Vedenie mesta sa opäť vysmieva vlastným občanom !

Ako iste vidieť z mojích predchádzajúcich textov, snažím sa svoje názory písať konštruktívne a vyhnúť sa zbytočnej bulvarizácii. Niekedy sa rozhorčenie nad nekvalitnými a zavádzajúcimi aktivitami vedenia mesta ale nedá vyjadriť inak ako ostrejšie ladeným textom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dňa 16. okt. 2014 som navštívil MsÚ a upozornil som, že Koncept Územného plánu mesta(ÚP) je neakceptovateľný, pretože „ plíživým “ spôsobom ,citáciou článkov z ÚP VÚC, zanáša do ÚP mesta v kapitole 8.2 Energetika, podporu kogeneračných, obnoviteľných, druhotných zdrojov energie do intravilánu mesta.

Bolo mi prisľúbené, že tieto texty z konceptu odstránia. Aby bol zachovaný zákonný postup na pripomienky k ÚP, prevzal som tlačivo na pripomienky.

Mnohí, ktorí sa vyjadrujete, diskutujete o depolymerizácii v rámci ÚP, kandidujete na primátora , poslancov MsZ. Prosím Vás preštudujte si celý ÚP a vyjadrite sa aj k iným katastrofálnym veciam, napr.zaslepenie Bernolákovej ulice,ul.A.Kmeťa,Župnej ulice,vybudovanie podzemného parkoviska na nám. A.Hlinku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V ÚP nie sú priestory pre kult. stredisko, už multifunkčné, existujúca divadelná sála je nevhodná pre divadelné predstavenia, javisko je malé.

V ÚP nie je lokalita pre prevádzky malých živnostníkov – vodári, plynári, elektrikári, automechanici, stolári a pod., prevádzky, ktoré sú dnes medzi obytnými domami v garážach, prístavkoch, a ich užívatelia majú problémy s dopravou, zásobovaním ,hlukom, prachom.

V Zlatých Moravciach je podľa ÚP najväčší zamestnávateľ automobilový priemysel, Volkswagen – elektrosystémy !?! Firma tu už niekoľko rokov nepôsobí.

Ja viem,že mesto je zaspaté, ale bez poznania stavu,nie je možné projektovať jeho rozvoj !

SkryťVypnúť reklamu

Alebo Prílepy.V texte sa stále píše o existujúcom futbalovom ihrisku. Už roky je na ňom parkovacia plocha nákladných vozidiel. Nielen, že nové ihrisko napriek prísľubom nemajú, ale v ÚP ani nie je vyčlenená plocha pre jeho výstavbu.

Tak to vyzerá ,keď mesto riadia „ Moravčania “. Mám skoro dve desiatky pripomienok, občania majú na výkon týchto vecí zamestnancov mesta. Verejnosť sa bráni proti spaľovni viac ako MsÚ.

Už som kritizoval nízku úroveň predkladaných materiálov (napr. prenájom Nemocnice riaditeľom, rekonštrukcia vykurovania Nemocnice), ale Koncept ÚP je z najnižšieho kvalitatívneho suterénu!

SkryťVypnúť reklamu

A nakoniec:

Na MsÚ ľavá ruka nevie čo robí pravá ruka.

Na utorok 21. Okt. na 15.00 hod. zvolal p. primátor zasadnutie Mestského zastupiteľstva a na 15.00 hod. zvolal aj verejné prerokovanie Konceptu ÚP.

Pritom,účasť primátora,vedúcich pracovnikov,poslancov,ale aj kandidátov na primátora a poslancov je žiadúca,nevyhnutná na oboch rokovaniach. 

Zrazu je naponáhlo. Len aby sa nepáchali ďaľšie škody.

Ing. Jozef Martinec

Jozef Martinec

Jozef Martinec

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, ktorému budúcnosť Zlatých Moraviec je nie ľahostajná. Na svojom blogu plánujem uverejňovať svoje názory a pohľady na smerovanie mesta s ktorým spájam svoj život. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu