Na Slovensku nič nového, alebo komu zvonia do hrobu - SNP 2012

Na úvod trocha z histórie. SNP alebo povstanie v roku 1944 bolo ozbrojene povstanie slovenských povstaleckých jednotiek počas II.svetovej vojny proti vstupu nemeckého Wehrmachtu na slovenské územie. Začalo sa 29.augusta 1944 a bolo zároveň nepriamym útokom proti autoritatívnej vláde na čele s Jozefom Tisom. Centrom povstania bola Banská Bystrica. Nemecké jednotky armádu porazili a povstalecké jednotky prešli na partizánsky spôsob boja a pokračovali v bojoch proti nacistom až do oslobodenia krajiny. Toľko teda história. Píše sa rok 2012. Naše územie je slobodné. Nikto nás neohrozuje. "Nemáme" ani autoritatívnu vládu. Prečo potom akcia s názvom SNP 2012?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Sme ale naozaj slobodní? Naozaj o našej budúcnosti rozhodujeme sami? Alebo o nás rozhodujú politici, ktorí sa oháňajú mandátom. Je spôsob vedenia našej krajiny spôsob, ktorý vedie našu krajinu k prosperite alebo sa pod vedením našich politikov rútime do záhuby? Je naozaj terajší spôsob partokratického vládnutia ten jediný a nemenný? Existuje aj iná možnosť? Nemáte v poslednej dobe rovnaký pocit ako mám ja, že o vás rozhoduje niekto bez vás? Toto sú otázky ktoré si kladiem čoraz častejšie a dozrel čas si na tieto otázky aj pravdivo odpovedať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za obdobie 22 rokov politici doviedli túto krajinu ku kolapsu. Morálnemu aj ekonomickému. Za 22 rokov občania Slovenskej republiky nemali inú možnosť len každé štyri roky hodnotiť a vyberať si menšie zlo s obalkou v ruke. Za obdobie 22 rokov nemali možnosť rozhodovať o chode krajiny ináč len prostredníctvom mandátu, ktorý odovzdali do rúk nezodpovedným politikom. Existuje aj iná možnosť?

Práve o tejto možnosti sa ľudia rozhodli diskutovať. Práve o tejto možnosti ako aj o nezmyselných a neuvážených krokoch našich politikov bude akcia SNP 2012. Cieľom akcie SNP 2012 je šíriť medzi ľudmi pravdivé informácie o chode a smerovaní našej krajiny nenásilnou formou. Formou osobných rozhovorov stretnutí s ľudmi nie len na území hlavného mesta Bratislavy ale postupne po celom Slovensku. Cieľom akcie SNP 2012 je urobiť další krok k implementácii Priamej demokracie do reality Slovenskej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

To prečo sme sa rozhodli ísť práve do Banskej Bystrice v deň osláv 68.výročia SNP má svojho symbolického ducha. Hlavným dôvodom je fakt, že na Slovensku za posledných 22 rokov ozaj nič nového. Stále sme tam, kde sme boli pred 89 len mnohým z nás sa žije horšie. Politici svojim správaním a konaním zvonia do hrobu vlastnému národu. Alebo, žeby tomu začínalo byť naopak?

Ak sa chcete dozvedieť viac prídite 29.8.2012 do Banskej Bystrice. Uctíme si hrdinstvo našich dedov a otcov a cez ich odkaz spoločne nájdeme cestu k lepšiemu a spravodlivejšiemu Slovensku.

Všetky bližšie informácie o pripravovanej akcii SNP 2012 nájdete na evente https://www.facebook.com/events/197876773672480/ .

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu