Štát je najhorší vlastník

Dennodenne sa presviedčame, že štát je ten najhorší vlastník, aký môže byť. Nenapadá ma horšia forma vlastníctva, ako štátna.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

A to vôbec nezáleží, kto je momentálne pri moci. Presvedčili sme sa za viac ako 20 rokov, že vôbec nezáleží na farbe stranníckeho trička, ani jedna politická strana nedodala stranníckeho nominanta, ktorý by sa nesprával ku zverenému spravovanému majetku ako k svojmu lénu. Príkladov je toľko, že ich ani netreba menovať. A nebude to inak ani v budúcnosti. Pokiaľ bude štátny majetok spravovať nominant vlády, tak ho nikdy nebude zaujímať dlhodobá perspektíva spravovaného majetku. Tí poctivejší obetujú budúcnosť krátkodobým okamžitým výsledkom, no a tí bezchrbtoví budú bohapusto kradnúť, rýchlo a vo veľkom. Lebo nikdy nevedia, kedy tam skončia. Nech sa snažím ako chcem, nedokážem si spomenúť na subjekt vo vlastníctve štátu, o ktorom môžem s čistým svedomím povedať, že je riadený ekonomicky optimálne s ohľadom na udržatelný rozvoj. Jediný manažér ktorý sa snažil vniesť poriadok do chaosu v Sociálnej poisťovni (Ľuboš Lopatka) bol veľmi rýchlo odídený. Ak niekto poznáte ďalší podobný prípad poctivého prístupu, dajte mi vedieť, pretože ma chytá depka. Jeden človek však s týmto systémom nemá šancu ani len remizovať, nieto ešte vyhrať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiaľ nevidím cestu z tohoto marazmu, do ktorého sme sa dostali. Pretože aj keby sme sa zbavili majetku vo vlastníctve štátu, pijavice by si našli cestu ako naďalej vyciciavať peniaze zo štátu. A tak by sme všetci potrebovali vidieť svetielko na konci tunelu.

Jozef Maťaše

Jozef Maťaše

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Záleží mi na tom, kde žijem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu