Ako konsolidovať verejné finacie - odkaz súdruhom zo Smeru!!!!

Je potrebné šetriť. Je opäť potrebné utiahnuť si opasky. Uťahovali sme za Mečiara, za Dzurindu a budeme musieť aj za Fica. Alebo nebudeme? Veď pri toľkom uťahovaní sa vôbec čudujem, že ešte je kde robiť na tom opasku dierky. Takže sa v tomto mojom blogu pokúsim dať súdruhom zo Smeru návod na použitie ako konsolidovať verejné financie. A ešte skôr ako mi niekto napíše opäť do diskusie pod článok, že som modrák alebo pravičiar tak vás vyvediem z omylu som apolitický.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Takže tu je môj návrh:

1. zredukovať stavy štátnych zamestnancov: (nemyslím školstvo a zdravotníctvo) treba urýchlene zredukovať štátnu správu minimálne o 30 percent. Máme nadbytok úradnikov, hovorcov a o asistentoch asistentov už ani nehovorím. Skúste sa občas pán Fico pozrieť čo robia štátne úradničky a úradníci okrem toho, že akože pracujú. To budete oči otvárať:)

2. zredukovať počeť poslancov v NR SR: 150 poslancov na tak malú krajinu je úplne zbytočných. 101 musí úplne stačiť. Plus v takto zredukovanom parlamente skresať platy poslanov presne na dvojnásobok priemernej mzdy na Slovensku. Ak môže priemerný Slovák vyžiť z priemernej mzdy hádam pán poslanec vyžije z 1600 eur.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3. zrušiť okamžite paušálne náhrady poslancom a vládnym zamestnancom: a ak nie zrušiť tak ich minimálne zdaniť. Máte problém z vozovým parkom? A to Vás ešte nikoho nenapadlo vyjednať autá od automobiliek zadarmo keď sme automobilová veľmoc? Nie vy musíte na svoje rite mínať verejné financie.

4. upraviť pravidlá poberania sociálnych dávok a podpory v nezamestnanosti: všetci poberatelia dávok a príspevkov okrem invalidných dôchodcov, žien a otcov na materských dovolenkách plus ľudí poberajúcich opatovateľské budú mať nárok na sociálnu dávku iba v prípade, že denne odracujú minimálne 3 hodiny v prospech mesta alebo obce v ktorom žijú alebo sa zdržiavajú. V prípade, že odmietnu vykonanávať verejno-prospešnú činnosť budú dostávať dávky vo forme poukážok na jedlo, ošatenie plus šek na úhradu nákladov na bývanie. A prosím Vás nehovorte mi, že minimálne tento návrh je nerealizovateľný.

Skryť Vypnúť reklamu

5. všetky súkromné podniky budú musieť povinne vložiť 10 percent zo zisku na revitalizáciu vlastného podniku: v prípade porušenia pravidiel odvedú uvedenú čiastku obci alebo mestu v ktorého intraviláne sa nachádzajú. Mesto alebo obec uvedené peniaze použije na svoju vlastnú revitalizaciu.

A za posledné súdruhovia najprv si odrthite od vlastných úst až potom žiadajte ľudí aby pracovali o dva dni viac. Alebo si myslíte, že ozaj Vám to avizované zrušenie dvoch sviatkov zachráni to čo ste rozkladli rovnako vy ako aj vaši predchodcovia tak ste na omyle.

P.S: Okamžite a bezodklane zoštátniť majetok ľúdí, ktorým sa dokaže, že ho nadobudli korupčne alebo nie v súlade so zákonom.

Skryť Vypnúť reklamu

A myslím, že na začiatok by aj stačilo. Ak to urobíte súdruhovia myslím, že verejné financie budú ak nie ozdravené tak minimálne o niečo zdravšie.

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu