Ako chutí Trnka.

Trnka obyčajná - Prunus spinosa L. = Trnka obyčajná patrí medzi najznámejšie krovité rastliny. Ide o bohato rozkonárený a tŕnistý ker, najmä v poslednom období na neobrábaných pasienkoch a lúkach svojim "agresívnym" rastom potláča rast ostatného rastlinného spoločentva. Plody sú veľmi trpké ale dá sa z nich vyrobiť kvalitné víno ktoré správne vykvasené chutí ako portské. Letkvary vyrobené s plodov trnky obyčajnej sa používajú pri žalúdočných ťažkostiach a ochoreniach močových ciest.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

JUDr. Dobroslav TRNKA - bývalý Generálny prokurátor SR - SUPERBUS SNOB L. = patrí medzi vzácne druhy vyskytujúce sa ojedinele avšak ide rovnako o bohato nie rozkonárený ale zakorenený druh skoro nastálo vrastený do budovy Generálnej prokuratúry. V poslednom období 8 rokov svojim arogantným a povýšeneckým správaním vyplývajúcim z jeho postavenia a moci na území Slovenskej republiky bráni vo výkone spravodlivosti a potláča práva ostatného slobodného obyvateľstva. Svojim koreňovým systémom drží ľudovo povedané "za gule" zopár vysokopostavených politikov na čele s najvyššie postaveným ujom "Gašparkovičom". Rovnako ako u Trnky obyčajnej sú plody(jeho práce) Dobroslava rovnako trpké (až niekedy z toho rovno kryví papuľu) pre niektorých vyvolených však jeho plody chutia ako to najsladšie, ale o to veľmi drahé ovocie. Z plodov Dobroslava Superbusa Snoba by ste portské nevyrobili, leda ak nejaké čučo druhotriednej kvality. Letkvary vyrobené z plodov Dobraslava sa používajú na zakrývanie tých najväčších finančných trestných činov politických funkcionárov a oligarchov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zdá sa vám podoba oboch spomínaných druhov náhodná. Skúste si dať tú námahu a vyhľadajte si podrobnosti na nete. Hlavne o Dobroslavovi. Budete prekvapení aký je to ojedinelý a vzácny druh.

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu