Pán Kiska, teším sa z Vášho víťazstva

Písmo: A- | A+

Včera som celý deň opäť po dvoch týždňoch sedel vo volebnej komisii. Sedel som tam s takou neistotou, ako prvýkrát. Bavilo ma to aj tentoraz. Baví ma rozprávať sa o politike s kolegami z komisie a sledovať voličov, ktorí sa napokon odhodlali ísť k urnám. Je príjemné vedieť, že aspoň čiastočne funguje demokracia a máme tu stále nejakých demokratov. Po príchode domov som mal zas zmiešané pocity, no už na základe našich výsledkov som tušil, že to vyhrá popradský podnikateľ.

Nebolo to jasné pred voľbami. Dokonca aj v piatok som si ešte myslel, že to vyhrá skôr pán premiér. Dúfal som vo vysokú účasť. To je príliš relatívne, ale minimálne som chcel aspoň polovičnú. Mal som mienku, že viac voličov znamená prospech Kiskovi. U nás v komisii sme zas vyprodukovali nadpriemernú slovenskú účasť. Celková bola 50,5 percenta. Príjemné prekvapenie voči poslednej účasti. Prekvapením pre mňa bolo aj to, ako Kiska jednoznačne porazil pána premiéra v pomere 59,4 a 40,6 v prospech Kisku.

Volil som ho, takže mám dôvod na radosť. Napriek tomu tu stále je badateľná taká pachuť, môj kandidát Procházka totiž nevyhral. Neviem si predstaviť žiadny objav nedostatkov Kisku, ktoré by prevýšili čerstvého porazeného kandidáta, treba ho ale sledovať. Veľmi ho nepoznáme. Politicky aj ľudsky mňa aj vás ostatných môže prekvapiť príjemne aj nepríjemne. Iste nás aj prekvapí. Len nech príjemne. Pán Kiska, prajem Vám všetko dobré.  Máte od ľudí silný mandát, využite to rozumne a ak sa bude dať, zjednoťte túto spoločnosť. Ďakujem.

Skryť Zatvoriť reklamu