Ficoland? Gašparkovo? Bananistan? Od 17.11.2012 - opäť Slovensko

Keď LenOn plakal pred kamerami s pesničkou na perách - S pánom Bohom idem od Vás - nevedel som či sa mám smiať, alebo plakať. Zostal vo mne taký vzláštny pocit, že sa už nikdy nedozviem pravdu o tom odkiaľ majiteľ corzičky zobral milióny na penzión Elektra a ani to, kto zavraždil Roberta Remiáša, či kto uniesol Kováča ml.. LenOn stihol udeliť nepriestreľné amnestie a bolo po paráde. Odišiel do zaslúžileho odpočinku a nikomu nechýba. Čo mi však chýba je tá pravda, ktorú sa nikdy nedozviem. A potrebujem ju vôbec vediet? Potrebujeme ju vôbec vedieť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Keď skrachovalo BMG invest mal som v ten deň tiež taký zvlástny pocit, že kam sa vyparili tie peniaze a kto si to odskače. Odskákali si to ludia. Čo už. Chamtivosť nepozná hranice a je úplne jedno kto bol chamtivý, či majitelia BMG investu alebo naivní Slováci, ktorí svoje ťažko zarobené peniaze napchali do deravého koša.

Keď Dzurinda dobicykloval a na Slovensku mali sľúbené dvojnásobné platy leda tak poslanci a prezident, tiež som mal divný pocit, že nie nadarmo sa hovorí - Sýty hladnému neverí. Až neskôr sa prišlo nato, že kým si Slovaci uťahovali opasky, Dzurinda s Miklošom šafárili a kupčili s oligarchami a pchali do vlastných vrecák milióny eur a zabezpečovali svoje rodiny a straníckych kamarátov na 3 až 4 generácie dopredu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď prepukla Kauza Gorila, tiež som mal taký divný pocit, že toto bude jedno nechutné divadlo na sprostých Slovákov aby sa mali o čom v krčme pri pive baviť a prestali si všímať ako ich systém ešte viacej ťahá ku dnu, ako im berie aj to posledné a ako si z nich robí otrokov, ktorí budú celý život žiť z ruky do huby.

Píše sa október 2012. Podľa posledného prieskumu žije vyše 700 000 Slovákov na hranici chudoby. LenOn si hovie v Elektre. Dzurinda s Mikošom si prdia ticho do poslaneckých stoličiek a 83 súdruhov rozhoduje o našej budúcnosti obnáňajúc sa mandátom, ktorý získali v posledných najpodvodnejších voľbách.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo sa ale v skutočnosti deje tam dole pod hradným kopcom? Čo sa deje tam medzi pospolitým ľudom?

Štrajk zdravotníkov = schálené zvýšenie platov, ktoré bolo vraj protiústavné - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Protesty Gorila I,II,III = 30.000 ľudí v uliciach, zima, vodné delá, rozbité hlavy, zlynčovaní demonštranti - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Occupy GP = viac ako štyri mesiace okupácie Generálnej prokuratúry - vraj máme právo na štrajk, výsmech pána Trnku, pár článkov v médiách - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Protest zdravotníkov II. = hopky hopky pred NR SR, čierne tričká výsledok žiaden - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Lipšic, ktorý nechal deň pred voľbami zlynčovať protestujúcich pred NR SR zakladá Novú väčšinu. Toto sa neoplatí ani komentovať. Lebo by ma hneď navštívili chlapci z SiS - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Protest učiteľov = viac ako 86 percent zatvorených škôl a školských zariadení - nie sú peniaze, treba šetriť schodok musí byť pod tri percentá - a čo robí Slovač - ČUŠÍ

Pred pár dňami avizovali veľké protesty študenti. Vraj pôjdu aj do štrajku. Aký bude výsledok? Nechcem im krivdiť. Nepôjdu nikam, leda ak do mesta na pivo alebo možno im vláda niečo sľúbi trvajúc na tom, že oni sú naša budúcnosť, že im dajú lepšie podmienky na štúdium a možnosť spolupráce.

Skryť Vypnúť reklamu

Organizátor protestov Gorila P.Pčolinský sa vyplakal novinárom. Vraj bude asi jediný obvinený v kauze Gorila. Pán Gašpar ho totiž obvinil z ohovárania. Výsledok? Fraška a nechutné divadlo. A čo robí Slovač? Nič. Zasa sa necháva vtiahnuť do nechutných hier a divadielok.

Mám písať ďalej? Mám písať o tom, že vo Ficovlande je všetko možné. Mám písať o tom, že Gašparko môže byť dôstojným prezidentom len v Gašparkove. Mám písať o tom, že Slovač má presne to čo si zaslúži. Mám písať o tom, že kým si konečne Slovač neotvorí hubu, že nikdy lepšie nebude? Mám písať o tom, že ísť hopkať na námestie nemá zmysel lebo sa k..rva ozaj nič nezmení.

MÁM PÍSAŤ O TOM, ŽE KÝM MINIMÁLNE TÝCH 700 000 tisíc NEPOJDE A NEOBSADÍ PARLAMENT MINIMALNE NA CELÝ TÝĎEŇ, ŽE KEĎ ĽUDIA NEPOCHOPIA, ŽE JEDINOU MOŽNOU CESTOU JE GENERÁLNÝ ŠTRAJK VŠETKYCH ODVETVÍ, ŽE DO TEJ DOBY BUDE VŠETKO TAK AKO BOLO?

Ak ozaj chceme niečo zmeniť, tak prestaňme fňukať. Ak chceme niečo zmeniť, tak treba zodvihnúť svoje rite vstať od piva a poldecákov od TV z pohodlných sedačiek a obývačiek a ísť na plnú hubu povedať to čo si ozaj myslíte. Ale nie doma! Choďte to povedať tým, ktorí to konečne potrebujú počuť a pekne nahlas.

STRETNEME SA 17.11.2012 na námestiach

BRATISLAVA

https://www.facebook.com/events/288783111227676/


KOŠICE
http://www.facebook.com/events/116331451850712/
BANSKÁ BYSTRICA
http://www.facebook.com/events/287031654743900/
TRENČÍN
http://www.facebook.com/events/388098551261370/
ŽILINA
https://www.facebook.com/events/451289191588461/
NOVÉ ZÁMKY
https://www.facebook.com/events/501648096513498/
POPRAD
https://www.facebook.com/events/499417330087375/
TRNAVA
https://www.facebook.com/events/475721322459976/

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu