Kauza Gorila, účelové divadlo Smeru (alebo konšpiračná teória)?

Ešte som ani nezačal písať tento článok a už sa teším na komentáre, ktoré mi budú prichádzať a ja si budem môcť aj tento krát urobiť obraz o našej rozdelenej spoločnosti. Vďaka mojim článkom som sa dozvedel, že sa mám ísť liečiť na psychiatriu, že som platený provokatér, že mám zmodraný mozog, že som chorý obhajca pravicového zlepenca a podobne. Takže tuto je môj konšpiračný pohľad na kauzu Gorila a naozaj sa teším, aký bumerang mi hodia ľudia prostredníctvom komentárov. Však nie nadarmo sa vraví, že netreba rýpať do osieho hniezda, lebo osy začnú bodať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Ak sa na kauzu Gorila skúsim pozrieť chronologicky a použijem pritom časové náhody, ktoré sa súbežne s kauzou objavili, tak mi z toho vnikne celkom dobrá divadelná hra, kde scenáristom je SIS, režisérom SMER-SD a osoby a obsadenie slovenská politická špička z radov pravice. Kauza Gorila sa dostáva na svetlo sveta v decembri 2011 a jej - ako sa vraví - pomocníkom na svetlo sveta je investigatívny novinár Nicholson. Približne v rovnakom čase sa celý spis objaví zavesený na internete, avšak do dnešného dňa nie je známe, kto ho tam zavesil, lebo portál má zahraničnú IP adresu. Z uvedeného spisu vyplýva, že slovenská politická pravicová špička je finančne korumpovaná spoločnosťou PENTA. Ide o Annu Bubeníkovú, šéfku FNM, ktorá je nominantkou SDKU-DS, Jirka Malchárka - bývalého ministra hospodárstva za ANO a ďalej sa to len tak hemží menami ako Mikloš, Dzurinda, Hrušovský, atď. Nebudem tu opisovať celú kauzu, lebo to ani nie je potrebné. V uvedenom dokumente sa síce uvádza aj pár mien zo strany SMER-SD, ale celá kauza je v médiách akoby zázrakom smerovaná na pravicu. Lebo pán terajší premiér Fico v uvedenom konšpiračnom byte pil len kolu a na každú otázku novinárov ohľadom Gorily odpovedal starým známym - zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať. Kauza Gorila, okolnosti jej vzniku, priebeh vyšetrovania a reakcie politikov a verejných činiteľov rozvírila hladiny sociálnych sietí. Vzniká protestné hnutie Gorila a do ulíc vychádzajú masy nespokojných občanov. Nanešťastie pre pravicu je pred marcovými parlamentnými voľbami. Verejná mienka prostredníctvom médií, ktoré sú v rukách finančných skupín, sa účelovo masíruje a hnev sa obracia na pravicu. Celá pravica je odrazu to najväčšie zlo, čo nás mohlo kedy postihnúť. Predvolebné preferencie SMERU-SD stúpajú závratnou rýchlosťou. Celé dianie sa akosi vyhýba SaS, ktorá je vďaka eurovalu hrobárom pravice už pred kauzou Gorila, a aby to mal SMER isté viac, ako na 100 percent, vychádza na svetlo sveta Sasanka. Stále rozmýšľam nad tým názvom, že SaSanka. Je viac menej logické, že po prepuknutí kauzy Gorila už Sasanka robila veci samé od seba a ľudia už ani nezisťovali, či je to pravda alebo lož. SaS bola na tom odrazu úplne rovnako ako SDKU-DS. Akú úlohu v danej veci zohráva KDH? No tak to je do dnes tak trošku záhadou. Podľa mojej konšpiračnej teórie išlo o dohodu KDH a SMER-u, účelom ktorej bola diskreditácia neposlušného Sulíka a zničenie zradcu Dzurindu, ktorého SDKU-DS je vlastne len odnož neprispôsobených KDH-kov, kolaborujúcich s demokratmi okolo Kaníka. Odmenou malo byť rozdelenie politickej moci na pravicu KDH a ľavicu SMER za predpokladu, že sa SaS a SDKU nedostanú do parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale poďme k faktom. Kauza Gorila sa týka rokov 2005-2006. Píše sa rok 2012. Ako je možné, že doteraz nikto nič neriešil. V roku 2006 bolo odpočúvanie konšpiračného bytu zastavené. Ale podľa všetkého odpočúvanie zastavil SMER. Nezdá sa vám čudné, že premiér Fico o ničom nevedel? Tak kto potom klame -SIS? Premiérka Radičová zhodou okolností našla podobné dokumenty v archívoch na Úrade vlády, ale ani ich nečítala a dala ich rovno Spišiakovi. Nahrávky z odpočúvania bytu už pravdepodobne neexistujú. Kto ich dal zničiť? SDKU? SMER? Alebo ich zničila samotná SIS, lebo celé to bolo len účelové vyrobené na objednávku. Ale koho objednávku? Demonštranti dodemonštrovali. Hnev ulice utíchol, zdá sa. Vyšetrovanie kauzy Gorila je v nedohľadne. A preto sa opäť pýtam a nech ma aj úderka zo Súmračnej od zlosti v zuboch vynesie: pán premiér, je kauza Gorila pravdivá? Alebo vám na tom nezáleží, lebo už splnila to, čo mala? Nie je tak náhodou výrok pána Haščáka pravdivý, keď povedal: „Sú pravdivé osoby, sú pravdivé transakcie, sú pravdivé niektoré súvislosti. Kontext je nepravdivý. Nekorumpovali sme žiadneho politika a ani inú verejne činnú osobu. Ja ani nikto z Penty. Nemali sme dôvod ich korumpovať. Neprišiel vám náhodou vhod fakt, že ste v tom byte ozaj boli, vedeli ste, že je odpočúvaný a tak ste zinscenoval divadlo, ktoré nemá v slovenských dejinách obdobu. Nie je náhodou výrok súdu o zákaze vydania knihy pravdivý v tom, že načo písať knihu, ktorá je vlastne sci-fi. Nie je zaujímavý fakt, že doteraz nebol človek, ktorý konšpiračný byt objavil, vypočutý? Nie je zaujímavý fakt, že aktéri celej kauzy behajú po slobode a nikdy sa im nič nestane, lebo sa vlastne ani nič závažné nestalo?

Skryť Vypnúť reklamu

K mojej konšpiračnej teórii ma vedie veľa vecí. Nicholson, keď zistil, ako hlúpo naletel, je radšej ticho. Pravica si vlastne za to, že tak dopadla, môže sama, lebo ozaj nevedela nájsť spoločnú reč. Ale to, že sa k celej veci stavia tak lacno ľavica, je priam zarážajúce. Vám ozaj neprekáža, že sedíte v poslaneckých laviciach so zlodejmi a zbojníkmi, alebo toto je len celé bábkové divadlo, ktoré Vám občania zjedli aj s navijakom? Nie je náhodou tá skvelé momentka s fľašou koly v ruke vo víťaznú volebnú noc len HAPPY END, kde dobro zvíťazilo nad zlom, ale všetci ďalej žijú, až kým nepomrú? Kto mi na to odpovie?

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu