Kam miznú slovenské potraviny?

Stretli sme sa s tým už takmer všetci: chcel som zistiť, kde bola potravina vyrobená, tak som zisťoval informáciu na obale. V mojom prípade je k tomu treba aj vybrať okuliare na čítanie, čo je u mňa dosť neobľúbená, ale nutná činnosť. V niektorých prípadoch to pomôže iba čiastočne, písmenká sú malinké.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Po dlhšom študovaní obalu sa dopátram k hľadanej informácii: Vyrobené v EU. Tak to mi odľahlo, bál som sa, že aj balíček múky bol vyrobený v Číne. Takéto všeobecné informácie sa zjavujú čoraz častejšie na potravinách predávaných v našich obchodoch. Ak aj človek má snahu vyhovieť rôznym kampaniam a kupovať slovenské výrobky, jeho snaha vychádza veľakrát navnivoč. A tak výsledkom toho všetkého je alarmujúci 45%-ný podiel slovenských potravín na celkovom predaji potravín. Bežný priemer v iných krajinách je 70%.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeden sa ani nemôže diviť. Komu by sa chcelo pri každom tovare študovať drobné nápisy. A tak berie čo mu príde pod ruku za dobrú cenu. To býva vo väčšine prípadov rozhodujúce kritérium nákupu. Slovenskí výrobcovia majú problém sa cenou vyrovnať zahraničným výrobcom, ktorí často využívajú vyššie dotácie do poľnohospodárstva.

Napriek všetkému hore uvedenému máme vo svojich rukách, čo nám budú predajcovia ponúkať. My môžeme na nich vyvinúť tlak svojim nákupným rozhodnutím, preferenciou nákupu slovenských potravín. Samozrejme pri porovnateľnej kvalite. S tým by však nemal byť problém, kvalita je vo väčšine prípadov minimálne rovnaká ak nie vyššia. Myslime na to pri najbližšom nákupe.

Jozef Maťaše

Jozef Maťaše

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Záleží mi na tom, kde žijem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu