František Mikloško bude voliť KDH a krúžkovať Jozefa Mikloška

Dnes som dostal mail, v ktorom exposlanec František Mikloško vyhlasuje, že bude voliť stranu č.17 (KDH) a na jej kandidátke bude krúžkovať kandidáta č. 31 (mňa). Potešil som sa, že toto rozhodnutie urobil bez môjho presvedčovania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (159)

Znie takto:

„Prečo budem krúžkovať Jozefa Mikloška na kandidátke KDH?

1. Nepoznám človeka, ktorý by sa tak dlho a nezištne venoval seniorom na Slovensku, ako Jozef Mikloško. Chodí medzi nich, organizuje im rôzne podujatia, zastupuje ich záujmy vo vláde a v parlamente. Seniori sú mohutná skupina občanov Slovenska, ktorí celý svoj život pracovali a obetovali sa pre túto krajinu a je potrebné, aby mali v parlamente svoje zastúpenie a hlas!

2. Jozef bol dlhé roky nositeľom myšlienky, aby v Ríme vznikol Slovenský historický ústav (SHÚ), ktorý bude mať za cieľ skúmať vatikánske a rímske archívy vo vzťahu k Slovensku. Teraz, keď bol Jozef Mikloško opozičný poslanec, sa mu to podarilo politicky vyjednať a v parlamente prijatím zákona presadiť. SHÚ je obrovským prínosom pre budovanie kultúrneho povedomia Slovenska. Sú položené jeho základy a bude existovať bez ohľadu na to, aké politické zoskupenie bude u nás vládnuť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre toto všetko dám vo voľbách svoj hlas KDH a krúžok Jozefovi Mikloškovi!“

Zaujímavé, že František nezhodnotil množstvo mojich vystúpení v rozpravách, faktických poznámok, otázok na vládu, interpelácií, legislatívnych činov,..., ale ocenil moju temer 9 ročnú dobrovoľnícku prácu predsedu Združenia kresťanských seniorov Slovenska a založenie Slovenského historického ústavu v Ríme.

Keď sa brat Fero narodil, mal som osem rokov. Neboli sme vždy rovnakých názorov, ale vzájomne sme sa ctili a podporovali. Jeho záujmy boli všestranné – cez hokejového brankára, futbalistu, matematika s teoretickými výsledkami, disidenta, ktorého naháňalo ŠTB, robotníka, organizátora Sviečkovej demonštrácie,..., až po predsedu prvého slobodného slovenského parlamentu, kandidáta na prezidenta a 20 rokov poslanca NR SR. Celý život bojoval za pravdu, ktorá je v politike zložitejšia ako v matematike. Vždy povedal, čo si myslí, malo to podstatnú zásluhu na páde mečiarizmu.

SkryťVypnúť reklamu

Teším sa, že v marci vyjde jeho rozsiahla kniha o všetkom, čo prežil. Som na ňu veľmi zvedavý.

Jozef Mikloško

Jozef Mikloško

Bloger 
  • Počet článkov:  285
  •  | 
  • Páči sa:  34x

Mám tri na štvrtú minus dva rokov (bŕŕŕ), 54-tí rok ženatý, štyri deti, dvanásť vnukov, troch pravnukov. Do r.1989 som bol vedec - matematik, potom politik, poslanec, prorektor, publicista, veľvyslanec v Taliansku (2000-2005), spisovateľ, závislák na FB. Od r. 2005 som dôchodca, vydavateľ najmä vlastných kníh (7), hudobno-dramatického CD-čka Ona, Ono a On, predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Pravidelne športujem, počúvam klasiku a rád sa smejem. Zabudol som, že od 11.3.2012 som sa stal poslancom NR SR a od 6.3.2016 som sa stal zasa slobodný človek, ktorému nedávno vyšla ôsma kniha: Ludia a doba -z môjho života (MarenčinPT). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu