Prečo len platy milí učitelia?

Keď som 16.júla 2012 napísal blog pod názvom Pán premiér Fico, berieme si istoty-one day off! (pre tých čo ho nečítali čítajte tu: http//jozeforavec.blog.sme.sk/c/303549/Pan-premier-Fico-berieme-si-istoty-one-day-off.html ) našiel som u zopár ľudí pochopenie, u viacerých som však našiel skôr argumenty ako to nie je možné lebo Slováci sa boja o prácu boja sa o svoje istoty atď. Prešli skoro presne dva mesiace a 13.septembra sa rozhodli učitelia štrajkovať. Nie však nezmyselným blokovanim hraničného prechodu, nie nezmyselnými pochodmi na NR SR, nie vykrikovaním hesiel na námesti SNP v Bratislave a ani nie šaskovaním a provokovaním policajtov. Rozhodli sa proste, že si zoberú Day off.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Čo je však smutné, je fakt, že hlavnou príčínou štrajku učiteľov sú peniaze. Tak ako pred nedávnom protestovali zdravotné sestričky rovnako požadujúce vyššie platy, tak aj učitelia hrajú rovnakú pesničku. Okorenili ju síce požiadavkou o viacej peňazí v školstve, ale stále je to len o peniazoch. V tomto prípade platí staré známe, že štát nie je dojná krava a ak do systému dávaš málo môžeš z neho aj to málo vybrať. Na Slovensku máme ale jedno špecifikum. Do systému plynie z roka na rok viac a viac peňazí, ktoré sa však strácajú ako ranný opar na poliami. Z roka na rok sa zvyšujú dane, odvody a Slovák už pomaličky platí aj za ten vzduch čo dýcha. Problém je totižto nie vo vláde, lebo kradne rovnako aj pravica aj ľavica. Problém je v systéme a ten treba zmeniť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

29.8.2012 som pri jednej príležitosti povedal asi toľko. Podporujem chystajúci sa štrajk učiteľov, ale len v tom prípade, ak zatvoria v deň štrajku školy. Stalo sa to čomu som priznávam úprimne nie tak celkom veril, lebo po všetkých doteajších slovenkých štrajkových skúsenostiach som mal pocit, že skôr to bude protest ako štrajk. Dnes 12.9.2012 však pridávam ďalšiu pripomienku. Podporím štrajk učiteľov, v prípade ak za štrajkom nebude len zvýšenie platov, ale podmienka odovzdania mandátu do rúk ľuďom. Skutočného mandátu nie len prostredníctvom poslancov, ktorí nakoniec neplnia vôľu ľudu ale vôlu predsedu strany alebo hnutia. Podporím štrajk učiteľov ak sa k ním pridajú všetci občania, ktorí už majú dosť tohoto prehnitého skorumpovaného systému, ak sa k nim pridajú všetci občania, ktorý zarábajú menej ako 700 eur, ak sa k nim pridajú všetci občania žijúci na hranici chudoby ak sa k nim pridajú všetci čo chcú pracovať a aj napriek snahe sú dlhodobo nezamestnaní, ak sa k nim pripoja všetci, ktorí sa už nemôžu pozerať na rovnaké ksichty ktoré prdia do poslaneckých lavíc 22 rokov, ak sa k nim pridajú všetci občania, ktorí majú názor, že Slovensko si vieme oveľa lepšie riadiť sami a nepotrebujeme nato politikov.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže vážení a milí občania Slovenska, platy sú len jedna vec ale verte mi keby ste rovno od zajtra zarábali rovno 3x viac ako doteraz nikdy na Slovensku nebude lepšie. Slovensko potrebuje zmenu ale zmenu v myslení. Slováci sa už konečne musia zobudiť a naučiť pánov politikov, že bez nich štát fungovať bude ale bez ľudí nikdy!

SLOVÁCI POVSTAŇME UŽ DOZREL ČAS!!!!

Pre lepšie rozhodovanie prosím pozrite si nasledujúce odkazy po ich prečítaní sa vám do štrajku k učiteľom bude pridávať ľahšie a pevne verím, že o pár dní si UČITEĽSKÝ DAY OFF zopakuje celé SLOVENSKO!!!!

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu