J.F. Kennedy – posledný prezident, ktorý sa postavil bankárom?

J.F. Kennedy bol 35. prezident USA. Bol to významný človek, ktorý mal v občanoch aj nesmiernu popularitu. Aj napriek tomu, že stále vo svete zúrila Studená vojna, snažil sa rokovať o odzbrojovaní a mieri. Najznámejší vo svete sa však stal kvôli atentátu, ktorý bol na neho vykonaný 22. novembra 1963. Všetci prezidenti vrátane Woodrowa Wilsona sympatizovali s centrálnou bankou a jej čelnými predstaviteľmi. Takým príkladom môže byť napr. aj Prescott Bush – dedo prezidenta G. Busha. Prescott Bush bol aj viceprezidentom Union Banking co. In New York. Táto banka čelila po druhej svetovej vojne škandálu prania špinavých nacistických peňazí a taktiež financovala vzostup Hitlera k moci. Posledným prezidentom, ktorý sa vzoprel centrálnej banke bol John Fitzgerald Kennedy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (50)
Obrázok blogu

Jeho smrť sa nikdy poriadne nevyšetrila a aj po rokoch ostáva záhadou. Ohľadom jeho smrti vzniklo nesmierne veľa konšpiračných teórií. Pozoruhodný je aj fakt, že vyšetrovacia komisia nezahrnula do správy mnoho podivných okolností. Taktiež vyšetrovanie bolo povrchné a nedokonalé. Kto teda stojí za atentátom? Je to CIA? FBI? Je to politická vražda, alebo mafiánska? Osobne si myslím, že motív by sa dal nájsť aj inde. Predstavím Vám jednu konšpiračnú teóriu, ktorá sa nenápadne vynára spomedzi ostatných.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V osudný deň sa prezident Kennedy viezol v limuzíne po Dallase. To ešte netušil, že sa vezie priamo v ústrety smrti. Päť minút po pol jednej na neho vystrelil Lee Harvey Oswald. Existuje aj teória viacerých strelcov, no zadržaný bol jedine Oswald. O dva dni bol Oswald zastrelený záhadným majiteľom nočného klubu v Dallase – Jackom Rubym. Jack Ruby bol „poctivý občan“, ktorý pomstil prezidentovu smrť. Ako je možné, že sa dostal do bezprostrednej blízkosti Oswalda cez početnú ochranku ostáva záhadou. Jeho „hrdinský čin“ mu však veľa ľudí nezhltlo. Vraždou Oswalda sa prerušila akákoľvek spojitosť k objednávateľom vraždy. Kto mal teda motív na vraždu?

SkryťVypnúť reklamu

Motív treba hľadať najmä v politike, ktorú Kennedy presadzoval. Kennedy veľa krát dával do popredia existenciu tajných spolkov. Mal na mysli tajných a najvplyvnejších ľudí na tomto svete. Kto teda môžu byť títo ľudia? Veľa ľudí si aj dnes myslí, že najvplyvnejšími na tomto svete sú prezidenti a vláda. Odpoveď musíme hľadať pohľadom do histórie.

Vôbec prvým prezidentom v americkej histórií, ktorého sa pokúsili zavraždiť bol Andrew Jackson. Atentát sa nevydaril, lebo atentátnikovi zlyhali nešťastnou náhodou obidve pištole. Atentátnik skončil v blázinci. O niekoľko mesiacov na to, Andrew Jackson zrušil centrálnu banku v krajine, čo pokladal za svoj celoživotný úspech. Neskôr vyhlásil: „Enormné snahy, ktoré banka vyvinula aby ovládla vládu, sú predtuchou toho čo by nasledovalo, ak by sme na základe klamstiev povolili existenciu tejto inštitúcie, alebo nejakej podobnej.“

SkryťVypnúť reklamu

V roku 1913 prezident Woodrow Wilson podpísal zákon o vzniku novej centrálnej banky – FED (Federálna rezervná banka). Treba podotknúť, že bankári podporovali kampaň Woodrowa Wilsona. Taktiež republikán Luis McFadden, ktorý bol odporca FEDu a obviňoval FED aj z hospodárskej krízy v r. 1929, vyhlásil: „Buduje sa tu celosvetový bankový systém, super štát kontrolovaný medzinárodnými bankármi, ktorí spolupracujú na zotročení sveta. Centrálna banka prevzala moc nad vládou.“ Treba podotknúť, že Luis McFadden bol na druhý pokus zavraždený. Treba ešte povedať, že FED nie je v žiadnom prípade federálna banka. Je to súkromná banka, ktorá má patent na tvorbu peňazí. Tlačí peniaze pre celý národ a komerčné banky za úrok.

SkryťVypnúť reklamu

Všetci prezidenti vrátane Woodrowa Wilsona sympatizovali s centrálnou bankou a jej čelnými predstaviteľmi. Takým príkladom môže byť napr. aj Prescott Bush – dedo prezidenta G. Busha. Prescott Bush bol aj viceprezidentom Union Banking co. In New York. Táto banka čelila po druhej svetovej vojne škandálu prania špinavých nacistických peňazí a taktiež financovala vzostup Hitlera k moci. Posledným prezidentom, ktorý sa vzoprel centrálnej banke bol John Fitzgerald Kennedy.

4. júna 1963 J.F. Kennedy podpísal zákon – Executive Order 11110 (vládne nariadenie 11110). Toto nariadenie je málo známe, avšak je možno koreňom veci. Toto nariadenie znamenalo právomoc vyrábať striebrom kryté peniaze ministerstvom financií USA. Inými slovami Kennedy v ten deň podpísal zákon o zrušení centrálnej banky. O päť mesiacov bol zavraždený. Nový prezident Lyndon Johnson po nástupe toto nariadenie zrušil.

Všetci prezidenti po Kennedym v podstate nemali odvahu, alebo nechceli toto vládne nariadenie aktivizovať. Dnes v časoch enormnej zadlženosti americkej ekonomiky, mnohí ľudia volili Baracka Obamu. Obama sa zaručil, že zmení zlú ekonomickú situáciu. Dokáže to? Alebo bude len ďalším prezidentom, ktorý bude chrániť tento systém? Na túto otázku si môžete odpovedať každý po svojom. Azda len pripomeniem, že Barack Obama menoval na post ministra financií Timothea Geithnera, bývalého prezidenta federálnej rezervnej banky v New Yorku. Taktiež sa Obama radil aj bývalým šéfom spoločnosti Citigroup, ktorá prijala asi 45 miliárd z finančnej injekcie. Obamovo „ekonomické konzílium“ tvorí mnoho iných podivných radcov. Takže môžu Američania a vôbec celý svet dúfať v zmenu?

Jozef Kurty

Jozef Kurty

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujimam sa o psychiku človeka, psychologické pochody v spoločnosti, zlo v spoločnosti (ponerológia), spoločenské dianie a politiku, klimatológiu a geografiu. V poslednom čase sa zaujímam o filozofiu a kritické myslenie, ako ex-konšpirátor. :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu