Odkaz Francúzov :Slováci, spamätajte sa, nevolte socialistov..

... Socialisti  do večného zabudnutia. No, najskôr je to iba moje prianie,ale my Slováč sa jednoducho musíme poučiť, pričom tak to vyzerá,že poučenie nepostačuje v trvaní 4 rokov, i keď vládne doslovne primitívny populizmu a politická rétorika klamstiev, zavádzania, osočovania  a trafikanstvo verným .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Už v predchádzajúcom článku som písal, že som mal rodinnú návštevu zo severu Francúzska z oblasti Calais a Lille.

Pri mnohých rozhovoroch som iba raz zabŕdol do politiky a konkrétne na súčasného prezidenta Sarkozyho s dôrazom na to, že je iný ako predchádzajúci prezidenti.

Jean Piere začal sám od seba rozprávať, tento rok bude mať 73, o politickej situácii, ale najmä vplyvu politiky na životné postavenie Francúzov a najmä strednej vrstvy, ktorej súčasťou je aj moja rodina .

Ak som začal hovoriť, že v súčasnej dobe na Slovensku vládne sociálna demokracia, teda socialisti, ktorí najskôr aj tento rok budú víťazom parlamentných volieb. Naši priatelia iba nesúhlasne krútili hlavami : Robíte chybu, ale je to iba vaša záležotosť. My sme sa poučili niekoľkokrát a vždy to bolo najmä na úkor Francúza a predovšetkým Francúza strednej vrstvy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dlho mi trvalo kým som Pierovi vysvetlil, že na Slovensku fakticky stredná vrstva neexistuje. Nijako to nevedel pochopiť, až keď som mu graficky úrovňou miezd porovnával určité profesie na ktoré je nutné vysokoškolské vzdelanie - pedagógovia, štátna pošta, živnosti atď. pochopil, že mzdový odstup je tak minimálny, že fakticky u nás neexistuje stredná vrstva, tá ktorá je dajme tomu vo Francúzsku turbomotorom ekonomiky, ktorá predstavuje až 65-70% všetkého pracovne činného obyvateľstva .

Piere sa rozhovoril : Len pre Boha nevoľte socialistov, tí vás, voličov, nikdy nedovedú na úroveň 60% v príjmoch a životnej úrovni strednej vrstvy. My máme svoje skúsenosti. Socialisti sú spolok populistov, ich prioritov v politike je zavádzanie, klamstvo, osočovanie, a skoro vždy privedú hospodárstvo na b u b o n, teda minimálne u nás to tak bolo .

SkryťVypnúť reklamu

Dnes máme pravicovo orientovaného prezidenta a ten prvé čo urobil, aby rozbehol malé a stredné živnosti, podnikanie, spotrebu, znížil daňové odvody z 19% na 5,5 % aj napriek kríze sa Francúzsku a Francúzom celkom darí, životná úroveň stúpa, taktiež obmedzil sociálne výhody tým, ktorým sa nechce pracovať aj napriek tomu, že práce je dosť. Ale ak nemáte vzdelanie, neovládate jazyk, nemôžte čakať dobre platené miesto.

Piere odkazuje zo srdca všetkým Slovákom : Majte zdravý rozum a nevolte socialistov, je to cesta do zatratenia, čo nakoniec pocítite nielen na vyšších daniach a odvodoch, ale najmä nie na stúpajúcej životnej úrovni. A nezabudnite : Váš hlas môže rozhodnúť o tej určujúcej budúcnosti pre všetkých.

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu