Konšpiračné teórie II.

Písmo: A- | A+

Vo svojom predošlom blogu o konšpiračných teóriách som písal o prístavaní na mesiaci. Tento ďalší blog o konšpiráciách tiež tak trochu súvisí s mesiacom. Je tu skupina ľudí, ktorých mylne označujú za „Vesmírnych ľudí." V nasledujúcom rozhovore okrem iného si vysvetlíme aj tento omyl. Je to diskusia, kde sa navzájom prelínajú vesmír, viera a konšpirácia. Rozhovor som urobil s nemenovaným členom tohto prúdu pred pár rokmi. Príjemnú zábavu.

obrazok.jpg

V prvom rade ďakujem, že si prijal pozvanie na rozhovor. Je to rozporuplná téma. Očakávaš preto nepríjemné, provokatívne otázky?

Očakávam aj zaujímavé otázky, ktoré by ma mohli prekvapiť. Som na ne zvedavý. Nemám strach, že by som na niečo nevedel odpovedať alebo sa ocitnúť v slepej uličke.

Dlho si uvažoval, či prijať pozvanie alebo nie. Čo nakoniec rozhodlo?

Pri rozhodnutiach sa snažím brať do úvahy hlas svojho srdca. Pri dôležitejších otázkach sa riadim vyciťovaním, nielen tým, čo povie rozum. Čo by som aj odporučil ľuďom, tak to je vyciťovanie cez duchovné srdce v strede hrudi. To bol ten jazýček na vážkach. To by som aj veľa ľuďom odporúčal.

Aké sú tvoje aktivity spojené s našou témou?

Ľuďom hlavne odporúčam internetovú stránku Vesmírnych ľudí a tiež v minulosti som preštudoval množstvo dobrých knižiek, ktoré sú na tejto stránke.

Keď hovoríme o vesmírnych ľuďoch, tak sa o čom bavíme? O cirkvi, sekte, občianskom združení?

Ja som už videl veľa názvov pre toto, ale o čo ide: V prvom rade je to internetová stránka s autorom Ivanom Bendom, ale nie je to žiadna organizácia, o čom hovorí aj on v úvode stránky. Necítim sa byť v žiadnej organizácii, necítim sa byť viazaný. Nie som v žiadnej organizácii, akurát Ynet, ale to s tým nesúvisí. Často sa stretávam s názorom, že „Vesmírni ľudia" sú sekta. Ako to môže byť ale sekta? Je to iba internetová stránka s veľmi dobrými informáciami.

Pokiaľ viem, tak táto myšlienka neprišla od Ivana Bendu. On to tiež prebral.

Existuje veľa knižiek zo sveta a domnievam sa, že tieto uznal za vhodné ich dať na stránku. Ale napríklad Rozhovory s poučením od mých přátel z vesmíru napísal práve on. Vznikli v dobe, keď začal so šírením svetelných informácií. Neviem odkiaľ presne prebral názov „Vesmírni ľudia", ale myslím si, že už v knižke „UFO kontakty, ktorá bola medzi prvými k dispozícii boli spomínaní prvýkrát. Na tej stránke je napríklad aj Aštar Šeran ako veliteľ vesmírnej flotily a to si Ivo Benda tiež nevymyslel, on sa to dočítal a následne začal s vesmírnymi tiež komunikovať.

Vieš kto je autorom prvotnej myšlienky?

Anjeli ako pozitívne bytosti, ako „Vesmírni ľudia" sú tu od nepamäti. A mnohí ľudia s nimi nadväzovali kontakty. Takže prvotná myšlienka nebola vymyslená, ale uskutočnila sa prijatím týchto anjelov. Niekto, to kto komunikoval s anjelmi sa spýtal na meno a dostal odpoveď, že sa volá Aštar. Nemyslím, že je podstatné, kto s tým začal.

V relácii „Pre a proti" s Bendom a Kapišinským pôsobil Benda inteligentne, ale mám pocit, že svojím správaním sa, teda odmietaním iného názoru si privodzoval výsmech.

Áno, robili si srandu.

Čo by si povedal o hlavnej téme spomínanej stránky?

Tak v prvom rade, mimozemšťania existujú. Existujú pozitívne a negatívne bytosti. Anjeli resp. vesmírni ľudia resp. pozitívni mimozemšťania sú tie pozitívne bytosti, žijú v pravom stvorení v nebi, v zóne umiestnenia, v pravých vesmíroch. Sú podstatne vyspelejší ako my, hlavne duchovne. Spolupracujú s Najvyšším, Bohom, teda Pánom Ježišom Kristom. Anjeli ľuďom pomáhajú a taktiež sebe medzi sebou. Sú to láskyplné bytosti. Pomáhajú tým, ktorí vedia pomoc prijať. Mne osobne veľmi pomáhajú.

Mal si nejaké aktívne duchovné spojenie s anjelmi?

Na stránke je desať bodov, ktoré som splnil a obrazne povedané časom som zistil, čo mi anjeli hovoria. V tomto zmysle som s nimi v spojení, cítim ich lásku, som s nimi v aktívnej telepatickej komunikácii.

Ako sa prejavuje navonok tvoja viera?

V živote sa snažím o to, aby väčšina vecí, ktoré robím pochádzala z pozitívneho prameňa. Navonok sa mi skvalitňuje život, mám sa blažene. Čo sa týka kvality života, teraz môj život je neporovnateľne lepší ako v minulosti.

Ja vidím istú spojitosť medzi ZEN a tvojou vierou. Ako to vnímaš ty?

Neviem sa k tomu vyjadriť.

Čo scientológia?

Prednedávnom som videl nejakých ľudí z tejto skupiny, ale tiež sa k tomu neviem veľmi vyjadriť. Môžem ale všeobecne povedať, že keď som sa dostal na stránku, uvidel som tam veci, ktoré som zbadal aj predtým z filmov, kníh. Domnievam sa, že to čo čítam ja, má vysokú mieru pravdivosti.

Odkiaľ si sa dozvedel o tomto učení?

Od spolubývajúceho na internáte, ale s tým, že som vždy cítil chýbajúce odpovede.

Ako dlho sa venuješ tejto stránke?

Už niekoľko rokov.

Ako dlho trval čas pochybností?

Veľmi krátko.

V čo si veril predtým?

Nepatril som ani do jednej cirkvi, nevyznával som žiadne náboženstvo. Vždy som ale veril  v nejakého stvoriteľa, logicky mi to vyplývalo zo života. Do kostola nechodím.

Ako je možné, že kresťanstvo ťa nechytilo, napriek tomu, že sa s ním stretávaš na Slovensku často a podľa tvojich slov „Vesmírnych ľudí" si začal akceptovať veľmi rýchlo?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Ide o tú mieru pravdivosti a aktuálnosť daných materiálov. Mal som k dispozícii katolícke učenie, lenže tam som zistil, že ma to vnútorne nepriťahuje. Po čase som zistil, prečo to tak bolo. Je to tým, že kresťanstvo si vykladá jednotlivé pasáže Biblie doslovne. S tým nesúhlasím, lebo sa jedná najmä o text písaný v jazyku symbolov a súvzťažností bez doslovného významu.

Tebe ale môže byť absolútne jedno, kto si ako vykladá ten text, ty si ho môžeš vykladať podľa seba. V tomto problém nevidím.

To áno. Ale čo praktické môže dať Biblia pre súčasnosť? Podľa mňa to dnešní ľudia, ktorí ju čítajú, ju nevedia dosť dobre dešifrovať.

Popierajú „Vesmírni ľudia" Bibliu?

To nie je dobre položená otázka.

Tak inak. Aký je súvis medzi kresťanským učením a učením „Vesmírnych ľudí?"

V Biblii je niekoľko informácií, takzvané zrnká pravdy, ktoré sú zhodné s informáciami na stránke vesmirni-lide.

Čo hovorí rodina na toto celé?

Najprv sa zľakli, či som sa nedostal do niečoho negatívneho, ale časom pripustili, že sa nemajú čoho obávať. A to, že sa zľakli bolo práve na základe prekrútených informácií.

Máte nejaké stretnutia?

Nie sú žiadne stretnutia. V minulosti mal Ivan Benda prednášky, to je všetko.

Vylepuješ propagačné plagáty?

Nie.

A čo si myslíš o tých, ktorí to robia?

Dobre robia. Ja to určite schvaľujem.

Kto to financuje?

Každý sám. Plagáty, nálepky, cédéčka, všetko je vyrábané a distribuované ako samizdat.

Si programátor. Nie je tento fakt v rozpore s učením Vesmírnych ľudí?

Programovanie, programovacie jazyky aj technológia všeobecne sú technológie. Skoro všetky technológie sú sem dodané od druhej strany, od Negatívnych, od Ovládačov, od Jašterov, teda od tých mimozemských negatívnych entít. A presne za tým účelom ešte lepšieho ovládania a kontroly ľudí. Taký je môj postoj. Ale technológia sama o sebe je neutrálna a dá sa využiť jednak na pozitívny a jednak na negatívny účel.

Mám taký pocit, že ľudia zle priraďujú pojem „Vesmírni ľudia" vám, ktorí veríte v toto učenie. Mýlim sa?

Nie, aj ja sa s tým stretávam. „Vesmírni ľudia" sú anjeli, pozitívni momozemšťania, nie my ľudia.

Podľa plagátov som usúdil, že sa vo veľkej miere zaujímate o čipovanie. Prečo?

Neodporúčam to, je to príklad negatívneho využitia techniky. Ovládanie.

Myslíš, že Jašteri majú na odvrátenej strane Mesiaca satelity, ktorými nás ovládajú?

Na stránke je napísané, že ich majú na privrátenej strane v podzemí. Dôležité je, že tu to ovládanie je, a že sa voči tomu dá niečo robiť. Ja som si to tak vykomunikoval, že sú tam. Ale detaily neviem.

A ako je to s vesmírnymi loďami, ktoré sú údajne rozmiestnené okolo Zeme? Koľko ich je?

Je ich približne 100 tisíc. Sú zaclonené na obežnej dráhe, takže ich nie je vidieť. Ale autority o nich vedia. Astronauti, vojaci. Ja som osobne dal takéto materiály aj jednému veliteľovi a on povedal, že sa už s takými stretli. Iný generál vyhlásil, že o nich vedia, ale majú zakázané na nich strieľať. Dokonca astronauti vo vesmíre natočili videá na oficiálne kamery NASA, ktoré toto dokumentujú.

Čo by sa stalo, ak by niekto zajtra dokázal, že toto všetko je lož, výmysel, ilúzia? Ako by si reagoval?

Ja som sa nad týmto už zamýšľal. Ak by mi niekto dal ešte kvalitnejšie učenie, tak by som samozrejme prešiel na to. Avšak mne sa tento môj životný štýl veľmi páči a nemenil by som ho len tak ľahko.

Ďakujem za rozhovor.

Skryť Zatvoriť reklamu