Príhovor občanom mesta Zlaté Moravce

Písmo: A- | A+

Vážení spoluobčania,

zázemie, bezpečie, blízki ľudia, ktorým na nás záleží a ktorí sú ochotní podať nám pomocnú ruku keď ju potrebujeme - tak si väčšina z nás predstavuje domov. Je to miesto, kde sa cítime dobre, kde sme sa rozhodli žiť, pracovať, vychovávať deti a stráviť jeseň života. Vo funkcii primátora sa budem usilovať, aby naše mesto bolo takýmto domovom pre všetkých obyvateľov, bez ohľadu na vek a zdravotný stav. Pre mňa sú Zlaté Moravce domovom a budem rád, ak to budete cítiť rovnako.

Z mesta či bydliska sa však domov nestane automaticky. Obchod neďaleko, kostol za rohom, nemocnica, cintorín, áno, to všetko je dôležité, ale bez pocitu bezpečia, domov nie je tým pravým domovom. Bezpečie, to nie sú len cesty a chodníky, ale aj rýchla a dostupná zdravotná starostlivosť a čisté a zdravé prostredie. Preto za prvoradé považujem zachovanie nemocnice a zabránenie výstavbe spaľovne plastov. Prvé kroky som už podnikol, protestný list proti spaľovni som poslal na Ministerstvo životného prostredia ešte v januári. Ako všetci vieme, nemocnica zápasí s vážnymi problémami. V jej pokladni chýba takmer 600 000 EUR. Miesto toho, aby financie prichádzali od vlády alebo z Európskej únie tak, ako sa to deje v iných obciach a mestách, platíme aj s úrokmi za zlé rozhodnutia doterajších vedení mesta.

V Zlatých Moravciach máme päť stredných škôl, napriek tomu naše deti a vnúčatá odchádzajú do zahraničia. A dôvod? Doma si nevedia nájsť zamestnanie. Tí, ktorí by mohli dať ľuďom prácu, mesto obchádzajú, pretože k svojej práci potrebujú istoty a pokoj. No realita je taká, že mesto sa súdi s firmami, so svojimi bývalými zamestnancami. V médiách dobrú správu o Zlatých Moravciach takmer nepočujete. Aj to sa budem usilovať zmeniť. Musí zavládnuť pokoj. Potom bude aj práca pre mladých a keď bude práca, budú sa stavať byty a vy sa častejšie budete stretávať so svojimi blízkymi.

Som rodený Zlatomoravčan, hrdý na mesto, v ktorom som pracoval a prežil celý život. Jeho osud mi leží na srdci. Chcem ešte zažiť rozvíjajúce sa Zlaté Moravce. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa viac neopakovali chyby z nedávnej minulosti. K spravovaniu mesta preto budem pristupovať zodpovedne, múdro a s plnou vážnosťou.

Verím, že moje predstavy o zodpovednom, múdrom a čestnom spravovaní mesta Zlaté Moravce sa mi podarí napĺňať aj s vašou podporou a pomocou.

Ing. Jozef MARTINEC

Skryť Zatvoriť reklamu