reklama

V 15 štátoch Európy nie je očkovanie povinné

Diskusie o povinnom očkovaní detí a o negatívnych dôsledkoch a odškodnení poškodených prebiehajú vo svete, iba u nás je to tabu téma. Potvrdilo to aj „politicky korektné" stanovisko Subkomisie pre bioetiku Teologickej komisie KBS z 26.10.2013 „K niektorým etickým aspektom povinného očkovania". V článku uvediem moju poslaneckú interpeláciu v pléne NR SR na ministerku zdravotníctva Z. Zvolenskú z 29.10.2013 a dotknem sa stanoviska Subkomisie, ktoré vyvolalo nemálo protestov. Keď som ministerku ústne informoval o téme mojej interpelácie, povedala, že víta otvorenie diskusie k tejto téme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (202)

Zhoršujúci sa zdravotný stav detí u nás je alarmujúci, do detského veku sa prenášajú choroby, ktoré sa vyskytli len v dospelosti. Narastá počet alergií, astmy, oslabenie imunity, počet autistických detí, čo má veľký vplyv aj na ich liečebné náklady. Je nemálo štúdii, ktoré hovoria, že zlý zdravotný stav detí súvisí aj s narastajúcim počtom vakcín pri očkovaní a tým aj s množstvom chemikálii, ktoré sa dostávajú do organizmov najmä malých detí. Existuje množstvo výskumov o postvakcinových reakciách, najmä negatívne ukladanie hliníka a iných ťažkých kovov v organizme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa mojich informácii v 15 krajinách EÚ nemajú zavedené povinné očkovanie, pričom rodič si môže zvoliť svoju cestu, aj keď jeho voľba môže mať vplyv aj na platby do zdravotnej poisťovne.

Na Slovensku je zavedené povinné očkovanie, pričom voči odmietajúcim rodičom sú finančné sankcie. Podľa nedávneho článku iba 3% rodičmi hlásených reakcií na očkovanie lekári hlásia Štátnemu ústavu na kontrolu liečiv. Farmakologické firmy nesmú diktovať medicíne, ale musí to byť naopak.

Myslím si, že povinné očkovanie je proti zásade informovaného súhlasu a výhrade vo svedomí. Štát nemá právo nútiť zákonom rodičov povinne očkovať svoje deti. Rastie počet článkov proti povinnému očkovaniu, počty ťažkého ochorenia detí a počty publikácii o chemických analýzach vakcín, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé zlúčeniny. Existuje tiež výskum o nespoľahlivých a neúčinných vakcínach, aj o ich priamom spojení s neplodnosťou. Farmakologické firmy silne profitujú z očkovania a neudávajú objektívne informácie o rizikách a negatívnych dôsledkoch očkovania. Zohľadňuje MZ SR a ÚVZ tieto poznatky, vedú sa odborné diskusie, semináre a konferencie o nových vedeckých štúdiách a z nich vyplývajúcich poznatkov o minimalizácii rizík očkovania najmä malých detí?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Slovenská epidemiologická a vakcinačná spoločnosť a Úrad verejného zdravotníctva nedostatočne berú v úvahu nové vedecké poznatky o tejto téme a nehľadajú cesty na minimalizáciu rizík vakcinácie.

V OZ Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania mnohí členovia majú deti, podľa ich mienky, poškodené očkovaním, vrátane dvoch prípadov úmrtí. Komunikujeme s poškodenými? Koľko odškodnených sme uznali kvôli očkovaniu?

Pripomínam, dohovor o ľudských právach a biomedicíne, ktorý u nás platí od 1.1.1990, kde v §24 stojí „osoba, ktorá utrpela neprimerané poškodenie ako výsledok zákroku má nárok na spravodlivé odškodnenie podľa podmienok a postupov ustanovených zákonom."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Treba iniciovať celonárodnú diskusiu na tému očkovanie, podporiť výskum jeho negatívnych vplyvov na detí s možnosťou odložiť očkovanie na neskorší vek a snažiť sa odstrániť z vakcín nebezpečné chemikálie. MZ SR by malo vypracovať metodológiu povinného očkovania a u niektorých, najmä nových vakcín aj jeho dobrovoľnosti.

V Stanovisku Subkomisie pre bioetiku okrem jednoznačnej podpory povinného očkovania a primeraných sankcií jeho odporcom, je pasáž, ktorá je v rozpore napr. s cieľmi úspešného Pochodu za život v Košiciach, v dňoch 21.-22.9.2013. Ide o tento text:

„Pri príprave niektorých očkovacích látok... sa používajú bunkové alebo tkanivové kultúry, pri ktorých príprave sa na začiatku, pred mnohými rokmi, použili tkanivá z umelo potrateného ľudského plodu. To je, pochopiteľne, samo osebe, smutnou skutočnosťou, s ktorou z morálneho hľadiska nikdy nemožno súhlasiť, ani ju schvaľovať. Na druhej strane, pokiaľ nie je k dispozícii očkovacia látka, ktorá by bola pripravená s použitím bunkovej alebo tkanivovej kultúry pripravenej eticky vhodným spôsobom, rodičia sú morálne oprávnení, ba povinní - vzhľadom na závažné dôvody ochrany života a zdravia svojho dieťaťa - dať svoje dieťa zaočkovať aj existujúcou očkovacou látkou."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Poznamenávam, že v článku Katolíckych novín č. 46 zo 17.11.2013 k Stanovisku Subkomisie pre bioetiku sa vypustil text o tkanivách z umelo potrateného ľudského plodu.

Stanovisko Subkomisie je autoritatívne, nehovorí o nových vedeckých poznatkoch, rizikách a nežiaducich účinkoch očkovania, neopodstatnenosti niektorých očkovacích programov, ani o našich možnostiach odškodnenia obetí očkovania. Upozorňujem, že na webovej stránke www.rizikaockovania.sk Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania sú publikované a citované najnovšie správy o súčasnom stave tejto témy u nás a vo svete.

Jozef Mikloško

Jozef Mikloško

Bloger 
  • Počet článkov:  286
  •  | 
  • Páči sa:  38x

Mám tri na štvrtú minus dva rokov (bŕŕŕ), 54-tí rok ženatý, štyri deti, dvanásť vnukov, troch pravnukov. Do r.1989 som bol vedec - matematik, potom politik, poslanec, prorektor, publicista, veľvyslanec v Taliansku (2000-2005), spisovateľ, závislák na FB. Od r. 2005 som dôchodca, vydavateľ najmä vlastných kníh (7), hudobno-dramatického CD-čka Ona, Ono a On, predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Pravidelne športujem, počúvam klasiku a rád sa smejem. Zabudol som, že od 11.3.2012 som sa stal poslancom NR SR a od 6.3.2016 som sa stal zasa slobodný človek, ktorému nedávno vyšla ôsma kniha: Ludia a doba -z môjho života (MarenčinPT). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu