reklama

Národný onkologický ústav je veľmi dobrá nemocnica

Ako neonkologický pacient som ju navštevoval. Zažil som tam ochotu a profesionalitu mnohých lekárov a sestier a preto odsudzujem hystériu, ktorá sa bez prezumpcie neviny v médiách rozpútala. Je to známa metóda bieleho psa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Ide o senzačné titulky. Za údajný 50 Eurový úplatok sa odpútava pozornosť od toho, že Slovensko bolo vyhodnotené ako druhý najkorupčnejší štát medzi štátmi OECD? 

8.marca 2016, na Medzinárodný deň žien, mi v tejto nemocnici vybrali žlčník. Som vďačný viacerým pracovníkom tohto ústavu, ale najmä lekárom Doc. Ivanovi Sedlákovi a Prof. Jurajovi Bencovi, za perfektnú chirurgickú prácu. Ale aj ďalších lekárov, napr. primára Prof. Juraja Pechana a chirurga Dr. Štefana Šiffaloviča som poznal ako obetavých a empatických ľudí. Som vďačný aj sestrám a sanitárom, aj tým, ktorí sa za mňa modlili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zo svojich návštev NOÚ som získal hlboké presvedčenie, že som bol pacientom kvalitnej nemocnice. Pri mojich vyšetreniach som v čakárňach absolvoval množstvo rozhovorov s pacientmi, aj dlhodobými, všetci mi potvrdili môj názor.

Ako to všetko, s trochou humoru, prebiehalo?

Na moje občasné problémy roky zaberal febichol. Keď v decembri 2015 prestal zaberať, zistili mi v žlčníku kamene. Operovať ma mali v Národnom onkologickom ústave. Chodil som tam, ako na klavír, všade, najmä na chirurgii A a C, som stretal ochotných profesionálov – lekárov, sestry a personál.

21. 12. 2015 bol dobrý tip na moju operáciu, ale Vianoce to prekazili. Diéta to ukľudnila, opravný termín, 15. 2. 2016, zrušila volebná kampaň. Druhý opravný sa stanovil na MDŽ.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

8. marca som zasa robil testy a vypĺňal dotazníky. Podpísal som reverz, že súhlasím s úplnou narkózou, počas ktorej budem v umelom spánku, prestanem dýchať a moje pľúca nahradí prístroj. 

O 13 hod. ma zaniesli do miestnosti, kde už niekto spal, iný vzdychal alebo sa budil. Po infúzii ma ľudia s maskami zaniesli na operačku. Pripomínalo to film „Mŕtvy muž prichádza“. Obklopili ma maskáči, aj snubný prsteň, ktorý som nevedel dať dole temer 52 rokov, trikom s niťou stiahli. Pripútanému, ako na kolotoči, mi milý hlas povedal: „Zhlboka dýchať!“ Náhubok amerických stíhačov sa približoval...

Mal som temer 77, keď som sa po prvej narkóze v živote prebral, bez žlčníka a kameňov. Bol to výborný pocit, zrazu počuť vzdialené hlasy. Okolo mňa ležalo pár ľudí, bol som tam, kde som začínal. Vďaka Bohu, vraciam sa z vesmíru. Takto začína vnímať svet novonarodený?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zdvihol som zásterku, na bruchu som uvidel tri náplasti. Dopadol som teda lepšie ako vlk so starou mamou. Nerozrezali ma - doktori so zlatými rukami. Všimol som si, že niekto posunul hodiny o tri hodinu dopredu, bolo 17. Ešte raz pripomínam, že prebúdzanie stálo za to, bolo nádherné.

Národný onkologický ústav navštevujú pacienti z celého Slovenska. Prediskutovať s nimi ich diagnózy, liečenia a perspektívy odporúčam každému, kto si necení svoje zdravie. Robiť z pracovníkov NOÚ kriminálnikov je účelové a neférové. Proti skutočnej korupcii treba bojovať, ale perfektné výkony si zaslúžia ocenenie, úctu a vďačnosť. 

Jozef Mikloško

Jozef Mikloško

Bloger 
  • Počet článkov:  286
  •  | 
  • Páči sa:  38x

Mám tri na štvrtú minus dva rokov (bŕŕŕ), 54-tí rok ženatý, štyri deti, dvanásť vnukov, troch pravnukov. Do r.1989 som bol vedec - matematik, potom politik, poslanec, prorektor, publicista, veľvyslanec v Taliansku (2000-2005), spisovateľ, závislák na FB. Od r. 2005 som dôchodca, vydavateľ najmä vlastných kníh (7), hudobno-dramatického CD-čka Ona, Ono a On, predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Pravidelne športujem, počúvam klasiku a rád sa smejem. Zabudol som, že od 11.3.2012 som sa stal poslancom NR SR a od 6.3.2016 som sa stal zasa slobodný človek, ktorému nedávno vyšla ôsma kniha: Ludia a doba -z môjho života (MarenčinPT). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu