Pozor na EAN 858!

Zo všetkých strán počúvame, že nápovedou pri kúpe slovenských potravín je EAN kód začínajúci 858. Neverte tomu!!! Čítajte informácie na obale, aspoň kým nie je na to aplikácia v mobile.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Venujem sa tomuto problému iba dva mesiace a už som objavil viac ako 100 rôznych potravinárskych výrobkov s kódom 858, ktoré boli vyrobené hocikde, len nie na Slovensku. Aby bolo jasné, nie je na tom nič nezákonné, je to iba zavádzajúce. Ku cti niektorých dodávateľov slúži, že na obale uvádzajú krajinu pôvodu. Avšak vo väčšine prípadov nájdete iba "Vyrobené v EU" alebo "Vyrobené pre....". A potom z toho má byť múdry ten, kto má záujem kúpiť potravinu vyrobenú na Slovensku.

Veľakrát počúvam: "Ale keď tá dovozová potravina je lacnejšia ako naša". Treba sa zamyslieť, prečo to tak je. Nie je to nenažranosťou našich výrobcov (aj keď nájdu sa aj takí), ani vysokými mzdami na Slovensku. Kým si neuvedomíme, že aj štandardná kvalita má svoju cenu, stále nám budú ponúkať nekvalitu za najnižšiu cenu. Kamarát mi vravel, ako sa jeho syn čudoval, že párky sú z mäsa. Ale až po okoštovaní rakúskych párkov, ktoré chutili inak. A takých výrobkov je veľa: mileko ako voda, múčne salámy, vodou obohatené kuracie mäso, prifarbené vody vydávané za džúsy, rôzne druhy masielok a dokonca aj múka má rozdielnu kvalitu (nepečiem, tak neviem posúdiť).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nenechajme sa napáliť a dobre si všímajme čo, v akej kvalite a za akú cenu nakupujeme. Netvrdím, že máme kupovať iba slovenské potraviny, to by nám naši výrobcovia o chvíľu tiež strčili pod nos hocičo. Ale majme na pamäti, že kúpou slovenských potravín dávame prácu ľuďom na Slovensku.

Jozef Maťaše

Jozef Maťaše

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Záleží mi na tom, kde žijem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu