimi Fico čoraz viac pohráva ako s malými deťmi, vystúpia z koalície. Budú sa držať koryta tak dlho, pokiaľ to bude možné. Nezáleží koľkokrát im Fico nakope zadok, ako keď odvolal ďalšieho ministra životného prostredia nominovaného SNS. Je treba si napchať vrecká koľko sa dá. Aby sa potom niektorí mohli vyvážať na drahých, luxusných autách, aby sa nechali rozvážať vrtuľníkmi, lietadlami a pritom tvrdili, že to všetko nie je ich, alebo že to kúpili za bagateľ zo svojho poslaneckého platu. Aby si skupovali domy a pozemky bez vysvetlenia odkiaľ na to zobrali financie. Bez toho, aby sa vysvetlili prepojenia na vplyvné finančné skupiny. To je naša slovenská realita. Preto by už konečne ľudia mali otvoriť oči a skoncovať s týmito partami. Otázka však je koho iného voliť, keď každý tu kradne ako v banánovej republike? Kradnú títo, kradli tí pred nimi, čo ďalej? To je otázka. 

Jozef Čonka

Jozef Čonka

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zástancom spravodlivosti a férovosti, neznášam zlých ľudí a zlodejoviny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu