Z tej našej, IV. cenovej...a na zdravie Jozefom.

Nie žeby som holdoval alkoholu, ale sem tam to pol deci domácej slivky si dám a ani to naše vínečko z okolia Nitry neodmietnem.  A viete ako to chodí v krčme alebo po našom šenk a južnejšie vendeglo, kamarátov krčmových sa nájde habadej. A v šenku sa preberá všetko : Od vtipov, cez šport, ženy, poradia vám ako najlepšie ošetriť vinič, ako sa zbaviť buriny v záhrade, ako strihať stromky a okrasné kríky, ale málokedy sa stane, že sa nehovorí o politike .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Krčma je doslovným kolbišťom názorov na politikov a na politiku ako takú a mnohokrát sa stane, že názory či z ľava, či z prava sa dostanú do takého protirečenia, že dochádza až k tvrdej výmene názorov. Ale byť oponentom chce mať najmä rozvahu, trpezlivosť a znalosť problému.

A asi tak bolo aj dnes, pretože je Jozefa a patrí sa niečo v krčme aj poplatiť. Moje staré zaarendované miestečko bolo prázdne, vytiahol som tabatierku z dôb ešte 1.ČSR dar od môjho starého otca, na peru zavesil cigaretový papierik značky Vážka, rozmrvil tmavý americký tabak značky Virginia, dvoma ťahmi zašúľal cigaretku, medzi tým mi šenkár doniesol našu slovenskú slivovičku, ktorú som ihneď do seba šupol, škrtol zápalkou s modrou hlavičkou značky Solo a vypustil kúdol hustého dymu, asi tak ako v dávnych časoch parná lokomotíva. Ale inakšie v krčme by sa nemalo fajčiť, je tu veľká ceduľa so zákazom fajčenia . Ale uvážte,čoby to bolo za šenk bez vône tabakového dymu ? Krčmár mi doniesol popolník a ďalšie pol deci slivky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Medzitým sa do šenku vovalila moja stará známa partia politicko krčmových oponentov na čele s Jánom.

Ľaľa, ozval sa , KDH by malo sedieť v kostole a On sedí toť pri slivovici. Medzi rečou vzal môj pohárik a strčil doň svoj veľký raťafák. No nehovorím, slivka. A modlitebnú knižku máš určite v bočnom vrecku.

Siahnem do vrecka bundy a vyťahujem Jednotný katolícky spevník . Nuž susedia videl to svet, pravičiari z KDH sa najprv idú do šenku posilniť pálenkou, nato idú do kostola vyprosiť si odpustenie hriechov a aby nebolo všetkému koniec, potom sa idú radiť, ako opľúvať nás sociálnych demokratov a robotnícku triedu. A s takýmito chcú vyhrať voľby,ako je toť tento podnikateľ ?

SkryťVypnúť reklamu

Jano mal od mala podrezaný jazyk a v dedinskom divadle dostal vždy hlavnú úlohu . No taktiež bol veľkým zástancom ľavice, najprv SDĽ a neskôr Ficovho SMERU, na ktorý nedal dopustiť, nech by sa dialo hocičo .

Vždy hovoril SMER, to je naša robotnícka strana a Fco je náš Lenin. No... čo nato povedať ? Iba bez slov, ak nechcem byť vulgárny.

" Jano, ako vždy táraš. Presne tak, ako ten tvoj súdruh Fico. Lenže on domov donesie mesačne tisíce eur, a toť ty, pretože kríza ešte neskončila, máš stále na páske znížený plat... a 495,-Eur netto. Keď si Jano taký mudrlant a pre tú vašu sociálnu demokraciu by si vedel urobiť hocičo, ako sa tu v krčme vyťahuješ . Dokedy si schopný ešte uťahovať opasok a počúvať tie bludy a popoťahovanie medových motúzov, akí ste len sociálny a národní na čele s Ficom a Slotom. Veď keby tak bolo, že sú , čo sú, a ako sa vyťahujú, tak by dávno celému tomu národno socialistickému amsámblu včítane seba znížili platy na životné minimum, ako si ty a všetci robotníci popri tebe museli brať, aby firmu kde pracuješ nezavreli . Taká je vaša bratská sociálno demokratická pravda a najmä láska :Po prah vlastných dverí alebo aj sýty hladnému neverí ! Jano ty smrdíš grošom a tých ktorých velebíš do neba neurobili pre teba, tvoju rodinu, ani toť, čo mám špinu za nechtami. Ty a tvoji kumpáni z tej vašej strany socialistov si len potrebujete poriadne naraziť čumák a potom budete múdrejší . "

SkryťVypnúť reklamu

Ale Boh... jeho kádeháckeho, ako sa roztáral, ako farár na kázni alebo akoby bol deň pred voľbami. Radšej zaplať, však máš dneska meno. Kývol som krčárovi a doniesol všetkým mojim krčmovým, kto čo pije. Tak teda : Na zdravie všetkým Jozefom !

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu